r.

Wytężcie zmysły: rioter zapowiada, że w grze pojawi się easter egg

Ten easter egg może zapowiedzieć nową postać.

Zobacz też:

Świat LoL-a jest pełen przeróżnych niespodzianek. Na Summoner’s Rift możemy zobaczyć statuę Grompa, a rok temu pierwszą wzmianką o Kai’Sie był tajemniczy efekt wizualny (obecne [W] bohaterki), który zabijał Shelly Heralda.  W jednym ze Spytaj Riot z 2016 roku dowiedzieliśmy się, że rioterzy naprawdę uwielbiają dodawać przeróżne easter eggi do gry.

Pewnym easter eggiem był również zwiastun Yuumi, który ujawniał Qiyanę. Wiadomo było, że wraz z tą drugą na mapie Runeterry pojawi się nowa frakcja – Ixtal ze stolicą Ixaocan. W pewnym momencie swojej międzyportalowej podróży, Magiczna Kotka trafiła do miejsca, którego nigdy więcej nie widziała: dzikiej dżungli. Jak się okazało po czasie – było to jedno z miejsc z Ixtal.

Niespodzianki zawsze wzmagały wyobraźnię graczy i podtrzymywały hype w grze. Czy zupełnie z nich zrezygnowano? Wygląda na to, że nie.

Riot HansAxel

Nie zrobiliśmy easter egga w grze dla Yuumi i Qiyany, ale to nie oznacza, że nie mamy go w zanadrzu. W rzeczywistości pracujemy nad jednym… Chodzi o to, że będziemy pracować nad fajnymi rzeczami, które naszym zdaniem lubicie oglądać i nie zawsze są takie same za każdym razem.

Wytężcie zmysły – być może tak będzie zapowiedziany “niestandardowy strzelec” w LoL-u… a może kolejny bohater?

Koniec login screenów

Przy okazji Riot HansAxel przypomniał nam, że czeka nas pożegnanie z kultowymi już login screenami, w których pojawiały się nowe postacie i ich animowane splash arty. Jest to spowodowane zmianą klienta gry – (kolejny raz) napisanego od nowa, tworzonego (kolejny raz) w trosce o graczy z zamysłem mniejszej ilości bugów.

Dostaliśmy obietnicę, że ilość pracy wkładanej w login screeny zostanie przekierowana w inną stronę. Zmiana zaowocowała już przy okazji reworku Pantheona: zamiast tradycyjnego animowanego splash arta pojawił się motyw muzyczny bohatera – w tym momencie ma 3,7 mln wyświetleń na YouTube. Dla porównania, login screen z Yuumi miał 463 tys. wyświetleń, a z Neeko – 1,3 mln wyświetleń. Czy to o czymś świadczy? Trudno powiedzieć.

Nowy klient testowany jest na PBE. Najpewniej znajdą się w nim same statyczne obrazki.

Nowy klient gry