League of Legends r.

Riot Forge, czyli Runeterra stanie się wielką marką Riot Games

Rioterzy, którzy zostali przydzieleni do "tajemniczego programu badawczo-rozwojowego", w końcu się odnaleźli. Stali za pracą nad Riot Forge, który wyciśnie z magicznego świata Runeterry wszystko, co się da.

Runeterra stanie się wielką marką

Riot Forge to nowa marka wydawnicza Riot Games, która będzie odpowiadała za gry wydawane w świecie League of Legends, czyli w Runeterrze. Kto będzie tworzył te gry? Inne firmy, które uzyskają licencję na to od Riotu, a następnie zostaną opublikowane przez Riot Forge.

Riot Forge zostało ogłoszone podczas CCXP 2019.

Każda z gier ma umożliwić poznanie innej części uniwersum Runeterry. Obecnie Riot milczy na temat partnerów, z czasem jednak ujawnione zostaną nazwy firm tworzących nowe gry pod nową marką. Co się dziwić – skrzynki e-mailowe i konta na Twitterze firm trzecich pękałyby w szwach od setek tysięcy pytań dziennie.

Wieloplatformowość

Riot chce dostosować się do platform, na których obecni są gracze. Zadeklarowano już wsparcie dla PC-tów, konsol i urządzeń mobilnych.

Riot Forge: pierwsza gra

Pierwsza gra w ramach Riot Forge zostanie ogłoszona na wydarzeniu The Game Awards 2019, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 2:30 w nocy (według czasu polskiego). Śledźcie nas na H2P – jestem pewien, że w tym czasie nie zmrużymy oka, podobnie jak podczas specjalnej edycji Riot Pls z okazji 10-lecia League. Zobacz wpis na ten temat:

Pierwsza gra Riot Forge zostanie ogłoszona 13 grudnia. Podczas The Games Awards poznamy około 10 nowych gier różnych producentów