League of Legends r.

Oracle’s Extract znika z ARAM-ów

Pożegnajcie się z Oracle's Extract, ARAM-owicze. Teemo, możesz się cieszyć.

Oracle’s Extract zniknie z ARAM-ów

Oracle’s Extract to przedmiot, który szczególnie dobrze znają ARAM-owicze. Stanowi on kontrę takich postaci, jak Teemo czy Shaco – w promieniu 500 jednostek od posiadacza zapewnia ujawnienie niewidocznych jednostek (również pułapek). Jego czas działania wynosi pięć minut.

Niestety, jak poinformował rioter Lowbo, zajmujący się trybami gry w League of Legends, przedmiot zostanie usunięty w przedsezonie.

Zmiana ta wynika z tego, że obecnie trudno jest balansować postacie dla różnych poziomów rozgrywki: gracze na wyższych poziomach wiedzą, że przeciwko Teemo należy kupić Oracle’s Extract, a ci na niższych poziomach – nie. W efekcie Teemo ma o 8,5 punkta procentowego wyższy win rate w grach z wysokim MMR.

Ponadto Oracle’s Extract wykrywa niewidzialność, której normalnie nie da się wykryć na Summoner’s Rift. Oznacza to, że w przypadku niektórych bohaterów na ARAM-ie da się skontrować ich kluczowe umiejętności jednym przedmiotem.

Ostatecznie Oracle’s Extract wiąże się z negatywnym doświadczeniem zarówno dla kupującego (bo musi wydać 300 sztuk złota, żeby walczyć z Teemo), jak i dla wroga jego posiadacza (bo staje się bezużyteczny).

Co zamiast Oracle?

Nie martwcie się jednak – Riot nie zostawi nas bez kontr na niewidzialność. Każdy stwór oblężniczy i superstwór będzie mieć jeden ładunek pasywu Blackout Umbral Glaive (kiedy zostaniesz wykryty przez wrogie wardy, ujawnisz pułapki i wyłączysz wardy znajdujące się dookoła na 8 sekund) – z pewnymi modyfikacjami, by dostosować go do ARAM-a (900 jednostek zasięgu; pułapki będą widoczne przez 4 sekundy zamiast 2 sekund).

Zmiany przedsezonowe

Przedmioty:

Nowy sklep:

Postacie:

Dżungla:

Mid lane:

Zmiany systemowe:

Matchmaking i rankedy: