2021-05-24 Zostaw komentarz

Dlaczego warto grać w gry?

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się fala informacji odnośnie do gier wideo. Negatywne opinie na temat tej formy rozrywki sprawiły, że spora część osób po dziś dzień uważa, że granie nie prowadzi do niczego dobrego. Specjaliści zwrócili jednak uwagę tylko i wyłącznie na niepochlebne aspekty, które nijak się mają do szeregu zalet. Dlaczego zatem warto grać w gry?
2021-04-20 Zostaw komentarz

Gra czy książka, co wybrać?

Gra komputerowa, dobra książka – obie te propozycje potrafią dostarczyć rewelacyjnych wrażeń i masy przyjemności. Gdy jednak mamy do dyspozycji mało wolnego czasu, co nieuniknione, musimy zdecydować się na tylko jedną z nich. Załóżmy więc, że do wyboru mamy do wyboru grę i książkę, które opowiadają jedną i tę samą historię – a książka stała się inspiracją do stworzenia gry (tak, jak swego czasu historie o Harrym Potterze zainspirowały filmy, a następnie gry komputerowe). Które medium zrobi to lepiej?
2021-04-15 Zostaw komentarz

Ile zarabiają profesjonalni gracze e-sportowi?

E-sport dawno już przestał być traktowany jak rozrywka dla dzieci. Od kilku lat stale rośnie zainteresowanie branżą e-sportu, a sami uczestnicy udowadniają, że podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, tylko ciężką pracą, treningami i konsekwencją można odnieść sukces w e-sporcie. Kim są profesjonalni gracze e-sportowi? Ile i na czym zarabiają?
2020-10-20 Zostaw komentarz

Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu. O sporcie elektronicznym, esporcie i e-sporcie, kobietach w branży i szacunku do graczy

Kilka dni temu premierę miała wyjątkowa na rynku wydawniczym książka, która zainteresowała nas ze względu na podejmowaną tematykę - i która zainteresować może również was. Zapraszamy do ciekawej podróży przez historię i kulturę e-sportu, dzięki której będziecie mieli okazję poznać tę branżę z nietypowej perspektywy, poniekąd od kuchni.