Riot Forge r.

Ruined King bez interakcji romantycznych. W grze skupimy się na historii i eksploracji

Joe Madureira, CEO studia odpowiedzialnego za Ruined King, zdradził kilka informacji na temat gry.

Zobacz też:

Co już wiemy?

Data wydania

Gra będzie dostępna na początku 2021 roku, prawdopodobnie w okolicach marca.

Rodzaj

Ruined King to single player RPG.

Platformy

Gra będzie dostępna na następujących platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Steam, Epic Games Store, Playstation 5, Xbox Series X, Xbox Series S.

Postacie

W grze będzie dostępnych sześciu grywalnych bohaterów (znanych już z League of Legends): Ahri, Illaoi, Braum, Yasuo, Miss Fortune, Pyke.

Co ujawnił Joe Madureira?

Joe Madureira to CEO Airship Syndicate, studia tworzącego Ruined King przy współpracy z Riot Games. Co ciekawe, studio to jest stosunkowo niewielkie – pracuje w nim około 20 osób. Gra wciąż jest więc rozpatrywana w kategoriach indie, choć jej opisy wcale tego nie sugerują.

W wywiadzie dla Eurogamer.net Madureira wyjawił, że Ruined King jest skupiony na narracji – bohaterowie stale wchodzą w interakcje, zarówno w walce, jak i poza nią. Historia i sama przygoda są tak samo ważne, jak walka.

Zobaczymy również wiele postaci NPC, z którymi będzie można wchodzić w interakcje. Podobną rolę odegra otoczenie – ono też zapewni graczowi możliwość interakcji, a także eksploracji.

Być może niektórych rozczaruje ta informacja, jednak w Ruined King nie pojawią się interakcje romantyczne. Niestety: nie urealnimy shipu Ahri i Yasuo.

CEO Airship Syndicate zdradził, że poza sześcioma ujawnionymi postaciami grywalnymi zobaczymy także innych bohaterów League of Legends. Nie będą oni jednak stale obecni.