League of Legends r.

Powiązania Zeda i nowej postaci zabójcy: uniwersum League w sezonie 2019

Riot Ghostcrawler opowiada o tym, czego możemy się spodziewać w świecie Ligi w sezonie 2019. A czego będzie wincyj? Wincyj komiksów, wincyj historii, wincyj Demacii i wincyj... Yordli?

Uniwersum League w sezonie 2019 – od dewelopera

Plany Ligi na nowy sezon

O wszystkim opowiedział Ghostcrawler, nowy szef zespołu rozwoju kreatywnego w Riot Games.

W tym roku świat ruszy naprzód

W 2018 r. otrzymaliśmy pełną mapę Runeterry ze wszystkimi lokalizacjami, które występują w historiach bohaterów. W tym roku Riot chce mówić “o wiele więcej o tych miejscach i co ważniejsze – o tym, jaki stosunek do nich i do siebie nawzajem mają bohaterowie”.

Demacia

Ucieczka Sylasa z więzienia jest momentem przełomowym dla mrocznej historii Demacii, która dalej będzie rozwijana. Ghostcrawler zapewnia, że jest to temat, któremu Riot poświęci dużo uwagi.

Czy Demacia może pozwolić sobie na wyparcie się magii w świecie, w którym wszyscy jej rywale będą z niej korzystać?

Bandle City

Riot obiecuje przyjrzeć się rejonowi Bandle City, ojczyzny Yordli, z której pochodzą Corki, Lulu, Rumble, Teemo, Tristana i Veigar. Od razu nasuwa się pytanie: czy dostaniemy kolejnego Yordla? Jedna z teorii dotyczących nowej postaci maga mówi, że bardzo prawdopodobny będzie kot-Yordle.

Spróbujemy odpowiedzieć na takie pytania jak: “czy można po prostu wejść do Bandle City?” i “czy Bandle City w ogóle istnieje?” albo nawet: “dlaczego Riot uważa, że świat League potrzebuje Yordli?”.

Komiksy we współpracy z Marvelem

Chcemy publikować minimum jeden komiks Marvela w miesiącu.

Lux i Garen

W dalszej części roku prześledzimy relacje Lux i Garena w pięcioodcinkowej serii poświęconej Lux, po której, pod koniec roku…

Zed i zabójca

…opublikujemy serię o Zedzie, opowiadającą o jego polowaniu na jednego z najgroźniejszych zabójców Ionii.

W momencie, kiedy Ghostcrawler o tym mówi, w tle pojawia się grafika koncepcyjna jednego z bohaterów. Czy zabójca, który dołączy do świata Ligi, będzie powiązany z Zakonem Cienia? Przyjrzyjcie się jego broni, wysuwanemu ostrzu – dokładnie takiemu, jakie ma Zed.

Ostrze Talona jest pojedyncze, bardziej przypomina klingę miecza. To nie jest Talon. Z kolei Zed ma dwa ostrza.

Uniwersum League w sezonie 2019: grafika koncepcyjna postaci zabójcy

Książki papierowe i cyfrowe

Jest to jeden z głównych celów Riotu na ten rok, który rozpocznie opowieść o Demacii.

Nowe historie światów alternatywnych

Odyssey, K/DA, Star Guardian, PROJECT… Zapowiedziane są kolejne opowieści związane z alternatywnymi światami Ligi.

O autorze: Marcin Miłosz

Marcin MiłoszNa H2P od grudnia 2015 r., obecnie one man army. W League of Legends gram aktywnie od sezonu 2 na różnych liniach - jak na razie najlepiej czuję się jako Sejuani na dżungli. Chcę promować wśród graczy istnienie czegoś takiego, jak lore bohaterów i całej Runeterry, by gra nabrała jeszcze więcej barw. Poza H2P wykonuję różne pomniejsze zlecenia, bawię się w Javie, gram w Crusader Kings 2, Factorio, Dwarf Fortress oraz RimWorld i... brakuje mi jeszcze paru godzin w dobie.