League of Legends r.

Nowa postać to Senna? 10 zastanawiających przesłanek (i kolejny przeciek – z chińskiego serwera testowego – z prawdopodobną datą wydania)

Choć dodanie Senny do gry byłoby równie dziwne, co tegoroczne opowiadanie Star Guardian o bąbelkach atakujących miasto, to wygląda na to... że jest to całkiem prawdopodobne. Co mogłoby to potwierdzać?

Artykuły powiązane:

Zebraliśmy wszystkie informacje, które mogłyby potwierdzać to, że Senna będzie nową bohaterką. Przy okazji pojawiło się kilka kwestii związanych z okolicznościami jej wydania. Oczywiście to tylko podejrzenia – zawsze istnieje możliwość, że jest to jedynie szczególny sposób zapowiedzi Harrowing. Niewykluczone jednak, że rzeczywiście nowa postać to żona Luciana, Senna…

1. Thresh stracił duszę Senny (prawdopodobnie)

W 2017 roku Riot dodał do gry ciekawą interakcję między Threshem i Lucianem: gdy trafiali do przeciwnych drużyn w grze, Thresh rozpoczynał mecz z jedną duszą – która miała symbolizować uwięzioną w jego latarni Sennę, żonę Luciana.

Jak się okazuje, w patchu 9.20 (obecnym) interakcja ta… zniknęła. Gdy Thresh gra przeciwko Lucianowi, ponownie zaczyna mecz bez żadnych dusz. Czyżby Senna uwolniła się z latarni?

Informacja o zmianie interakcji została nam dostarczona przez jednego z czytelników, Marcela Zaskórskiego – za co serdecznie dziękujemy!

Tak, tak, dobrze widzicie: profesjonalny Thresh z Dark Harvest na customie!

2. Nowy strzelec jest związany z Shadow Isles…
a to właśnie tam Thresh uwięził Sennę w latarni

W zapowiedzi nowego strzelca pojawił się znak, który można odnaleźć na jednej z grafik przedstawiających Blessed Isles (wyspy, które po kataklizmie związanym z Czarną Mgłą, zmieniły się w Shadow Isles), o czym szczegółowo wspominaliśmy tutaj.

Dla przypomnienia: chodzi o symbol na wejściu do budynku z prawej strony.

Daje nam to pewność, że nowy strzelec będzie w jakiś sposób powiązany z Blessed Isles lub Shadow Isles (w końcu budynki mogły przetrwać inwazję Czarnej Mgły).

W tym momencie należy przypomnieć fragment biografii Luciana:

Chociaż Lucian i Senna oglądali sceny, które złamałyby większość wojowników, były one niczym w porównaniu z tym, co spotkało ich na Wyspach Cienia. Gdy upiorni mieszkańcy tego przeklętego miejsca zaczęli pojawiać się na Runeterze, Lucian i Senna zwalczali ich na każdym kroku. Była to trudna praca, ale niezłomna para zwyciężała za każdym razem, aż do spotkania z Threshem, kolekcjonerem dusz. Lucian i Senna stawiali już czoła tak koszmarnym stworom, ale spryt i okrucieństwo tego przeciwnika mogło zaskoczyć nawet ich. Rozpoczęła się straszna bitwa, a bezwzględny Thresh zastawił pułapkę. Ku przerażeniu Luciana stworzenie zdołało porwać duszę Senny, zamykając ją w Widmowym Więzieniu. Nic nie mogło jej przywrócić. Senna zginęła i po raz pierwszy Lucian musiał wypełniać misję sam.

To właśnie w Shadow Isles Thresh uwięził Sennę w swojej latarni. To wyjaśniałoby jej związek z tym regionem…

3. Czarna Mgła w Shadow Isles,
na zwiastunie strzelca i na Summoner’s Rift

Spójrzmy jeszcze raz na przypomniany w poprzednim punkcie zwiastun. Co się na nim właściwie dzieje? Światło z olbrzymią siłą uderza w czarną mgłę. A może nie jest to zwykła czarna mgła – tylko Czarna Mgła (tak, ta z Shadow Isles)? Być może zwiastun przedstawia moment pokonania dominacji Thresha nad Senną.

Mgła pojawia się także na Summoner’s Rift (zobacz szczegóły):

Przy okazji warto tu zwrócić uwagę na to “światło”. Być może jest to światło z broni Senny. Z opowiadania Cień i fortuna wiemy, że pistolet Senny strzelał właśnie na żółto.

Drugi pistolet Luciana był mniejszy i bardziej zdobiony. Wystrzelił promieniem żółtego ognia, który przeciął kolejnego Rzeźnika na pół, od obojczyka po krocze.

W tym samym opowiadaniu dowiadujemy się też, że broń jest w stanie pokonać ciemność (choć w tym momencie było to nieco utrudnione – Thresh stwierdził, że dzięki Sennie poznał sekrety broni):

Lucian uniósł broń.
– Jeżeli pamiętasz ją [Sennę], to zapamiętasz też to – powiedział.
Drapieżny uśmiech nigdy nie zniknął z twarzy upiora.
– Broń światła – powiedział [Thresh].
– A światło jest zgubą ciemności – odparł Lucian, przelewając każdą kroplę swojej wściekłości do pistoletów.

Ta historia informuje nas też, że Senna nie umarła, lecz żyje w latarni Thresha:

– Ona żyje – kontynuował Thresh, podnosząc latarnię.
Lucian ujrzał torturowane duchy wijące się w jej wnętrzu.
Thresh się uśmiechnął.
– Wydarłem jej duszę i zachowałem ją.
– Nie… – powiedział Lucian. – Widziałem, jak umiera.
– Z mojej latarni wciąż dobywają się jej krzyki – powiedział Thresh, zbliżając się z każdym słowem. – Każda jej chwila przepełniona jest cierpieniem. Posłuchaj… słyszysz ją?

4. Przeciek z chińskiego serwera testowego:
Senna w misjach
(i prawdopodobna data wydania!)

Jak donosi MyBadBoyPCY, na chińskim serwerze testowym pojawiły się misje na siódmy tydzień wydarzenia Worlds 2019. Znajduje się w nich imię Senny.

Tłumaczenie:

Wygraj grę z Senną, Qiyaną, Yuumi, Sylasem, Neeko, Pyke’iem lub Kai’Są.

Wygląda na to, że misja dotyczy najnowszych postaci – zgadza się nawet ich kolejność wydania (od najnowszej – czyli Senny – do najstarszej – czyli Kai’Sy).

Zobacz wszystkie misje podczas eventu Worlds 2019

Data wydania

Misja jest notowana na tydzień siódmy – co oznacza, że Senna powinna się znajdować na serwerach 7 listopada (czwartek). Data ta wydaje się też prawdopodobna na jej odblokowanie dla graczy – bo dzień wcześniej na serwery live ma wejść aktualizacja 9.22. Termin ten znajduje się też w okolicach Harrowing – co odpowiadałoby tematycznie lore Senny.

5. Wygląd nowej postaci

W sierpniu z PBE wyciekł niedokończony splash art – prawdopodobnie nowej postaci (zobacz szczegóły).

Postać na splash arcie to ewidentnie kobieta i strzelec – dokładnie jak Senna. Podobieństw można też szukać w kolorze skóry, twarzy i fryzurze. Nie mogłaby ona oczywiście wyglądać identycznie jak Senna, którą znamy z istniejących grafik – w końcu przedstawiają ją one jeszcze przed uwięzieniem jej w latarni lub tuż po tym. Po latach spędzonych w latarni i pod wpływem Czarnej Mgły wygląd Senny na pewno uległby delikatnym modyfikacjom – co mogłoby wyjaśniać zmianę włosów, oczu i zniekształconą prawą dłoń. To samo przecież spotkało Thresha – o czym mówi jego biografia:

W dawno zapomnianych czasach, mężczyzna, który później stał się Threshem, był członkiem zakonu zajmującego się gromadzeniem i ochroną wiedzy. […] Gdy wydarzyła się katastrofa znana jako Ruination, magia odebrała życie wszystkim mieszkańcom wysp i sprowadziła na nich nieśmierć. Gdy inni krzyczeli w agonii, Thresh się nią rozkoszował. Po kataklizmie stał się przerażającym widmem, jednakże w przeciwieństwie do innych, których spotkał taki sam los, Thresh nie utracił swojej świadomości. Jego zamiłowanie do tortur oraz zdolność wyczuwania słabości stały się silniejsze.

Pamiętajmy, że różnice mogą też wynikać z tego, że splash art przedstawia skórkę – niektórzy podejrzewają, że jest to True Damage Senna.

Zobacz też Sennę na konceptach Luciana

6. Nowe opowiadanie o Lucianie, Sennie i Threshu.
Ostatnia wyprawa Luciana

Wczoraj Riot opublikował opowiadanie o tytule Powrót do domu. Poznaliśmy kolejny element historii Luciana – i to w tak niewielkim oddaleniu czasowym od innych sytuacji, które opisujemy w tym artykule… Nie byłoby w tym nic dziwnego – w końcu dostawaliśmy już opowiadania o Lucianie w okolicach Harrowing. To jednak wyróżnia się zakończeniem:

– Dalej gonisz Mgłę? – zapytała [Mira].
Potrząsnął głową.
Pogrzebię swoich zmarłych.
Mira uśmiechnęła się lekko.
– Może gdy skończysz, wróć tutaj. Znajdzie się dla ciebie miejsce.
– Być może – odparł, choć nie podejrzewał, by miało się to stać.
Lucian przyglądał się, jak odchodzi w stronę brzegu. Zatrzymała się, by podnieść dojrzałą tykwę, potrząsnęła nią kilka razy i ruszyła dalej z owocem w ręku. Gdy dotarła do drzew i ścieżki prowadzącej do wioski, odwróciła się i pomachała.
Lucian również pomachał, wiedząc, że nigdy nie powróci.
Wyspy Cienia będą ostatnim przystankiem w jego podróży. Nie będzie potrzebował już więcej pinezek i dratwy. Pozbędzie się gniewu i dotrzyma obietnicy. Najważniejsze było, by spoczęła w pokoju. W głębi serca wiedział, że będzie to jego ostatni czyn. Miał nadzieję, że usłyszy jej głos po raz ostatni.
Gdyby miał wystarczająco dużo szczęścia, to czekałaby na niego, by zaprowadzić go do domu.

To pierwsze opowiadanie, w którym Lucian przestaje gonić za Mgłą po to, by pokonać Thresha – tym razem chce pogrzebać Sennę. Wie, że prawdopodobnie umrze w Shadow Isles – i akceptuje to.

Takie zakończenie nie pozostawia przestrzeni na kolejne poszukiwania Czarnej Mgły i kolejne zmagania. Lucian chce stoczyć ostatnią bitwę. Być może wynik tej bitwy poznamy już niedługo…

7. Harrowing

W najnowszym opowiadaniu Powrót do domu Harrowing jest utożsamiane z obecnością Czarnej Mgły (i Thresha).

Podążał śladem Harrowing od miesięcy. Ostatnia wyprawa rozpoczęła się w Raikkon i zaprowadziła go na południe, do Sudaro. Podążał śladem Czarnej Mgły przez ocean, ale zgubił ją u brzegu tych przeklętych wysp. Wschodnie wiatry zaniosły go ku Delcie Węży, gdzie wreszcie udało mu się dogonić burzę.

Nic więc dziwnego, że w okolicach 31 października (czyli Halloween) pojawiają się opowiadania związane z Czarną Mgłą, czyli też Threshem, Lucianem i Senną. Ta część może stanowić albo kolejne potwierdzenie, że nadchodząca postać to Senna – w końcu nie byłoby lepszego momentu na jej wydanie niż okolice Halloween – albo zaprzeczenie – i jedynie zapowiedź obchodów Harrowing w grze.

Pamiętajmy też, że Riot zamierzał w tym roku rozwinąć historię Runeterry. Być może to kolejna realizacja tego planu?

8. Piosenka w duecie damsko-męskim

Nie należy tego traktować jako pewnik – jest to jednak rzecz warta wspomnienia: wygląda na to, że niedługo Riot wyda piosenkę, w której wystąpi damsko-męski duet, o którym wspominaliśmy tutaj. Informacja ta nie odnosi się bezpośrednio do nowej postaci, jednak może warto ją rozpatrywać w tym kontekście (i odsunąć na bok podejrzenia o piosence K/DA). W końcu jeśli damsko-męski duet… to może i tematyka damsko-męska? Publikacja  piosenki jako uzupełnienia historii Luciana i Senny mogłoby świetnie wpasować się w jej wydanie jako nowej postaci.

Zgadzałoby się to też ze spekulacjami, że nowa bohaterka otrzyma skórkę muzyczną (True Damage).

Na niekorzyść tej teorii przemawia jednak fakt, że skin raczej nie trafiłby do Luciana – w końcu w lipcu otrzymał on już skórkę Demacia Vice. Nieco dziwne byłoby wydanie skina tylko dla jednej postaci z piosenki…

9. Niestandardowy strzelec – niestandardowa broń?

Pamiętajmy, że nowy strzelec miał być niestandardowy. Nie wiemy jeszcze, na czym ta niestandardowość miałaby polegać. Być może jednym z jej przejawów będzie niestandardowa broń – tak jak broń senny. Jej pistolet bowiem nie miał spustu – czego dowiadujemy się z opowiadania Łowca cieni:

– Ale jak się z tego strzela? – zapytał Lucian, patrząc na pierwszorzędnie wykonaną broń. Na jego twarzy odmalowała się konsternacja. – Nie ma spustu.
– Ten pistolet nie potrzebuje spustu, kochanie – odparła Senna, a jej oczy zaświeciły się od rozbawienia. Musnęła jego skroń. – Spust jest tutaj.
– Nie rozumiem – powiedział Lucian.
Senna wymierzyła swoją broń, bardziej elegancką wersję tej, którą trzymał Lucian, w cel oddalony o sześć metrów. Wzrok Senny spoważniał, a jej oczy się zwężyły.
– Musisz zmusić go do wystrzału – rzekła, a jej cel wybuchł gorącym, żółtym płomieniem.
– Jasne. Zmusić do wystrzału – zadrwił Lucian, ustawiając swój pistolet w kierunku następnego celu. Nie było żadnego efektu. Potrząsnął pistoletem i prychnął, trochę z frustracji, a trochę ze zdumienia.
– To wymaga opanowania – powiedziała Senna. – Wymaga skupienia. Musisz zmusić go do wystrzału każdą cząstką siebie.

10. Tajemniczy wpis na fanpage’u LoL-a

Fanpage League of Legends udostępnił post ze screenem wpisu sprzed czterech lat: z żartem związanym z Threshem, Lucianem i oczywiście Senną. Co ciekawe, ten wpis… zniknął.

Szczegółowe okoliczności udostępnienia tego wpisu opisywaliśmy tutaj.