Riot Forge r.

Gry Riot Forge pojawią się w Xbox Series X

Dzisiejszy stream Inside Xbox ujawnił studia, które będą tworzyć gry na nową generację Xboxa.

Riot Forge

Riot Forge poznaliśmy podczas grudniowych targów Comic Con Experience 2019. To właśnie wtedy wyjaśniło się, dlaczego tak wielu rioterów zostaje przenoszonych z działu League of Legends do “tajemniczego programu badawczo-rozwojowego”.

Już wtedy opisaliśmy Wam, czym jest Riot Forge. Gry wchodzące w skład marki zostały zapowiedziane podczas The Game Awards 2019.

Riot Forge to nowa marka wydawnicza Riot Games, która będzie odpowiadała za gry wydawane w świecie League of Legends, czyli w Runeterrze. Kto będzie tworzył te gry? Inne firmy, które uzyskają licencję na to od Riotu, a następnie zostaną opublikowane przez Riot Forge.

Riot Forge pozwoli nam zagrać w wiele przeróżnych gier, których wspólna tematyka będzie krążyć wokół świata Runeterry. Możemy spodziewać się przeróżnych gatunków i styli graficznych… a także platform, na które zostaną wydane gry.

Dotychczas poznaliśmy 2 gry w ramach Riot Forge:

  • Ruined King – nieujawniona gra, prawdopodobnie opowie o Zniszczonym Królu (którego znamy za sprawą przedmiotu Ostrze Zniszczonego Króla [BotRK] i historii Thresha, Senny oraz Luciana),
  • CONV/RGENCE – platformówka z Ekko.

Więcej o nadchodzących grach przeczytacie wchodząc w podane wyżej linki.

Ruined King

Riot Forge: Ruined King - zwiastun

CONV/RGENCE

Riot Forge - CONV/RGENCE

Riot Forge na Xbox Series X

Jeśli w tym nieprzewidywalnym roku dopisze nam szczęście, już pod koniec 2020 r. będziemy mogli zagrać w gry na Xbox Series X – najnowszej generacji konsol Xbox.

Podczas dzisiejszego streama Inside Xbox, w pewnym momencie zaprezentowano studia, których gry na pewno zobaczymy na Xbox Series X. Wśród nich pojawiło się charakterystyczne logo z trzema piorunami. Odnajdziecie je na poniższym screenie?

Gry z Riot Forge pojawią się więc na nowej konsoli Xbox.

Oprócz tytułów w ramach Riot Forge, możemy też spodziewać się gier od takich graczy, jak Hi-Rez, Activision, Blizzard, Bethesda, a nawet Piranha Bytes czy Roblox.

Nie mogę znaleźć

Czwarty rząd od dołu, piąte logo od lewej

[collapse]

Riot Forge / Xbox Series X

 

Xbox Series X