Gamer Lifestyle r.

E-Girl: Never Battle Alone – “pay2play z e-girlami”. Wypożycz gamerkę do wspólnej gry w LoL-a

E-girl pay2play - powstała strona, która pozwala Ci wypożyczyć e-girla do wspólnej gry.

To nie jest artykuł sponsorowany.

Możemy się zgodzić, że bycie e-girlem staje się zawodem – w dodatku dobrze płatnym. Choć określenie funkcjonuje jako sposób na obrażanie dziewczyn, które wykazują minimalną znajomość gier komputerowych i gamingu, niektórym to wcale nie przeszkadza w budowaniu swojej marki na sprzedaży swojej wody po kąpieli, “gamer girl bathwater“.

Stereotypowy e-girl to kobieta, która interesuje się cosplayami, zajmuje się streamowaniem, spędza dużo czasu online, co istotne – gra w gry. Nie jest nerdem, negatywnie postrzeganym graczem siedzącym w piwnicy, a raczej otwartym i towarzyskim typem. Każdy ma jednak własną definicję e-girla: dla niektórych są to osoby o karykaturalnym zachowaniu, odnoszącym korzyści za sprawą nabywania kolejnych kontaktów w grach, a dla innych – każda dziewczyna, która korzysta z Internetu.

Społecznie utarło się, że e-girl w League of Legends to osoba mainująca pozycję supporta. Posiada najwyższe poziomy maestrii na takich postaciach, jak Janna, Lulu czy Yuumi. Zajmuje miejsca w niskich dywizjach – jeśli jednak trafi do wyższej, jest wyzywana od boostowanych. Określenie funkcjonuje prawie wyłącznie w formie pejoratywnej. Spotyka się z olbrzymią dezaprobatą wtedy, gdy posiada skórki do postaci żeńskich – uznaje się, że to nie ona je sobie kupiła, a jeden ze stada jej wirtualnych wielbicieli. Pewnym symbolem e-girlów stała się superskórka Elementalist Lux.

Odsuńmy się jednak od tego, jak postrzegane są e-girle, czy to słowo jest krzywdzące i jakie wywołuje reakcje w ludziach. Powstała strona, która pozwala wynająć e-girla do wspólnej gry: egirl.gg.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że to egirl.gg określa swoje użytkowniczki jako e-girle, podobnie jak YouTube określa swoich twórców treści youtuberami.

E-Girl: Never Battle Alone

E-girl przybywa!

E-girl to tajemnicza organizacja zapewniająca profesjonalnych towarzyszy gry…

Mówi się, że dziewczyny w organizacji są bardzo ładne, ich głosy są słodkie i delikatne, a umiejętności są lepsze. W rzeczywistości są to graczki i koleżanki z drużyny.

Egirl.gg / ogłoszenia od e-girl

Strona egirl.gg zawiera ogłoszenia od chętnych e-girlów w Twojej okolicy, które zagrają z Tobą meczyk czy dwa. Gdy zachęci Cię jedno ze zdjęć, możesz dokładnie przejrzeć profil e-girla: posłuchać sampla jego głosu, sprawdzić, na jakim serwerze gra, zobaczyć, w jakich godzinach jest dostępny. Na profilu znajduje się również galeria zdjęć tej osoby oraz wybrane, wyróżnione zdjęcie – zazwyczaj kilka gier z OP.GG czy też widoczne z klienta gry maestrie na postaciach.

Strona oferuje takie kategorie gier, jak League of Legends, Overwatch, Minecraft, Dota 2…

E-girle samodzielnie ustalają swoje stawki za grę. Cena za godzinę zaczyna się już od 1 dolara (~4 zł), a potrafi kończyć nawet na 10 dolarach (~40 zł).

Strona oczywiście umożliwia też stanie się takim e-girlem. Wymagania? Być piękną i mieć słodki głos. Nie jest to jednak konieczność: e-girlem można być niezależnie od swojej tożsamości płciowej. Na platformie również zarabiają e-boye, femboye, jak i profesjonalne graczki, które biorą lub brały udział w rozgrywkach na pro-scenie.

Egirl.gg / ogłoszenia od e-girl

Reakcje na egirl.gg

W parę godzin strona stała się niezwykle viralowa.

Większość reakcji dotyczy jednak nieco… mniej spodziewanych zagrań partnerek do duo.