League of Legends r.

Rioter o balansie po aktualizacji przedsezonowej: “enjoy the chaos!”

Przedsezon ze zmianami przedmiotów wywrócił grę do góry nogami. I tak ma być!

Zmiany przedsezonowe spotykają się z różnymi reakcjami. Jedni są zachwyceni nowym wyglądem sklepu, inni najchętniej przywróciliby stary design. Jedni cieszą się wreszcie zróżnicowanymi buildami, inni zarzucają, że stały się one jeszcze bardziej monotematyczne. Probuilds jeszcze nie zaktualizowało w pełni buildów, OP.GG też nie jest zbyt pomocne ze względu na niewielką ilość danych… Jak tu żyć w tym przedsezonie? A w ogóle to jest totalnie niezbalansowany – to chyba jedyna kwestia, która nie wywołuje sporów, bo (prawdopodobnie) każdy się z nią zgadza.

Zgadza się z nią też RiotRayYonggi, który odpowiedział na wątek na Reddicie: “Czy ludzie naprawdę uważają, że ten przedsezon od początku będzie zbalansowany?”.

Doceniam, że ludzie myślą, że dalibyśmy radę od razu wprowadzić w pełni zbalansowane zmiany, ale patrząc bardziej realistycznie, wymaga to nieco więcej testów. Dzięki zbieraniu wszystkich danych i feedbacku EKSTREMALNIE dokładnie śledzimy, co się teraz dzieje, żeby szybko reagować na balans systemu przedmiotów i poszczególnych bohaterów/klas. Wszystkie gry, w które gracie, i feedback, który dajecie, są superpomocne.

Swoją wypowiedź rioter zakończył tytułowym: “enjoy the chaos!”.

Innymi słowy: oceniając wprowadzone zmiany, pamiętajmy, że ich skala jest na tyle olbrzymia, że nie da się ich od razu zbalansować. System przedmiotów ma wpływ na absolutnie każdy element rozgrywki. Żeby móc go odpowiednio dostosować, potrzebna jest duża ilość danych – i właśnie do zbierania tych danych służy przedsezon. Jest to też czas dla graczy: do zabawy, testowania i poznawania nowego systemu, który może nie jest idealny, ale może dostarczyć wiele rozrywki.

W ocenia uwzględnijmy też, że do pewnych rzeczy zdążyliśmy się przyzwyczaić. Przyzwyczajenia zmienia się trudno, jednak ostatecznie zmiana może okazać się pozytywna – o ile damy jej szansę. Z pewnością jednak zmiana sprawia, że przestaje być nudno. Zatem dosłownie: cieszcie się chaosem, gracze!

Zmiany przedsezonowe

Przedmioty:

Nowy sklep:

Postacie:

Dżungla:

Mid lane:

Zmiany systemowe:

Matchmaking i rankedy:

ARAM: