League of Legends r.

Roadmap 2019: kolejne plany Riotu. Nowe postacie, reworki, aktualizacje

Mamy nową roadmapę! Rework Morde, Pantheona i nowy zabójca AD. Artykuł od riotera Reav3.

Hej wszystkim. Znowu nadeszła ta pora roku, gdy rozmawiamy o nowych, wspaniałych bohaterach i aktualizacjach, nad którymi obecnie pracujemy. Dziś nie będę mówić o nowej wspierającej zaklinaczce, ponieważ już ją omówiłem w naszych ostatnich planach, a poza tym ona i tak zaraz się pojawi. Ale i tak jest o czym mówić!

Zacznijmy od ogólnego omówienia naszych planów dotyczących bohaterów w 2019 roku.

Zmiana punktu skupienia

W roku 2017 nasze zespoły ds. bohaterów i aktualizacji bohaterów połączyły się w jedną supergrupę, dzięki czemu mogą pracować nad tym, co wydaje się nam aktualnie najbardziej potrzebne. Zajęliśmy się wtedy aktualizacjami VGU, ponieważ wielu bohaterów potrzebowało przeróbki w pełnej skali. W rezultacie w 2018 roku mieliśmy więcej przeróbek niż nowych bohaterów. Pojawiły się aktualizacje rozgrywki i grafiki Swaina, Irelii, Aatroxa, Akali, Nunu i Ezreala oraz mniej nowych bohaterów niż wcześniej (Kai’Sa, Pyke i Neeko).

Wraz z aktualizacją VGU Mordekaisera w tym roku odhaczyliśmy ostatnich bohaterów, którzy potrzebowali przeróbki na takim poziomie (myślę o aktualizacjach w skali Urgota, Nunu i Swaina). Zatem przez resztę 2019 roku i w przewidywalnej przyszłości zamierzamy położyć większy nacisk na tworzeniu nowych bohaterów, a mniejszy na wielkoskalowych aktualizacjach rozgrywki i grafiki.

Nadal uważamy, że te aktualizacje są bardzo cenne i zdecydowanie z nich nie zrezygnujemy, ponieważ wciąż pozostało sporo bohaterów, nad którymi trzeba popracować. Ale ich lista nie jest już tak długa jak kiedyś, a znajdujący się na niej bohaterowie nie są tak niskiej jakości jak ci, którzy już dostali aktualizację VGU. Dlatego odpowiednio zmodyfikujemy tempo wprowadzania aktualizacji. Poza dużymi aktualizacjami VGU będziemy także zajmować się mniejszymi przeróbkami dotyczącymi tylko rozgrywki poszczególnych bohaterów.

Ponieważ w przyszłości będziemy robić mniej wielkoskalowych aktualizacji VGU, chcemy dowiedzieć się od was: który bohater najbardziej potrzebuje aktualizacji VGU? Czekajcie na oficjalne głosowanie w bliskiej przyszłości. Zwycięski bohater otrzyma gwarantowaną aktualizację VGU w 2020 roku.

A teraz pomówmy o kilku nowych bohaterach i aktualizacjach bohaterów, nad którymi obecnie pracujemy.

Noc zapada nad Królestwem Śmierci

Aktualizacja VGU Mordekaisera jest już całkiem zaawansowana, więc teraz mogę wyjawić nieco więcej szczegółów związanych z tym, co zaplanowaliśmy dla naszego metalowego władcy. Jak wspomnieliśmy w ostatnich planach, jest to potężna aktualizacja VGU. Zaktualizowaliśmy lub wymieniliśmy każdą umiejętność w jego zestawie, jednocześnie skupiając się na dostosowaniu rozgrywki do unikalnej roli molocha polegającego na mocy umiejętności. Jedną z największych zmian w umiejętnościach, jakich możecie oczekiwać, jest superumiejętność Mordekaisera. Chcieliśmy zamienić ją na coś, co sprawi, że wrogowie będą czuli prawdziwy strach i respekt wobec Mordekaisera, nie mając dokąd uciec przed jego nieposkromionym gniewem. Już wkrótce nowy Morde podbije krainy żywych i umarłych, uginając swoją niezłomną wolą dusze wszystkich tych, którzy mu się sprzeciwią.

Pojawia się nowa cywilizacja

A teraz pomówmy o kolejnym nowym bohaterze, którego planujemy wypuścić na wolność. Ten nowy bohater będzie zabójcą z obrażeniami od ataku, działającym w solowej alei. Czekaliście na to od jakiegoś czasu. W grze jest niewiele bohaterów tego rodzaju, a wiemy, że uwielbiacie nimi grać. Z przybyciem tego bohatera odwiedzicie głębiny dżungli Runeterry, gdzie objawi się całkiem nowa frakcja, ukryta przed resztą świata. Ten zabójca dysponuje mocami, dzięki którym może w sprytny i innowacyjny sposób wykorzystywać całe swoje otoczenie.

Intruzi niech mają się na baczności i trzymają z dala od ścian, bo gdy wejdą w głąb dżungli, nigdzie nie będzie bezpiecznie.

Jednoosobowa armia

Pomówmy o następnej aktualizacji VGU, którą zaplanowaliśmy po Mordekaiserze. Dotyczy nikogo innego, jak samego Człowieka, Mitu, Legendy – Pantheona! Po aktualizacji Mordekaisera Pantheon jest ostatnim bohaterem ze stopami jak kawałki pizzy. Jego wygląd mocno się zestarzał z upływem czasu. Przebudujemy jego wizerunek od zera, dbając jednocześnie, by pozostał unikalny w świecie Runeterry. Ponadto rozwiniemy jego aktualną historię, opowiadając o bogach i ludziach i o tym, jak jeden człowiek walczył przeciwko bogom.

Jeśli chodzi o rozgrywkę Pantheona, zamierzamy zmodernizować aktualny zestaw, zamiast wymyślać go na nowo. Chcemy zachować agresywną, solidną naturę rozgrywki, jednocześnie pogłębiając zestaw możliwości i decyzji związanych z grą tym bohaterem. Ponadto chcemy podkreślić jego podobieństwo do starożytnego piechura, mocniej integrując tarczę Pantheona z zestawem umiejętności.

Oprócz wszystkich tych wielkich ogłoszeń, planujemy także wprowadzenie w dalszej części roku bardzo niestandardowego strzelca. Na dzisiaj to wszystko, co mam do powiedzenia; jak zawsze dziękuję za wasze komentarze i pytania!