League of Legends r.

Yuumi, Magiczna Kotka – podsumowanie bohaterki

Yuumi jest już na serwerach live. Tu znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o bohaterce: skąd pochodzi, co oznacza jej imię, w jaki sposób została ujawniona, jak powstawała...

Ogólne

Yordle z Bandle City

Choć stamtąd pochodzi, już tam nie mieszka.

Co oznacza jej imię?

Riot poinformował, że imię Magicznej Kotki to wariant wyrażenia “You and Me”, Ty i ja. Jeden ze streamerów podzielił się swoją teorią na temat pochodzenia jej imienia: gdy jej właścicielka coś do niej mówiła, jedyne, co potrafiła zrozumieć, to “you [jakieś słowa po człowieczemu] me”, skąd powstało “You and Me”, a z tego – Yuumi.

Biografia Yuumi, Magicznej Kotki

Opowiadanie “Największa zdobycz”

Dowiedzieliśmy się, że jej właścicielka jest Yordlem i ma na imię Norra, a Książka (w której są portale) jest jej przyjaciółką. Yuumi przez jakiś czas gościła w Bilgewater, choć, jak na kota przystało, nie lubi wody, której w tym regionie pełno. W pewnym momencie straciła Norrę – nie wiemy, w jaki sposób – ale przez to chętnie pomaga Yordlom. Prawdopodobnie Książka należała do Norry.

Umiejętności Yuumi

Pasyw:  Bop ‘n’ Block

Raz na jakiś czas kolejny atak kotki na przeciwniku przywraca jej manę i daje tarczę. Jeśli jest Przyłączona, tarcza chroni jej sojusznika. Tarcza chroni ją lub jej sojusznika, dopóki nie zostanie zniszczona.

Q: Prowling Projectile

Yuumi wystrzeliwuje pocisk, który zadaje obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogowi. Jeśli pocisk leci wystarczająco długo, zada dodatkowe obrażenia magiczne i spowolni wrogów.

Przyłączona kotka wystrzeliwuje pocisk z pozycji swojego sojusznika i może kierować lotem pocisku za pomocą myszy.

W: You and Me!

Bierne: Przyłączona Yuumi i jej sojusznik dostają od siebie nawzajem pewien procent swoich obrażeń od ataku lub mocy umiejętności przekonwertowanych na siłę adaptacyjną.

Użycie: Yuumi zaczyna z jednym rozwinięciem swojej umiejętności W. Doskakuje do sojuszniczego bohatera i przyłącza się do tej postaci. Przyłączona kotka naśladuje ruchy partnera i może być wyłącznie celem ataku wieży (nic innego nie może w nią wycelować). Umiejętności Yuumi aktywowane są z pozycji jej sojusznika, a sama nie może atakować wrogów. Bohaterka może się odłączyć po upływie czasu odnowienia lub nie czekając na upływ czasu odnowienia, przyłączyć się do innego współgracza.

E: Zoomies

Yuumi leczy się i uzyskuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu. Jeśli jest Przyłączona, celem czaru jest jej sojusznik. Ten czar ma dwa ładunki.

R: Final Chapter

Yuumi otwiera Książkę, wyzwalając fale obrażeń magicznych, które unieruchamiają wrogów po zadaniu kilku trafień. Używając swojej superumiejętności, kotka może się poruszać, przyłączać do sojuszniczych bohaterów i leczyć się.

Zoomies, czyli… jak to się nazywa po polsku?

Jej umiejętność [E], zapewniająca jej uzdrowienie i krótki bonus prędkości ruchu, oryginalnie nazwana jest “Zoomies” (pol. Ziuum). Jest to wyrażenie potoczne oznaczające sytuacje, w którym pupilowi, najprościej mówiąc, “odbija”. Zaczyna bez powodu biegać po całym pokoju, skakać po wszystkich kanapach. Spotykałem się z polskimi zwrotami (dostawać) szalej(u) lub głupawka, w rzeczywistości każdy dom nazywa to zjawisko inaczej.

Skórka Battle Principal

Yuumi otrzymała skórkę kociej dyrektorki w Battle Academia. Fani dopatrywali się w niej inspiracji z postaci Minerwy McGonagall z uniwersum Harrego Pottera. Była jedną z nauczycielek w Hogwarcie, potem dyrektorką szkoły. Opiekunka domu Gryffindor potrafiła zamieniać się w kota. A kotem jest też Yuumi.

Kto podkładał głos Yuumi?

Riot wydał filmik związany z angielską aktorką głosową postaci.

Kto stanieje, kto stanieje?!

Yuumi będą obowiązywać takie same zasady, jak każdej nowej postaci. Po jej wydaniu stanieje Zac, który swoją drogą otrzyma zmiany w patchu 9.11.

Co się stanie, gdy Yuumi przyczepi się do ultującego Shena?

Yuumi powędruje razem z nim, natychmiastowo pojawiając się w docelowym miejscu. Tyczy się to każdej postaci – ultującego Shena, Tahm Kencha, Ryze’a oraz tej, która używa teleportu.

Skórki Yuumi

Kliknij obrazek, aby go powiększyć.

Podstawowy splash art

yuumi

Skórka Battle Principal Yuumi

yuumi
Battle Principal Yuumi – 1350 RP

Przed oficjalną zapowiedzią

Jak powstała Yuumi?

Pierwsze szkice koncepcyjne kociej bohaterki pojawiły się dzięki wysłaniu zespołu odpowiedzialnego za jej stworzenie do kociej kawiarni. Tam grupa rioterów odkryła, że połowa z nich ma uczulenie na koty.

Szkice koncepcyjne

Z początku nie wyglądała tak bajkowo jak obecnie.

Poznaliśmy ją dzięki wyciekowi

Nasteey jest jednym ze streamerów, który należy do Programu Partnerskiego League. Pozwala mu to na uzyskiwanie informacji o Lidze znacznie szybciej niż pozostali gracze. W ten sposób może nagrywać wcześniej filmy na temat różnych skórek czy postaci. Nie może ich jednak publikować do czasu podanego przez Riot. Przypadkiem jednak tak się stało – zamiast zaplanować publikację filmu na YT, ten postanowił spłatać mu figla i opublikować natychmiast klip. Kilku widzów zrobiło natychmiastowe screeny…

Nie otrzymał za to żadnej kary.

Oficjalna zapowiedź Yuumi

Otworzył się portal do Bandle City

25 maja, na kilka godzin przed oficjalnym zwiastunem postaci, mogliśmy zobaczyć kilka tajemniczych zdjęć portalu do Bandle City, uchwyconych przed samą siedzibą Riotu. Jest ona Yordlem pochodzącym z Bandle City.

Wydanie Yuumi

W kolorowej zapowiedzi widzimy moment, gdy Yuumi została wessana przez Książkę do świata Runeterry.

Prezentacja bohaterki

Społeczność

Pierwsze fan arty

Już 28 maja byliśmy w stanie zebrać pokaźną liczbę pierwszych fan artów z nową bohaterką w wersji podstawowej lub Battle Principal. Jest ich ponad 30!

W tej wersji chociaż mruga, czyli fanowski login screen z Yuumi

Kolejny fanowski login screen

Yuumi w 2017 roku?

W jednym z artykułów spekulowałem, że kocie emotki mogły być zwiastunem Yuumi.