League of Legends r.

Bohaterowie w skrócie cz. 4 + Aurelion Sol

Witajcie Przywoływacze! Przybywam do was z kolejną porcją streszczonych historii bohaterów, tym razem czas na litery F oraz G. Dodatkowo z racji, że wychodzi nowa postać, a jej nazwa zaczyna się na A, które to było w omawiane w pierwszej części streszczeń, mam dla was (dość długie) streszczenie całej dostępnej historii Aurelion Sola. Tak więc zapraszam!

Aurelion Sol historieAurelion Sol

Aurelion Sol dawniej był artystą, – twórcą gwiazd – który został zniewolony przez wielkie kosmiczne imperium, któremu teraz musi służyć. Smok był jedną z pierwszych rzeczy jakie powstały na świecie wraz z tzw. “Wielkim Wybuchem” i tworzył ten świat dalej. Tworzył gwiazdy. Latając po całym świecie obserwował rasy i cywilizacje, które dopiero powstawały, a tym, które uznał za godne, postanowił się objawić. Objawił się Targorianom, ukazywał im swoją moc poprzez nawet zmienianie całych konstelacji gwiazd bez wysiłku. Nadali mu oni imię Aurelion Sol i wręczyli w darze koronę z kosmicznych klejnotów. Gdy Aurelion zaczął się nudzić wrócił do swojej pracy i tworzył gwiazdy. Okazało się jednak, że korona nie była naprawdę darem dobrego serca, a magicznym artefaktem, który pozwolił Targorianom kontrolować smoka. Zaczęli go oni wykorzystywać do swoich celów. Kazali rozbijać wrogie armie, zabijać stwory równie stare jak on i wszystko co zagrażało Tagonowi, a jeśli się nie podporządkowywał zawsze jeden z jego tworów bezpowrotnie przestawał istnieć. Zadania, które były mu narzucane, zwyczajnie uwłaczały jego majestatowi, a niedługo najstarsze twory Aureliona zaczęły znikać – tracić światło. Wtedy smok przysiągł, że nie będzie się już więcej kąpać w świetle nowych gwiazd. Wraz z przysięgą korona Targorian straciła na mocy, rozkazujący mu zaczęli się kłócić, a ich cywilizacja stanęła na krawędzi swojej mocy i swojego istnienia. Aurelion Sol wiedział o tym i udał się tam, gdzie wszystko się zaczęło – do Runeterry…

Cała historia Aurelion Sola posiada jeszcze równie długą drugą część, która objaśnia co działo się z nim w Runeterze. Napiszcie w komentarzu pod postem, czy zależy wam na streszczeniu tej części.

 

Fiddlesticks_OBFiddlesticks

Fiddlesticks to przywołaniec Istvaana – jednego z ostatnich magów run. Został przywołany w jednej z komnat Institute of War. Wielu przywoływaczy próblwało do komnaty wejść i nigdy nie wrócili, albo wrócili obłąkani. Fieddle przez prawie dwadzieścia lat był wykorzystywany jako kat. Mimo wszystko na arenie pojawia się jako zwykła postać League of Legends i stosuje się do wszelkich zasad, ale w swojej komnacie dalej stoi bez ruchu.

 

Fiora_OBFiora

Fiora to fechmistrzyni, jest niezłomna i ma cięty język, jest także znana w całym w Valoranie. Jest córą demaciańskiego rodu Laurent, który stracił reputacje przez ojca, którego Fiora następnie pokonała, stała się głową rodu i poczęła naprawiać jego reputacje.

 

Fizz_OBFizz

Fizz to mieszkaniec podwodnego miasta prastarej rasy. Miasto było fortecą nie do zdobycia, co zapewniało mieszkańcom spokojne życie, którego nie lubił Fizz. Wykradał się więc z miasta i szukał zwady, przez co wyrósł na silnego wojownika. Pewnego dnia gdy wrócił z wyprawy do miasta, okazało się być opuszczone. Z ruin masta zabrał magiczny trójząb i poszedł dalej.

Kiedy pierwszych raz dotarł na suchy ląd był nim zafascynowany i postanowił przemierzyć całą wyspę Biglewater, ale wpadł w kłopoty ludzi i musiał wrócić pod wodę. Pewnego dnia jednak Biglewater zostało zaatakowane przez smoczego rekina, a gdy Fizz go pokonał został bohaterem państwa-miasta. Do Leage of Legends dołączył, by służyć swojemu nowemu ludowi.

 

Galio_OBGalio

Galio to kolejny przywołaniec, tym razem “własność” Duranda – wizjonera i twórcę demaciańskich artefaktów. Galio był osobistym obrońcą Duranda, ale ten przy przekraczaniu Howling Marsh został napadnięty i natychmiast zabity. Stanął nad martwym Durandem i stał tak jak posąg. Pewnego dnia yordlowa kobieta zatrzymała się podczas swojej podróży na chwilę w cieniu który rzucał gargulec. Po chwili ruszyła dalej w stronę Demacii, ale dzięki niej Galio przypomniał sobie, że ma w życiu jeszcze cel – służbę Demacii. Tak więc dołączył do League of Legends, by służyć w imię Demacii.

 

Gangplank_OBGangplank

Gangplank – “Równie nieś przewidywalny, co brutalny, zdetronizowany król łupieżców (…) wzbudza strach na całym świecie. Śmierć i ruina idą jego śladami wszędzie tam, gdzie się uda. Jego niesława i fatalna reputacja sprawiają, że sam widok czarnych żagli na horyzoncie wpędza w panikę nawet najtwardszych morskich wilków.” – Riot

 

Garen_OBGaren

Garen jest chlubą Demacii, nazywany jest jej potęgą ponieważ jest wojownikiem idealnym, wzorem do naśladowania dla każdego żołnierza. Właśnie na polu jednej z bitew poznał Katarina_MINKatarinę i był zmuszony stoczyć z nią zajadłą walkę, przy której serce biło mu mocniej niż zazwyczaj – ponoć przez umiejętności zabójczyni. Ludzie mówią, że przyczyną nie były umiejętności i zajadłość a miłość jaką zapałał Garen do Złowieszczego Ostrza – Katariny.

 

Gnar_OBGnar

Gnar ma bardzo specyficzną historię, bo nie mówi ona o jego pochodzeniu, ani o tym czemu jest słabiej rozwinięty od innych Yordli (intelektualnie). Jego historia to opowieść pewnego łowcy, który upolował w swojej okolicy już wszystko co mógł i gdy tylko dostrzegł nowe dziwne ślady zaczął tropić wielkie siejące destrukcje “zwierze”. Podczas podróży nad strumykiem spotkał pomarańczowego Yordla, który miał mu przynieść szczęście w łowach (taki omen, talizman). Yordl postanawia za nim pójść, ten chce go odgonić i wyrzuca jego bumerang na drzewo. Chwilę później przekonuje się, że słodki stworek to potwór którego szukał.

 

Gragas_OBGragas

Gragas to opijus i awanturnik. Z racji, że jak na człowiek jest ogromny, nie może się upić. Pewnego dnia wypił cały swój zapas alkoholu i nadal był spragniony, wymyślił wtedy, że sam stworzy piwo, którym będzie w stanie się upić. Poszukiwał więc składników i zawędrował do Freliordu, gdzie spotkał wielką zamieć, podczas której się zgubił, ale znalazł także dziwny kawałek lodu, który nadawał piwu niesamowite możliwości i utrzymywał je w idealnej temperaturze. Gragas chciał podzielić się swoim napitkiem z ludźmi, a pierwszymi na jakich trafił była Ashe_MINAshe i dwa z plemion Freliordu, z którymi negocjowała właśnie pokój. Nastała przerwa w obradach co zdenerwowało wojowników plemion. W ten sposób grubas jako awanturnik rozpętał wielką burdę. Gdy po naparzance wszyscy się obudzili, Ashe_MINAshe zaproponowała, by się napili. W ten sposób uwielbienie do alkoholu Gragasa połączyło ze sobą dwa ludy, które były na skraju wojny, a awanturnik został ogłoszony bohaterem. Mimo to Gragas dalej nie osiągnął swojego upragnionego stanu i dalej szuka idealnych składników do swojego idealnego trunku.

 

Graves_OBGraves

Graves – “Malcolm Graves jest poszukiwany w każdym regionie, mieście i imperium, które odwiedził. Twardy, niezłomny i przede wszystkim uparty. Dzięki swoim przestępczym procederom uzbierał (a potem stracił) małą fortunę.” – Riot

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]