League of Legends r.

Bohaterowie w skrócie cz. 3

Witam was w kolejnej części Bohaterów w skrócie, gdzie możecie przeczytać najlepsze (bo dość dokładne) streszczenia historii bohaterów League of Legends. Dzisiaj o bohaterach, których imiona (i nie tylko) zaczynają się literami D oraz E. Zapraszam do czytania!

Darius_OBDarius

Darius, razem z Draven_MINDravenem, zostali za młodu sierotami, razem walcząc o przetrwanie. Gdy dorosły Darius dołączył do wojska w Noxus, podczas swojego pierwszego testu odwagi (gdy armia Noxus była osłabiona, a dowódca oddziału zarządził odwrót), Darek podszedł do niego i odciął mu głowę. Widząc to, armia nabrała odwagi i wygrała bitwę z Demacią, a następnie uderzała coraz to dalej.
Darius, który był teraz już znany, widział, że szlachta Noxusu jest spaczona i liczy tylko na zasługi. Podjął on działania, by przywrócić swojej ojczyźnie chwałę i począł odsuwać leniwych szlachciców od władzy.
Ponadto, realizując plan, poznał Swain_MINSwaina i połączyli oni siły, by zjednoczyć swój kraj.

 

Diana_OBDiana

Diana jest sławną wojowniczką spod góry Targon. Jest przepełniona esencją “Aspektu” co sprawia, że nie jest w pełni człowiekiem.

[Może podczas trwającego właśnie eventu jej historia ulegnie zmianie.]

 

DrMundo_OBDr Mundo

Dr Mundo nigdy nie posiadał sumienia. Będąc dzieckiem, zabijał zwierzęta sąsiadów, a jako nastolatek zabił własnych rodziców. Zanim zdobył dyplom medyczny, został oskarżony przez władze Zaun o 38 morderstw, ale niczego mu nie udowodniono.
Badania nad ludzkim ciałem Doktora Mundo zaowocowały poznaniem mapy receptorów bólu oraz pewnych ciekawych ośrodków mózgu, co umożliwiło stworzenie idealnego naukowo-ulepszonego zabójcy. Dzięki temu, co osiągnął, otrzymał propozycję współpracy od Noxusu. Mundo wygląda tak, jak wygląda, ponieważ część swoich wynalazków testuje na sobie.

 

Draven_OBDraven

W przeciwieństwie do Dariusa, Draven niedługo zrezygnował ze służby wojskowej. Potrzebował więcej uwagi, sławy. Zatrudnił się w całkiem ciekawej branży… więziennictwie. Począł prowadzić spektakle polegające na tym, że dawał więźniowi ułudę wolności i pozwalał mu uciec, a gdy ten myślał już, że mu się udało, nagle kończył życie z toporem w plecach. Dla Noxian była to świetna rozrywka, skąd Draven szybko zdobył sławę, zaczął ubierać się bardziej widowiskowo, by stać się jeszcze bardziej rozpoznawalnym. W końcu zapragnął jeszcze więcej – tak właśnie zawędrował do League of Legends.

 

Ekko_OBEkko

Ekko to genialne dziecko z Zaun. Potrafi manipulować czasem za pomocą swojego wynalazku, “Napędu Zero”. W wolnych chwilach lubi rozrabiać z innymi zaunijskimi dzieciakami.

 

Elise_OBElise

Elise, swoim pięknem i gracją, zwabia niczego niespodziewających się ludzi w swoje sidła, kusząc ich także przychylnością pajęczego boga. Potrzebuje tych ludzi, by wysysać z nich siły witalne, które pozwalają jej zachować swoją moc i wieczną młodość.

 

Evelynn_OBEvelynn

Evelynn to najskuteczniejszy oraz najdroższy z zabójców znanych Runeterze. Jest w stanie wtapiać się w cienie i unieszkodliwiać swoje ofiary w najbardziej dogodnym momencie i najwygodniejszym miejscu. Mówi się, że Evelynn pochodzi z Shadow Isles, ale nie jest to informacja potwierdzona – jej dzieciństwo jest tajemnicą.

 

streszczenia historii EzrealEzreal

Ezreal to nieustraszony odkrywca-podróżnik. Podczas jednej z podróży zawędrował do Shurimy, gdzie znalazł magiczny artefakt – bransoletę, która idealnie wpasowała się w jego rękę. Bransoleta zwiększyła magiczną moc Ezreala wielokrotnie, przez co zyskał miano bohatera.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]