Riot Forge r.

Co tam w Riot Forge?

Dwie z zapowiedzianych w grudniu 2019 r. gier spod marki Riot Forge, czyli Ruined King i CONV/RGENCE, są cały czas w trakcie tworzenia, a koronawirus nie zawiesił prac nad nimi.

Artykuły powiązane:

Riot Games: New Experiences in Runeterra

Riot Forge: Ruined King, CONV/RGENCE i nie tylko

Riot Forge: Ruined King - zwiastun

Kadr ze zwiastuna Ruined King, gry, która prawdopodobnie będzie opowiadać o właścicielu Ostrza Zniszczonego Króla (BotRK-a).

Riot Forge - CONV/RGENCE

Kadr ze zwiastuna CONV/RGENCE – gry-platformówki, której głównym bohaterem będzie Ekko.

Dziennikarz The Game Awards zapytał Joego Madureirę, scenarzystę, grafika i projektanta wydawanej pod marką Riot Forge gry Ruined King, czy coś się ruszyło w temacie tworzonych gier.

“Prace nad grą idą nam bardzo dobrze” – nawet pomimo panującej obecnie pandemii COVID-19, która pokrzyżowała niektóre z planów Riot Games.

Na dowód postępujących prac postanowił pokazać jedną z grafik koncepcyjnych przedstawiających bibliotekę. Ruined King ma być grą pełną miejsc do zwiedzania, z kolei tytuł CONV/RGENCE skupi się na dużych konsekwencjach manipulowania czasem.

Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że mimo tego, że gra jest projektowana pod banderą Riot Games, nadal zachowuje styl, który w swoich pracach stosuje Joe Madureira i założone przez niego studio Airship Syndicate (twórcy gier Darksiders Genesis, Battle Chasers: Nightwar).

W zasadzie na tym kończy się aktualizacja naszego obecnego stanu wiedzy dotyczącego nadchodzących gier z Riot Forge… czyli na widocznym wyżej koncepcie.

Riot Forge to – najogólniej mówiąc – nowa marka gier indie stworzonych w świecie Runeterry, z którego czerpią takie gry Riotu, jak League of Legends czy Legends of Runeterra.

Gry nie są tworzone bezpośrednio przez Riot Games. Firma dogląda procesu tworzenia ich, ale same w sobie gry powstają jako zlecenia dla innych firm. Grę Ruined King przygotowuje studio Airship Syndicate, a CONV/RGENCE – Double Stallion