League of Legends r.

Zmiany w najwyższych kręgach (Mistrz+): koniec duo na rankedach, najwyższe kręgi odblokowane od początku sezonu

Riot szykuje kolejne zmiany w grach rankingowych - tym razem dla najwyższych kręgów.

Zobacz też:

Znika duo dla Mistrza+

W przedsezonie pojawi się zmiana, która obejmie najwyższe kręgi w grze, zaczynając od Mistrza. Wszyscy gracze, którzy zakwalifikują się do tego kręgu lub wyższego, będą mogli grać rankedy wyłącznie samodzielnie.

Zmiana ta wynika z chęci zapewnienia sprawiedliwych meczów na każdym poziomie. W Mistrzu i wyżej jest to utrudnione ze względu na niską dostępność graczy. Bardziej sprawiedliwy charakter rozgrywek ma więc zostać nadany dzięki brakowi możliwości grania duo, mniejszej rozbieżności między umiejętnościami członków drużyny, ograniczeniu wymuszonej pozycji i obsadzaniu drugorzędnych ról oraz szybszym meczom.

Odblokowanie najwyższych kręgów na początku sezonu

W tych samych kręgach zajdzie kolejna zmiana. Dotychczas na początku sezonu były one odblokowywane dopiero w pewnym momencie. Trafiali do nich wszyscy gracze z określoną liczbą Punktów Ligowych lub z określonym poziomem w rankingu. Ponieważ było to jednak dezorientujące, a gracze zdobywali wyższe dywizje niż powinno, zdecydowano się na zmianę. W kolejnym sezonie najwyższe kręgi będą odblokowane od samego początku.

Gracze będą awansować do tych kręgów, gdy zdobędą wymaganą liczbę Punktów Ligowych:

  • 200 PL – Arcymistrz,
  • 500 PL – Pretendent.