r.

Związki, romanse i Illuminati cz. 12 – Ekko

W Internecie nic nie ginie! Na How2Play również! Kontynuujemy serię dziwnych związków postaci z League of Legends! Sprawdź, kogo fascynaci gry widzą w gorącym objęciu z Twoją ulubioną postacią! Poznaj fandom Twoich podopiecznych!

Jeśli myśleliście, że zarówno historia postaci, jak i relacje między bohaterami Ligi mogą przejść obojętnie wobec fascynatów tysiąca i jednej dupereli, to żyliście w najgorszym błędzie! Gdzie społeczność fanów nie śpi, tam zaczyna się prawdziwe dopasowywanie do siebie postaci.

Ze względu na sporą zażyłość bohaterów, temat należy rozdzielić na kilka części. Lista będzie szła alfabetycznie, dlatego postaram się nie pominąć żadnego bohatera z League of Legends.

Ale o co chodzi?

Moim zadaniem będzie przedstawienie wszelkich relacji, jak i komplikacji między championami z LoL-a. Niekiedy wzmianki znajdują się w historii, czasem bohaterowie pochodzą z tej samej wyspy, bądź są to tylko wysnute domysły, które – w mniejszym lub większym stopniu – mogą pokrywać się z rzeczywistą kreacją postaci.

Poprzednie części znajdziecie poniżej:

 

Kontroler czasu i…miłości?

ekko_and_jinx_by_nobodyblues-d8ta0ok

Ekko został opisany jako geniusz, który dzięki swojemu wynalazkowi potrafi manipulować czasem. Twórcy gry za lokację bohatera wybrali Zuan. Będzie to istotne przy wypowiadanych kwestiach do poszczególnych bohaterów z League of Legends. 

 

Ekko x Jinx

_sketch__ekko_n_jinx_by_poulesh-d8thggx

Prawdą jest, że Ekko należał do jednego gangu z Jinx, oraz Vi. Mamy nawet na to kilka dowodów!

ekko-league-of-legends-lolzinho-02

W filmie prezentującym Ekko, pojawiają się portrety dziewczyn z dzieciństwa. Dodatkowo na rękojeści pałki Ekko widnieje napis w rzymskich cyfrach: XII (12). Oznacza to że był zauniańską sierotą tak samo jak Jinx (X – 10) i Vi (VI – 6)

Ekko_XII_numeral

 

Na razie zajmiemy się pierwszą z tych pań, ponieważ relacje między Ekko i Jinx wydają się bardziej uwydatnione przez twórców, chociażby przez tekst:

„Podobałaś mi się, zanim zaczęłaś gadać do pukawki.”

Ich relacje wyraźnie wskazują, że do tej pory są kimś dla siebie ważnym. Są przydzieleni do sojuszniczej grupy, bądź kwalifikują się na wzajemnych przyjaciół. Ekko ewidentnie zależy, by Jinx wróciła do lat młodości, w których to trzymali się razem. Do końca nie zostało wyjaśnione, dlaczego Jinx opuściła Zuan i przeprowadziła się do Piltover, by je niszczyć. Nikt nie zna motywów jej działań, nawet Vi, która jest uważana za siostrę. Prawdopodobnie obydwie opuściły Zuan w mniej więcej takich samych odstępach czasu, jednakże każda z sióstr wybrała inną ścieżkę. O tym opowiem jednak więcej w następnych częściach 🙂

Na koniec podaję świetnie zmontowany film, z tekstami tej parki 🙂

 

Ekko x Vi

9d0b486e0b5f310c2699e951882935c9

Teksty wypowiadane przez Ekko, gdy tylko zobaczy Vi, wskazują na głębsze relacje, a wręcz tęsknotę za latami dzieciństwa, kiedy to cała trójka przebywała w Zuan:

„Zapomniałaś skąd jesteś, Vi.”

„Kiedyś byłaś w porządku.”

„Dla mnie zawsze będziesz z Zaun.”

„Kiedyś wrócisz do swojego domu.”

Myślę, że Ekko przemawia do Vi w bardzo intymny sposób. Dokładnie wie, że różowowłosa poświęciła się niezmiernie dla Piltover, w którym mianuje siebie jako jednego ze stróżów prawa. Ekko najwidoczniej nie podoba się, że Vi zapomniała o swoich korzeniach. Jego indywidualne podejście do przyjaciółki wskazuje, że ich także mogło łączyć…coś więcej.

A Wy, drodzy czytelnicy, co myślicie na temat tego miłosnego trójkąta?

 

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]