Paladins r.

[Aktualizacja!] Podsumowanie zapowiedzi z OB68

Pojawiła się kolejna zapowiedź nowego bohatera, a wraz z nią oficjalna data ujawnienia nadchodzącego patcha. Co wiemy o Khanie i dlaczego Dom Aico wypowiada wojnę Jenosowi? Sprawdźcie podsumowanie nadchodzących nowości.

Uwaga!

Aktualizacja 20 marca, godz. 19:30 – sprostowanie poprzedniego tytułu: “Khana poznamy już w ten czwartek”:

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Khan wejdzie wraz z aktualizacją OB69, a więc NIE w ten czwartek, tylko w jeszcze kolejnym patchu. Informacja ta pojawiła się na najnowszym cinematicu z Paladins: zobacz.


Przypomnijmy sobie
wszystkie dotychczasowe zapowiedzi

ZobaczZapowiedź azjatyckiego eventu w Paladins

13 marca opublikowano taką krótką animację. Przypomnijmy: podczas streamu z ujawnieniem patcha OB67 HiRezChris zapowiedział, że w OB68 możemy spodziewać się dużego eventu (Asiatic Event), wraz z którym zostanie dodana nowa mapa, skiny z azjatyckimi motywami, nowy tryb gry, zadania.

Co chciałabyś, abym zrobił, Lian?

Tweet z powyższą kwestią został dodany 14 marca ze słowami “Potrzeby Domu Aico przeważają nad wszystkimi innymi”.

Khan,
Przygotuj Królewskich Strażników. Udamy się na Szczyt Wniebowstąpienia. Mnich będzie nasz.
Lian

Tę grafikę opublikowano 15 marca. Zarówno o rysunku, jak i powyższej kwestii pisaliśmy w oddzielnym artykule: Oficjalne zapowiedzi Khana.

Kolejna zapowiedź – tym razem z 16 marca. Tweet z tym rysunkiem został dodany z podpisem “Wzywasz Prymusa do wojny? Niech więc tak będzie”. Obrazek ten nie pozostawia już żadnych wątpliwości co do tego, kim jest mnich wspomniany w powyższym liście Lian do Khana – wygląda na to, że z jakiegoś powodu Dom Aico wypowiada wojnę Jenosowi.

I najnowszy rysunek, z dziś (19 marca). Widzimy na nim zniszczoną maskę Jenosa trzymaną najprawdopodobniej przez Khana. Obrazkowi towarzyszył taki podpis:

Zbliża się oblężenie. Rekrutacja do armii Khana rozpocznie się w ten czwartek o godzinie 18.00 (czasu polskiego). Zbierz się z Generałem i zdobądź zwycięstwo za Rubinowy Tron!

Dzień i godzina podane w tym opisie to oczywiście data nadchodzącej transmisji, w której zostanie ujawniony najnowszy patch.

Czym jest Rubinowy Tron? Przeczytać o nim możemy w historii Lian, w której jest takie zdanie:

Po spisku, aby ustanowić siebie prawowitą dziedziczką Rubinowego Tronu (Ruby Throne), nic już nie stało na drodze Lian.

Generałem natomiast najprawdopodobniej jest sam Khan, co wynika z reszty lore Lian, które brzmi następująco:

Szczere oddanie dziedzictwu swojej rodziny mogło jej przynieść tytuł Scion, ale to jej umiejętności związane z posługiwaniem się karabinem były tym, co zapewniło jej szacunek wśród Królewskich Strażników (Royal Guard) jej rodziny. Kiedy Magistrat wezwał wszystkie lojalne domy do zjednoczenia przeciwko Ruchowi Oporu, była honorowo zobowiązana do przyjęcia tego wezwania, przybywając z odległej ojczyzny, aby reprezentować Dom Aico (House Aico) razem ze swoim wiernym ochroniarzem i generałem – Khanem.

Bazując na lore, nie do końca jednak wiadomo, dlaczego Dom Aico postanowił wypowiedzieć wojnę właśnie Jenosowi – przypomnijmy, że z jego historii nie wynika, z jakiego powodu podejmuje on walkę.

Początkowo wspinając się po górach, aby uciec przed spustoszeniem Drugiej Plagi (Second Scourge) wiele pokoleń temu, Jenos był jedynie młodym mnichem poszukującym większej mądrości. Po znalezieniu jej zapisanej w gwiazdach wyniósł się w niebiosa, znikając na lata, ale zostawiając za sobą małą grupę zwolenników oddanych jego spuściźnie. Teraz, gdy Królestwo ponownie wchodzi w wojnę, Jenos zstąpił z gwiazd, aby znów chodzić po ziemi i dołączyć do bitwy w jakimś tajemniczym celu, który rozumie tylko on.


Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym patchu?

Sezon drugi

Rozpocznie się sezon drugi rankedów, a wraz z nim zostanie dodanych wiele zmian balansu dla każdej z klas. Nadchodzące zmiany są publikowane przez Hi-Rez w serii “Paladins Dev Diary”; jak na razie dodano następujące jej części:

Czekamy jeszcze na część czwartą, w której zostaną omówieni napastnicy – powinna się ona pojawić niebawem.

W drugim sezonie czeka nas szereg zmian – nowe nagrody w postaci skórek i tytułów za różne osiągnięcia, zwiększona ilość banów (dwa dodatkowe), 10 meczów placementowych zamiast 15. O tych nowościach wspominaliśmy już w styczniu po jednym ze streamów od twórców: Pierwsze informacje o 2 sezonie rankedów.

Nowa mapa – Ascension’s Peak

Jak zostało wspomniane wyżej – doczekamy się nowej, azjatyckiej mapy, która swoją premierę miała już w Chinach. Nazywać się ona będzie najprawdopodobniej Ascension’s Peak, czyli Szczyt Wniebowstąpienia – warto zwrócić uwagę na to, że jest to ta sama nazwa, której użyła Lian w liście do Khana.

Zmiany systemu skinów

Twórcy zdecydowali się usunąć możliwość mieszania poszczególnych elementów skórek, wprowadzając system, w którym skin będzie całością.

Zmianę tę uargumentowano chęcią tworzenia lepszych, bardziej rozbudowanych skinów dla bohaterów, podwyższenia ich jakości oraz stworzenia czytelniejszego interfejsu w grze. Szczegóły na ten temat, wraz z informacjami o tym, co stanie się ze skórkami, które aktualnie posiadamy, oraz z projektami przyszłych skinów, możecie sprawdzić tutaj:

Koniec z podziałem skinów na części i mieszaniem ich


Zapowiada się, że będzie to naprawdę duży patch. Jakie macie teorie odnośnie wojny Domu Aico z Jenosem?