League of Legends r.

Nowy AD zabójca: co o nim wiemy?

Riot się rozhulał w zapowiadaniu nowych bohaterów. Yuumi została już ujawniona, czas podsumować, co wiemy o nowym zabójcy AD.

[Aktualizacja 6 czerwca 2019 r.]
AD zabójca ujawniony: Qiyana

Zobacz też:


Przypomnijmy kolejność wydawania nowych postaci i reworków:

Dziś interesuje nas asasyn.

Kiedy został zapowiedziany?

Pierwsze wspomnienie o zabójcy pojawiło się w styczniowych informacjach o bohaterach w sezonie 2019 zaprezentowanych w serii /od dewelopera wraz z informacją o tym, że prace nad nim właściwie dopiero się rozpoczęły.

Zobacz 3:38:

Dzień po tym filmie opublikowano kolejny, który skupiał się na uniwersum Ligi. W nim Ghostcrawler zapowiedział, że pod koniec roku zostanie opublikowana seria komiksów o Zedzie, opowiadająca o “jego polowaniu na jednego z najgroźniejszych zabójców Ionii”. Być może chodzi właśnie o nową postać.

Zobacz 2:05:

Zobacz też:

Kto pracuje nad nowym zabójcą?

Pracują nad nim:

 • Stash “Stashu” Chelluck.
  • Wcześniej pracował nad reworkami Fiory, Vladimira, Talona, Evelynn i Cassiopei.
 • John “JohnODyin” O’Bryan.
  • Wcześniej pracował nad historiami Poppy, Ryze’a, Yoricka, Galio, Evelynn, Irelii, Sylasa, komiksem Lux, color story Shena i biografią Karmy.
 • Gem “Lonewingy” Lim.
  • Wcześniej pracowała nad konceptami Aureliona Sola, Azira, Evelynn, Ezreala, Galio, Gangplanka (podstawowy i Captain), Irelii (podstawowa, Frostblade i Order of the Lotus), Kayle, Morgany, Nami (podstawowa i River Spirit), Poppy, Shena, Tahma Kencha, Tristany (podstawowa i Dragon Trainer) i Yoricka.

Co wiemy o nowym zabójcy?

Informacje pochodzą z roadmap 2019:

 • Będzie to zabójca AD.
 • Tworzony jest na solową aleję (prawdopodobnie więc mid lub top, raczej nie dżungla).
 • Z jego wydaniem związane będzie ujawnienie nowej frakcji w Runeterrze:

Z przybyciem tego bohatera odwiedzicie głębiny dżungli Runeterry, gdzie objawi się całkiem nowa frakcja, ukryta przed resztą świata.

Nie wiadomo jednak, czy to on będzie należał do tej frakcji – możliwe, że jedynie wpłynie na jej ujawnienie.

 • Zabójca ten będzie mógł wykorzystywać całe otoczenie.

Ten zabójca dysponuje mocami, dzięki którym może w sprytny i innowacyjny sposób wykorzystywać całe swoje otoczenie. Intruzi niech mają się na baczności i trzymają z dala od ścian, bo gdy wejdą w głąb dżungli, nigdzie nie będzie bezpiecznie.

Yuumi ujawniła nową frakcję?
Teoria graczy

Niektórzy gracze podejrzewają, że do nowej zapowiedzi Yuumi Riot dodał easter egg dotyczący nowego zabójcy [źródło]. Przyjrzyjcie się końcówce poniższego filmu.

Zobacz 1:30:

Według niektórych miejsce, do którego książka przenosi Yuumi, to dżungla nowej frakcji. Porównując ją z tą z obrazka wyżej, rzeczywiście są podobne, a reakcja Yuumi wskazuje na to, że raczej nie jest to znane jej miejsce. Wielu sugerowało, że jest to Crystal Scar, mapa, na której rozgrywano Dominion. Odniósł się do tego rioter ThEntropist_ [źródło]:

Często używamy różnych map do poszczególnych scen, bo pasują stylem. Dodatkowo Yuumi jest podróżnikiem w swoim lore. Jej wydanie nie ma jednak żadnego związku z Dominionem, przepraszam, jeśli rozbudziliśmy Wasze nadzieje.