League of Legends r.

Riot: chcielibyśmy wprowadzić siostry Qiyany jako nowych championów w grze

Wyjątkowo niecodzienną informacją podzielił się rioter Reav3.

Zobacz też:

Kilka godzin temu jeden z graczy opublikował na Boardsach swoje nadzieje na pojawienie się w grze kolejnych kandydatów do tronu Ixtal. Region jest fenomenem w lore Runeterry – żaden inny nie ma tak rozwiniętej sytuacji sukcesji. W przypadku Demacii sprawa jest wręcz zamknięta – Jarvan IV to jedyny potomek króla o zagwarantowanej roli monarchy.

W temacie udzielił się rioter Reav3:

Nie mogę niczego zagwarantować, ale jesteśmy naprawdę zainteresowani ściągnięciem kilku z jej sióstr do gry jako championów któregoś dnia*.

HommeGoujon od razu postanowił spytać riotera o pewną kwestię związaną z Cesarzową Żywiołów. Qiyana określa się jako silniejsza od jej rodzeństwa – po co w takim razie dodawać do gry słabsze postacie?

Reav3 pośpieszył z odpowiedzią:

Cóż, Qiyana naprawdę wierzy w to, że jest silniejsza od wszystkich swoich sióstr – ale to tylko jej perspektywa.

Z historii Qiyany dowiadujemy się, że jest najmłodszą spośród swojego rodzeństwa – dziewięciu sióstr. Najstarszą jest Inessa, dzieli je 12 lat różnicy – uznawana jest za prawowitą dziedziczkę tronu. Między nimi dochodziło do spięć, w których ostatecznie Qiyana pokonała Inessę, sprawiając, że ta nie była w stanie chodzić.

Z jednej strony wprowadzenie rywalki nowej postaci wydaje się zbyt oczywiste, ale z drugiej – nowy niepełnosprawny champion mógłby być historycznym momentem dla Ligi Legend.

A może zamiast tego poznamy inną siostrę Qiyany?

*oryg. Can’t make any guarantees or anything, but we are definitely interested in bringing some of her sisters into the game as Champions someday