League of Legends r.

Bohaterowie w skrócie cz. 5

Witajcie w kolejnej części historii bohaterów! Jak wiemy - bądź nie - poznanie historii bohaterów League of Legends to jedna z najbardziej kluczowych tajnik zostawania prawdziwym Przywoływaczem, dlatego skończcie marudzić i zabierajcie się do czytania. Przecież specjalnie dla was skróciłem ich historie.

Poprzednie części:

AurelionSol_OBAurelion Sol

Historia Aureliona jest aktualnie zbyt długa by umieścić ją w tym wpisie, dlatego do tego zostanie stworzony inny, poświęcony tylko jemu.

Hecarim_OBHecarim

Hecarim jest zbrojnym olbrzymem, nacierającym z Shadow Isles, na czele trupiego zastępu widmowych jeźdźców, aby polować na żyjących. Przeklęty na wieki Hecarim, potworne połączenie człowieka i bestii, rozkoszuje się taranując i masakrując dusze pod swoimi opancerzonymi kopytami

– Riot

Heimerdinger_OBHeimerdinger

Heimerdinger posiada specyficznie napisaną historię. Została napisana w formie dziennika prowadzonego przez Heimera. W dzienniku opisuje proces tworzenia i testowania niejakiego Tridyminiumobulatora. Ponadto jest wzmianka o wieżyczkach Heimerdingera czyli H-28G, które pierwotnie były urządzeniami do miotania piłek. Możemy także dowiedzieć się, że Piltover zaatakował olbrzym, który został odstraszony przez młodego Yordla, który odstraszył go za pomocą prototypu H-28G zostawionego przez Heimera, który był źle skorygowany i miotał piłki za mocno.

 

Illaoi_OBIllaoi

Illaoi to potężna kapłanka – prorok Wilekiego Krakena. Do walki używa wielkiego złotego posążka, którym wyrywa dusze z ciał oponentów i zaburza ich postrzeganie rzeczywistości.

 

Irelia_OBIrelia

Irelia jest córką Lito – wielkiego mistrza miecza, który zmarł na dziwną chorobę, a jej brat Zelos został sierżantem armii Ioniańskiej. Przed wojną Ioni z Noxusem Zelos wyruszył z misją pokojową do Demacii, przez co ominęła go cała wojna, której losy spoczywały na Irelii. Bohaterka wyposażona w miecz swojego ojca, dawała rade w bitwach, ale została przeklęta i prawie umarła. Soraka_MINSoraka uratowała ją przed śmiercią, po czym ta wróciła na front, dzierżąc już żywe ostrze swego ojca, które podczas walki “tańczyło wokół niej”. Za zasługi Irelia otrzymała stanowisko kapitana straży Ionii.

 

Janna_OBJanna

Janna była jednym z dzieci, żyjących na ulicach Zaun, oznacza to, że by przeżyć musiała wykazać się wielkim sprytem, oraz musiała kraść. W pewnym momencie jednak zainteresowała się magią jako dodatkową mocą, która umożliwiłaby jej godniejsze życie. Zaczęła uczyć się magii powietrza, a po paru miesiącach przerosła największych mistrzów. Magia dużo w niej zmieniła, chociażby wygląd, który kojarzymy z Janną, faktycznie zawdzięcza magii powietrza.

 

JarvanIV_OBJarvan IV

Jarvan IV należy do rodu królewskiego Demacii, oraz jak każdy Demacianin nienawidził Noxusu. Za jego największą klęskę uważa się wpadnięcie w pułapkę batalionu Swain_MINJericho Swaina, z którego łap wyrwał go przyjaciel z dzieciństwa – Garen_MINGaren. Jarvan poprzysiągł, że za wstydliwy czym odbędzie pokutę, więc z początku zaczął polować na najniebezpieczniejsze bestie Valoranu, a w końcu zabrał ze sobą oddział tuzina rycerzy i wyruszył na południe od Great Barrier. Słuch o nim zaginął na prawie 2 lata. Po tym czasie J4 wrócił do Demacii witany fanfarami, z jego oddziału ostało się dwóch wojowników, którzy stali się elitarnymi rycerzami. Jarvan także potężniejszy niż dawniej poprzysiągł, że żuci każdego wroga Demacii na kolana.

 

Jax_OBJax

Jax jest w zasadzie jedynym bohaterem League, który nie został przyjęty do niej przez swoje czyny, a wszystko czego dokonał zaczyna się od jego wstąpienia tam. Jax był zwykłym najemnikiem, który z nieznanych powodów wg. ówczesnego przywódcy Ligi był najlepszym z kandydatów, więc bezproblemowo się tam dostał. Jax był jednym z najpotężniejszych wojowników Ligi, więc następny z kolei przywódca League of Legends nałożył na niego ograniczenia mocy, a on sam dodał ich sobie i postanowił, że będzie walczyć tylko i wyłącznie mosiężną latarnią. Ograniczenia nie stłamsiły jego osiągów, a gry Liga odstąpiła od swoich ograniczeń on dalej był wierny latarni.

 

Jayce_OBJayce

Jayce to wynalazca z Piltover. Zanim został okrzyknięty narodowym bohaterem został poproszony o zbadanie pewnego kryształu, który jak się okazało był przeogromnym źródłem potężnej mocy. Viktor_MINViktor – cyborg-naukowiec z Zaun chciał, by Jayce dołączył do jego badań, do których potrzebował kryształu, a gdy ten odmówił, Viktor_MINViktor powalił go na ziemię i zabrał kryształ. Jayce prosił władze Piltover o pomoc zbrojną w odbiciu potężnego artefaktu, ale nie otrzymał jej, więc sam postanowił stawić czoła cyborgowi. Skonstruował Młot Rtęciowy i uderzył na laboratorium Viktor_MINViktora. Bitwa była zacięta. Obydwaj naukowcy odnieśli wielkie rany, ale Jayce’owi udało się przy tym zniszczyć kryształ, a po powrocie do domu został okrzyknięty bohaterem.

 

Jhin_OBJhin

Jhin to psychopata – artysta, który twierdzi, że morderstwo to sztuka. Wirtuoz był więźniem Ioni, ale został uwolniony przez władzę, by zostać ich zabójcą.

 

historie Jinx_OBJinx

Jinx jest zagadką, w Piltover nikt nie wie skąd pochodzi naprawdę mimo, że jej ubiór wskazuje na Zaun. Psychopatka pojawiła się znikąd i zaczęła niszczyć całe miasto dla czystej satysfakcji. Posterunek Piltoverskiej policji zawsze gdy tylko Jinx się pojawia staje na głowie, by ją złapać, ale nigdy się o nie udaje. Nawet kiedy Vi_MINVi dostała dokładną datę i miejsce następnego ataku, nie była nawet blisko jej schwytania.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]