r.

Teaser nowego bohatera na PBE? Nowa postać będzie pochodzić z Blessed Isles (Shadow Isles)?

Na PBE pojawiły się tajemnicze elementy mapy po wczytaniu gry. Czyżby to teaser nowego bohatera?

Artykuły powiązane:

Efekt wokół bazy na PBE

Na PBE po wejściu do gry pojawia się następujący efekt wokół bazy:

Z jednej strony może być to efekt dodany z okazji Harrowing, z drugiej – rioter informował, że kolejna postać dostanie teaser w grze, którego powinniśmy wypatrywać. Być może to właśnie ten efekt jest tym teaserem?

Blessed Isles / Shadow Isles

Blessed Isles przeszło magiczny kataklizm i zostano spowite przez Czarną Mgłę, stając się Shadow Isles. Dlaczego jednak o tym wspominamy? Teaser postaci pochodzącej z Blessed Isles, która przeżyła kataklizm, wydany przy okazji Harrowing wydaje się bardzo pasujący tematycznie. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego tu o tym wspominamy.

Przypomnijmy pierwszą zapowiedź nowej postaci:

Chodzi konkretnie o znak, który się w nim pojawia:

Ten sam znak pojawił się na grafice przedstawiającej Blessed Isles (wejście do budynku z prawej strony):

Wygląda więc na to, że nowa postać będzie miała związek z Blessed Isles. Niewykluczone, że będzie pochodzić z tego regionu. Nasza teoria jest jednak nieco bardziej rozbudowana…

Nowy bohater przetrwał kataklizm w Blessed Isles

Skąd takie podejrzenie? Tutaj musimy przypomnieć wyciek splash arta nowej postaci (również z PBE):

Zwróćcie uwagę na prawą dłoń bohaterki – jest dziwnie zdeformowana. Coś również stało się z jej oczami i włosami – być może jest to właśnie efekt działania Czarnej Mgły. A czarną mgłę widzimy obecnie na PBE…

Senna?

Niektórzy podejrzewają, że nową bohaterką może być Senna. Postać ze splash arta nieco ją przypomina – oczywiście po zmianach związanych z działaniem Czarnej Mgły.

To może być już jednak zbyt daleko idąca teoria – w tej kwestii nie mamy żadnych konkretnych dowodów innych niż pozorne podobieństwo fryzury i twarzy.