League of Legends r.

Z kim jeszcze może powstać event VS?

Druga edycja wydarzenia VS dobiega powoli końca, a wraz z tym rodzi się pytanie, czy będzie więcej takich eventów. I jeśli tak - to z jakimi postaciami?

W League of Legends mamy sporo postaci, a lista ciągle się powiększa. Riot stara się, by żaden bohater nie był odosobniony, a więc często mają oni powiązania z innymi osobami z uniwersum. Rodzina, przyjaciele, kochankowie… bądź zażarci rywale. Tutaj przyjrzymy się tym ostatnim, bo to przecież oni dostają własny event.

Rozwiniętych wątków z rywalami mamy sporo, bo ponad dziesięć. Postaram się je wszystkie omówić i pospekulować, czy może pojawią się w następnych edycjach wydarzenia. Będę brała pod uwagę także takie czynniki jak popularność bohatera (w końcu legendarny skin powinien być dla Riotu opłacalny), czy champion nie posiada już skina za 1820 RP, a nawet linie, na których zwykle pojawiają się dane postacie.

 1. Nasus i Renekton

Ci dwaj bohaterowie są dość popularni w grze, a więc skórki dla nich powinny dobrze się sprzedać. Niechęć dwóch braci jest dość istotną częścią ich historii, do tego można łatwo dopasować ich do stron, które toczą ze sobą wojnę. Porządny Nasus kontra szalony Renekton. Co więcej, poprzednie cztery postacie będące w centrum eventu były grane na topie, tak jak wymieniona tu dwójka. Przeciw tej opcji jest jednak fakt, że Nasus posiada już legendarną skórkę, ale hej, Darius też miał jedną, a mimo to został wybrany.

 1. Azir i Xerath

Jeśli jednak Riot uzna, że inne linie też powinny dostać trochę miłości w evencie VS, to na midzie mamy dwóch rywali powiązanych historią z wcześniej wymienioną dwójką. Azir jako dobry władca reprezentowałby stronę Porządku, a Xerath – jako że w oryginalnym uniwersum dopuścił się zdrady – Chaosu. Problemów jednak może być kilka. Po pierwsze – nie są to najpopularniejsi bohaterowie, a więc legendarne skórki dla nich mogłyby się okazać porażką. Dodatkowo, ich rywalizacja nie jest tak widoczna, przynajmniej nie w grze. Mimo wszystko to w końcu mogłaby być uczciwa walka bez natychmiastowej gwarancji wygranej dla Chaosu.

 1. Shen i Zed

To aż zaskakujące, że postać tak popularna jak Zed nie ma jeszcze legendarnej skórki. O rywalizacji tych dwóch bohaterów wiedzą raczej wszyscy gracze League of Legends. Moim zdaniem są idealnymi kandydatami, świetnie wpasowują się w archetypy obu stron. Ciekawe byłoby też to, że to postacie stworzone na różne linie. Problemem może być tutaj ewentualnie popularność Shena, poza tym w końcu musiał on kilka lat czekać na swoją nową skórkę, a skoro w końcu ją dostał, pewnie sporo poczeka na kolejną.

 1. Kayle i Morgana

Było wspomnianych kilka męskich rywalizacji, czas na kobiety. Kayle oraz Morgana to kolejny przykład idealnego wpasowania się w strony, które mogłyby reprezentować. Upadły Anioł zresztą jest dość popularnym wyborem, głównie na wsparciu. Bohaterka ta zasługuje na to, żeby w końcu dostać dobrą skórkę (bo z tego, co wiem, większość graczy uznaje, iż żaden z jej skinów nie jest warty uwagi) wraz z nowymi tekstami. Problemem jest tutaj Kayle, która ma już legendarną skórkę, a także nie cieszy się ostatnio popularnością. Mamy jednak szansę na podwójny rework dla sióstr, a wtedy kto wie? Może nie tylko więcej osób będzie nimi grać, ale zasłużą one na te skórki?

 1. Leona i Diana

W fandomie ta dwójka cieszy się sporą popularnością, w grze bardzo zależy to od mety, aczkolwiek Leona jest jednym z częściej wybieranych tank-supportów. Żadna z nich nie ma legendarnego skina, a (moim zdaniem) na jakiegoś zasługują. Chciałabym zobaczyć mroczną Dianę reprezentującą wieczną noc i chaos przeciwko Leonie, która w końcu ma skórkę w kolorze innym niż żółty.

 1. Kha’Zix i Rengar

Kolejna dwójka bohaterów, o których wzajemnej nienawiści wie prawie każdy gracz LoL-a, do czego przyczynia się chociażby specjalna misja w rozgrywce, której ukończenie autentycznie może wpłynąć na grę i dać przewagę jednej ze stron. Żaden z tych dwóch bohaterów nie ma legendarnej skórki, są oni dość popularni i cóż, jakiejś postaci na dżunglę także należy się udział w wydarzeniu VS. Ewentualnym problemem byłoby tu rozstawienie bohaterów po stronach Chaos i Porządek, chociaż Kha’Zix stanowczo bardziej pasuje do tej pierwszej, ale wtedy mielibyśmy kolejnego porządnego kotka…

 1. Jayce i Viktor

Kolejna para grana na osobnych liniach. Chciałabym ją zobaczyć z prostego powodu. Na pierwszy rzut oka to Jayce wydaje się tym dobrym, ale zagłębiając się w historię tych postaci, zaczyna się mieć wątpliwości. Jestem ciekawa, po jakich stronach Riot zdecydowałby się rozstawić tę dwójkę. Nie mają oni żadnych legendarnych skórek, ale biorąc pod uwagę popularność Viktora, istnieje niewielka szansa, że takową dostanie.

 1. Thresh i Lucian

Hej, jesteśmy już w połowie listy, nieźle. O walce tych dwóch bohaterów wiemy z wielu źródeł: animacji, komiksów, opowiadań czy nawet memów. Event toczący się wokół walki supporta ze strzelcem byłby też dość ciekawy. Ta dwójka jest, przynajmniej w tej chwili, dość popularna. Problemem mógłby tu być jednak legendarny skin Thresha.

 1. Malzahar i Kassadin

Przed zmianą historii Pustki ich walka była czymś prawie oczywistym. Po wyjściu Kai’Sy delikatnie się to zmieniło, więc nie wiadomo, czy Riot brałby ich nawet pod uwagę. Tak czy inaczej, nie mają oni legendarnych skórek i wciąż można ich spotkać w rozgrywce.

 1. Gangplank i Miss Fortune

Warto o nich wspomnieć, kto wie, co Riotowi przyjdzie do głowy. To wciąż dość popularni bohaterowie, co prawda nie mają legendarnych skinów, ale Miss Fortune ma jeden nawet droższy. Zresztą pierwszy event Bilgewater był chyba odpowiednikiem VS dostosowanym do tej dwójki. Moim zdaniem, szansa na coś dla nich jest niewielka.

 1. Swain i Jarvan IV

Nie są chyba ani niepopularni, ani popularni. Nie mają też legendarnych skórek. Mimo wszystko jednak obecne Darius vs Garen jest chyba bardzo podobne do tej propozycji, więc szansa na tę dwójkę jest niewielka.

 1. Katarina i Lux

Dwie najbardziej znane kobiety z walczących ze sobą frakcji. Ciekawe, więcej skinów dla Lux pewnie Riotowi nie zaszkodzi, ale cóż, jak w poprzednim punkcie, tutaj mielibyśmy po prostu żeńską wersję obecnego Darius vs Garen.

 1. Ashe, Sejuani i Lissandra

Rywalizacja dość znana, szczególnie że ta trójka również otrzymuje specjalną misję podczas rozgrywki, ale no właśnie: trójka. To chyba automatycznie przekreśla te bohaterki z wydarzenia VS. No i Ashe ma już legendarną skórkę.

 1. Caitlyn, Vi i Jinx

Jak wyżej – to kolejna trójka. Ewentualnie można by wykreślić z tego Caitlyn, jako że walka Jinx i Vi jest dość znana, chyba że chciałoby się walkę strzelec kontra strzelec. Wybuchowa Wariatka jest ucieleśnieniem Chaosu, więc to teoretycznie pasuje, chociaż brak powagi bohaterki mógłby zepsuć efekt. Warto dodać, że dwie z trzech wymienionych tutaj postaci mają już legendarne skórki.

 1. Draven i… Draven

Właściwie to nie, po prostu próbowałam być śmieszna.

 

Oczywiście to nie wszystko, mamy przecież jeszcze sporo wrogości między bohaterami – Cassiopeia i Sivir, Soraka i Karthus, Ornn i Volibear… Riot ma w czym przebierać. Pozostaje jednak pytanie, czy w ogóle dostaniemy kiedyś kolejną edycję eventu VS.

Zgadzacie się z moją listą i czynnikami, które mogą wpłynąć na wybór? Pominęłam kogoś ważnego? Z jakimi bohaterami najbardziej chcielibyście kolejne wydarzenie?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.