League of Legends r.

Jak grać Qiyaną? Wczesne porady Riotu

Gracze Qiyany mają wszystkie narzędzia, których potrzebują do improwizacji, adaptacji i pokonywania* niemal każdej sytuacji w dążeniu do polowania na squishy postacie i snowballowania drużyny, doprowadzając do zwycięstwa.

Zobacz też:

Pozycjonowanie i używanie umiejętności

Kluczem jest zrozumienie, jak się pozycjonować w taki sposób, aby skorzystać z terenu za pomocą W – Terrashape. Qiyana otrzymuje obrażenia, szybkość ataku i buffy obrażeń, gdy znajduje się w pobliżu wybranego elementu (rzeka/ściana/krzaki), a Q – Edge of Ixtal zyskuje ulepszone właściwości, pozwalając na rootowanie wrogow, zadawanie więcej obrażeń przeciwnikom z niskim poziomem zdrowia lub stealth. Terrashape pozwala także na wykonanie krótkiego dasha i zresetowanie czasu odnowienia Edge of Ixtal. Używając kombinacji Q, W, Q, można uzyskać naprawdę niesamowite możliwości, nie wspominając już o dużych dodatkowych obrażeniach z jej pasywnego Royal Privilege.

Poszukiwanie walk w rzece i dżungli oznacza, że ​​Qiyana będzie miała dostęp do całej gamy umiejętności, w przeciwieństwie do sytuacji, w której będzie chodzić na równi z championem na środkowej alei, a jej R – Supreme Display of Talent, staje się znacznie bardziej przerażający, gdy plecy Twojego przeciwnika są skierowane ku ścianie. Dlaczego? Ponieważ wybuchy i eksplozje.

Qiyana kontra inni

Qiyana cieszy się z wybierania niemobilnych magów, takich jak Vel’Koz, Brand i Xerath, używając swoich znakomitych możliwości ruchu, by dodge’ować ich skillshoty i ostatecznie zabić. Nie jest jednak najlepsza w pojedynkach z wojownikami lub tankami, którzy potrafią przetrwać jej początkowy burst, a nawet gorzej, jeśli mogą wyłączyć jej mobilność lub ukarać ją za próbę zdobycia nowego elementu żywiołów. Poppy utrudnia Qiyanie chodzenie tam, gdzie jej się podoba – uwielbia, kiedy księżniczka używa W – Terrashape w kierunku ścian.

Roaming: słowo-klucz

Dostęp do wielu dashów i zwiększonej prędkości poruszania się w okolicach rzeki, ścian i krzaków oznacza, że Qiyana powinna roamować i wybierać wczesne kille. Dodatkowe złoto i zapewniające obrażenia przedmioty oznaczają, że będzie w stanie przejąć kontrolę nad mapą i zamienić każdą potencjalną potyczkę w krwawą rzeź.

*ang. improvise, adapt, and overcome – znane hasło amerykańskich marines