r.

Sezon 6 – Społeczność, kluby, grupy i aplikacja mobilna

Granie w League of Legends z przyjaciółmi jest lepsze, niezależnie od tego, czy razem świętujecie pentakille i wygrane w seriach promocyjnych, czy cierpicie głupio przegraną grę, która przerwała serię zwycięstw. W związku z tym, na sezon 2016 dodajemy trzy nowe funkcje, które pomogą Wam budować i dołączać do społeczności podobnie myślących graczy, ułatwią wspólną grę z przyjaciółmi i dadzą możliwość pozostania w kontakcie dzięki nowej aplikacji czatu dla iOS i Androida.

Video dla leniwych, którym nie chce się czytać:

Przeczytaj również o innych sensacyjnych zmianach!

Kluby, Grupy i Ligowa aplikacja Znajomi to te trzy nowe funkcje. Ich oficjalna premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku, ale będziemy je rozbudowywali i pracowali nad nimi w trakcie całego sezonu 2016.

 

Kluby

social-feature-panel-1

Wstąp do klubu

Kluby są społecznymi grupami, którym nazwy (muszą być unikalne) nadają sami gracze. Oni również je organizują i kontrolują. Pomysł polega na tym, abyście mogli powiększać liczbę dostępnych w danym momencie znajomych, dzięki czemu będziecie mogli udać się na Rift z właściwymi kompanami w każdej grze.

Każdy klub od początku zapewnia stały pokój czatowy, którego zawartość jest zapamiętywana nawet po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu się wszystkich członków klubu. Takie centrum społeczne ułatwia podtrzymywanie znajomości i oczywiście zapewnia miejsce do organizowania gier. Przywódcy klubów mają dostęp do pełnego zestawu narzędzi służących do moderacji, które pozwalają im zapraszać i usuwać członków w każdym momencie. Przywódcy mogą podzielić się zadaniami związanymi z zarządzaniem, odblokowując możliwość zapraszania i usuwania członków wybranym oficerom. Z początku kluby będą mogły mieć maksymalnie 100 członków, jednak bardzo prawdopodobne jest, że w późniejszym czasie zwiększymy tę liczbę.

 

Znajdź właściwych znajomych

Dla kogo będzie miejsce w klubie? Cóż, to zależy tylko od Was. Od fanów e-sportu do graczy uczelnianych, klubu mogą być scentralizowane praktycznie na wszystkim. Co więcej, możesz reprezentować swój klub będąc na Rift za pomocą znaczników, które będą dodane do Twojej nazwy przywoływacza. Jako że należeć będzie można do więcej niż jednego klubu w danym momencie, zapewnimy Wam możliwość wyboru znacznika klubu, który będzie widoczny w Waszych grach.

Grupy

social-feature-panel-2

Szybsze kolejki grupowe

Grupy ułatwiają sposób, w jaki niewielkie grono znajomych może trzymać się razem pomiędzy grami. Trochę podstaw:

Jeden z graczy zakłada grupę, zapraszając znajomych do czatu grupowego, który utrzymuje się pomiędzy grami, ale nie po wyjściu z gry. Po założeniu grupy jej lider wykonuje normalne czynności w celu rozpoczęcia gry, w wyniku czego każdy gracz w grupie dostaje się do kolejki. Po zakończeniu gry grupy pozostają razem, zachowują swój czat grupowy i mogą łatwo dostać się ponownie na Rift.

 

Otwarte lub zamknięte

Grupy standardowo są otwarte, co oznacza, że znajomi zobaczą Waszą grupę na swojej liście przyjaciół, będą wiedzieli, że szukacie ludzi do gry i będą mogli do Was dołączyć za pomocą jedynie kilku kliknięć. Liderzy grup mogą również je zamknąć, co spowoduje, że dołączenie do nich będzie możliwe tylko poprzez zaproszenie.

Ligowa aplikacja”znajomi”

pl_PL_friends_mobile_app

Liga jest o wiele lepsza, kiedy gracie z przyjaciółmi, więc znalezienie chętnych i zorganizowanie gry powinno być jak najprostsze. Uruchom mobilną aplikację League of Legends – Znajomi.

Sprawia ona, że Twoja lista przyjaciół staje się prawdziwie mobilna, więc możesz zawsze nawrzeszczeć na dżunglera z Twojej drużyny rankingowej, niezależnie od tego, czy właśnie gankuje dolną aleję z rzeki, czy wędkuje sobie gdzieś nad zupełnie prawdziwą rzeką. Kilka powodów, dla których warto się ekscytować:

Połącz się ze znajomymi gdziekolwiek i kiedykolwiek

Możesz użyć tej aplikacji, aby zaprosić znajomych do gry zawsze, kiedy są dostępni – nawet zanim jeszcze odpalą swojego kompa. Aplikacja synchronizuje Wasze konwersacje na wszystkich urządzeniach, więc możecie pozostać na bieżąco z Waszymi zespołowymi bluzgami jeszcze na długo po rozwaleniu wrogiego Nexusa.

Nigdy nie opuść meczu

Organizacja meczów jest dużo prostsza, gdy wszyscy są dostępni. Opcjonalne aktywne powiadomienia dają pewność, że otrzymasz wiadomość, kiedy Twoja ekipa w środku nocy dojdzie do wniosku, że nadszedł czas na 5vs5.

Co nas czeka?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, Kluby, Grupy oraz aplikacja Znajomi są we wczesnej fazie rozwoju i planujemy je znacząco poszerzyć. Kluby w przyszłości będą mogły organizować wyzwania, którym ich członkowie będą mogli sprostać, jedynie współdziałając. Planowana jest też funkcja wyszukiwania, która pomoże graczom niemającym długiej listy przyjaciół odnajdywać i dołączać do klubów.

Ligowa aplikacja Znajomi będzie dostępna całkowicie za darmo na Androidzie i iOS, gdzieś na początku 2016 roku. Z czasem również będzie się rozwijać, wspierając funkcje takie jak Grupy i Kluby, kiedy te staną się dostępne.