League of Legends r.

Bohaterowie w skrócie cz. 6

Hej! Witam Was i zapraszam na kolejną część serii artykułów, w których można poczytać streszczenia historii bohaterów League of Legends. Tym razem tylko jedna litera alfabetu: K!

Poprzednie części:

Kalista_OBKalista

Kalista jest widmem przepełnionym gniewem i poszukującym odwetu, wiecznym duchem zemsty, zbrojnym koszmarem, który został przyzwany z Shadow Isles, aby niszczyć oszustów i zdrajców. Wszyscy, którzy zostali zdradzeni, mogą wołać o pomstę lecz Kalista odpowiada jedynie tym, których uzna za godnych jej umiejętności. A biada tym, którzy staną się obiektami gniewu Kalisty, gdyż każdy układ zawarty z tą ponurą łowczynią może prowadzić jedynie do jej włóczni przeszywających dusze swym przenikliwym zimnem.

  •  – Riot

 

Karma_OBKarma

Karma dawniej była najsprawiedliwszą mieszkanką Ionii i trenowała pod okiem mnichów. Próbie została poddana w momencie kiedy armie Noxusu najechały na jej kraj. Mnisi, którzy chcieli rozstrzygnąć spór pokojowo zostali zabici, a mieszkańcy Ionii podkładali w nich nadzieje. Karma postanowiła poświęcić się i wykorzystać całą jej moc, by chociaż spróbować uratować swój lud. Z głębin swojego ciała wydobyła moc, która przybrała kształt dwóch smoków, które poleciały w stronę Noxiańskiego generała. Powaliła go, a jego wojsko rozproszyło się przerażone i zostawiło Ionie w spokoju. Następnie Ionia podzieliła się na części, w jednej panowali mnisi, drugiej żądni krwi, a trzecia była częścią Karmy, z pokojowymi ideami.

 

Karthus_OBKarthus

Karthus jest zwiastunem zagłady, fanatycznie oddanym pięknu i klarowności śmierci. Nawet za młodu miał obsesję na punkcie śmiertelności, stając się coraz bardziej bezwzględnym w pościgu za swoimi mrocznymi żądzami. Pragnąc połączyć się ze śmiercią, Karthus udał się do Shadow Isles i z własnej woli oddał się nieumarłym. Zamienił się w Piewcę Śmierci, przerażającego licza, którego jedynym celem jest podarowanie błogosławionego daru śmierci.

-Riot

 

Kassadin_OBKassadin

Kassadin był poszukiwaczem zakazanej wiedzy, co w czasie doprowadziło go do zguby. Jeszcze jako człowiek dzięki wielu starożytnym dziełom dotarł do Icathi, gdzie właśnie znajduje się przejście do Pustki. Gdy przekroczył portal był zmuszony by porzucić dużą część swojego człowieczeństwa i przyjąć w siebie pustkę. Wrócił stamtąd będąc kimś więcej niż człowiekiem i wiedział, że należy chronić Valoran przed tym co siedzi po drugiej stronie. Dzieci Pustki są blisko, dowodem na to jest pojawienie się ChoGath_MINCho’Gatha

 

Katarina_OBKatarina

Katarina w dzieciństwie była szkolona przez najwybitniejszych zabójców  Noxusu z własnym ojcem na czele. Kiedy nastał dzień próby, zadaniem Katy było wyeliminowanie jednego z niskich rangą dowódców demaciańskich, zamiast tego widząc dogodną sytuację postanowiła wyeliminować jednego z wyższych generałów, bo chciała się wykazać. Wyższego rangą udało się jej zabić, ale przez to niższemu udało się wyeliminować duży oddział Noxusu, a widząc to Katarina poprzysięgła, że nigdy już chęć wykazania się nie przyćmi jej prawdziwego celu. Po wyczerpującym starciu zabiła i niższego dowódcę.

 

Kayle_OBKayle

Kayle żyła w odległym świecie, gdzie starożytna wojna dalej trwa. Była wielką bohaterką – najsilniejszą z rasy nieśmiertelnych. Dzierży miecz z niepamiętnych czasów oraz skrywa się w zbroi wykutej przez wymarłą rasę rzemieślników. Ponadto wojna zniszczyła jej ducha.
Kayle była bliska triumfu nad złem, ale niestety jej siostra Morgana_MINMorgana zyskała potężnych sojuszników w Runeterze i zaczęła zagrażać jej celom. Postanowiła więc zawrzeć pakt z przywoływaczami z League i zawarła pakt: tysiąc lat służby w zamian za zaprzestanie ingerencji w jej świat. Jednak niedługo Ashram – najwyższy rady – zaginął, a Kayle postanowiła dowiedzieć się co spowodowało jego zniknięcie.

 

Kennen_OBKennen

Kennen to jeden z trzech wojowników cienia z zakonu Kinkou, jest wojownikiem podążającym za słońcem. Urodził się w Bundle City i od urodzenia był strasznie energiczny, wszyscy uważali, że z wiekiem mu to przejdzie, ale tak się nie stało. Zyskał do tego wielką prędkość przemieszczania się. Był rozrabiaką. Pewnego razu wbiegł na górę zewnętrznego muru Placidium, o czym posłyszał zakon Kinkou, który go wezwał i wdrożył w swoje szeregi. Razem z Akali_MINAkali i Shen_MINShenem zawędrowali na Field of Justice.

 

KhaZix_OBKha’Zix

Kha’Zix przybył do Valoran w celu pożarcia najbardziej obiecujących tworów tej krainy, z każdym zabójstwem staje się silniejszy. Jednym z celów Kha’Zixa jest pożarcie Rengara, którego uważa za równego sobie.
Kiedy przybył do Runeterry był słaby, ale polowanie na małe zwierzęta nie dawało mu dość mocy, by mógł ewoluować, więc ryzykował życiem i walczył  z najniebezpieczniejszymi napotkanymi drapieżnikami, by ewoluować szybciej. Pewnego dnia jednak myśliwy stał się ofiarą i Kha’Zix został niespodziewanie zaatakowany przez Rengar_MINRengara, ten patroszył mu siało szponami, on w kontrze rozciął mu oko. Ich bitwa trwała całą noc i obydwaj ledwo uszli z życiem. Kha’Zix ewoluuje, zbiera moc, by kiedyś być w stanie pożreć Rengar_MINRengara i pochłonąć i jego moc.

 

Kindred_OBKindred

Kindred reprezentują bliźniacze kwintesencje śmierci. Strzała Owcy oferuje szybki koniec dla tych, którzy pogodzili się ze swoim losem. Wilk poluje zaś na tych, którzy uciekają przed swoim przeznaczeniem, brutalnie pozbawiając swoje ofiary wszelkiej nadziei. Choć interpretacje tego, czym Kindred są, różnią się w całej Runeterze, każdy śmiertelnik musi wybrać oblicze swojej śmierci.

-Riot

 

KogMaw_OB streszczeniaKog’Maw

Kog’Maw został po części przywołany do Runeterry przez Malzahar_MINMalzahara, który nęcił go będąc w Icathi. Kog przez długi czas stąpał po granicach dwóch światów, pogłębiając przy tym szczelinę między wymiarami. Kiedy już wdarł się do Valoranu zaczął poznawać ten świt na jedyny znany sobie sposób – zjadając go. Na początku pożerał tylko florę i faunę tego świata, ale z czasem zaczął pożerać i istoty rozumne w tym ludzi.

 

784x250

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]