League of Legends r.

Bohaterowie w skrócie cz. 7

Witajcie przywoływacze w kolejnej części streszczeń historii bohaterów! Na celowniku następna solo litera alfabetu czyli L Życzę więc miłej lektury.

Poprzednie części:

LeBlanc_OBLeBlanc

LeBlanc to oszustka, która stoi na czele Czarnej Róży – artefaktu zamierzchłej mrocznej historii Noxus. Czarna Róża kontrolowała po cichu władzę Noxus przez długie lata, aż do czasu gdy władzę zaczęli sprawować ci, którzy są najsilniejsi. Od tego czasu stowarzyszenie znikło. Nie było o nim słychać aż do czasu, gdy jeden z ich członków nie wstąpił do League of Legends, była to LeBlanc.

 

LeeSin_OBLee Sin

Lee Sin będąc dzieckiem marzył o zostaniu przywoływaczem (MAGIEM) Uczył się więc na przywoływacza, jednak tempo narzucane mu przez nauczycieli było dla niego za wolne. Lee Sin zaczął uczyć się sam i prześcignął dzięki temu wszystkich swoich rówieśników, ale popełnił jeden błąd, który mógł go kosztować całe życie. Lee spróbował przyzwać bestie z Plague Jungle, jednak mimo to przywołał chłopca… w kawałkach… już martwego. Śledztwo wykazało, ze wioska, której pochodził została zniszczona w skutek tego rytuału.
Liga przymknęła oko na te wydarzenia jednak Lee Sin nie wybaczył sobie i już nigdy w życiu nie użył mocy magicznej, wyruszył do klasztoru Shojin w Ionii i pokutował.
Podczas wojny Inoni z Noxusem Lee w ramach protestu podpalił się – dzięki czemu odbył się mecz w Leage, który rozstrzygnął o losie wojny – i płonąc żywym ogniem trwał, nie umarł jednak, spłonęły za to jego oczy. Gdy wojna się skończyła został okrzyknięty bohaterem. Następnie dołączył do League, po dziś dzień nie używa magii. Pokutuje.

 

Leona_OBLeona

Leona, dysponująca mocą słońca, jest wojowniczką Solari, która stoi na straży Góry Targon, wyposażona w Ostrze Zenitu i Pawęż Brzasku. Jej skóra lśni blaskiem gwiazd, a oczy płoną mocą Aspektu, który zamieszkuje jej wnętrze. Przyodziana w złoty pancerz i nosząca straszne brzemię w postaci starożytnej wiedzy, Leona niesie niektórym oświecenie, a innym – śmierć.

-Riot

 

Lissandra_OBLissandra 

Lissandra znana także jako Lodowa Wiedźma używa magii lodu, tworząc czarny lód zdolny przebijać najgrubsze pancerze. Jej prawdziwym celem jest sprowadzenie na świat nowej epoki lodowcowej. Lissandra została obdarzona mocą przez Obserwatorów – potwory, które rządziły Freliordem – straciła przy tym dużo z człowieczeństwa, stworzyła własne imperium, którego lądy skuwał lód.
Kiedy Obserwatorzy zostali wybici przez starożytnych bohaterów ona nie straciła nadziei i przysięgła, że przygotuje świat na ich powrót. Tak więc Lissandra wymazała z historii Freliordu wszelkie wzmianki o Obserwatorach, zrobiła to na tyle skutecznie, że historię o nich są bajkami dla dzieci. Potrzebuje jednak jeszcze armii, za cel obrała wspaniałe plemię Mroźnej Straży, które było najbardziej prawym z plemion Freliordu. Zadanie było trudne i spaczenie ich mogło zająć wieki, więc Lissandra mordowała i przybierała formy kolejnych przywódców tego plemienia zmieniając ich poglądy. Aktrualnie Mroźna Straż służy Lissandrze i marzy o powrocie Obserwatorów mimo, że wszyscy uważają ich za takich, którzy z nią walczą.

 

Lucian_OBLucian

Lucian razem ze swoją żoną Senną walczyli z plugawymi stworami ciemności. Ich celem było wyplenienie nieumarłych z Runeterry, a swoją misję wykonywali bezbłędnie przez lata. Pewnego razu zawędrowali jednak ciut za daleko i na Shadow Isles stoczyli batalię z ThreshThreshem. Stwór był na domiar zaskakującym przeciwnikiem. Zastawił on także pułapkę, dzięki której wyrwał z ciała Senny jej duszę, zabijając ją.
Lucian poprzysiągł zemścić się i uczcić pamięć swojej żony, poprzez pozbycia się wszelkich nieumarłych z Runeterry.

 

Lulu_OBLulu

Lulu urodziła się i wychowywała w Bandle City, mimo to nie pasowała tam zbytnio, bo miała zbyt bujną wyobraźnię i wolała spędzać czas na osobności, bawiąc się. Kiedy spotkała Pixa udającego, że utknął w klatce, została doprowadzona przez niego na “Polanę” – magiczny dom fae. Zamieszkała tam razem z magicznymi istotami, lecz rzeczywistość tam była zmienna, a czas posuwał się inaczej niż na zewnątrz. Kiedy przypomniała sobie o swoim życiu w Bandle City i postanowiła tam wrócić, jednak okazało się, że minęły wieki (dosłownie, setki lat) od kiedy byłą tam ostatnio. Próbowała pobawić się z dziećmi w chowanego, urozmaicając rozgrywkę zmieniła je w zwierzęta i kwiaty, co nie spodobało się rodzicom. Yordle poprosiły ja o opuszczenie ich krainy, a ta udała się do League of Legends

 

historiiLux

Lux pochodzi z demaciańskiego domu Crownguardów, jej pełne personalia to Luxanna Crownguard. Za dziecka była w stanie używać czarów, które widziała tylko raz, dlatego stała się sławna i zauważona. Była testowana w Szkole Magii, gdzie okazało się, że posiada niezwykłą władzę nad mocą światła, uznała to za dar, który chciała wykorzystywać. Armia wyszkoliła ją na szpiega, ale mijało się to z jej powołaniem. Miejscem, do którego dążyła, było League of Legends.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]