League of Legends r.

Kim jest osoba stojąca za leakiem Yuumi, nowego supporta?

Nasteey, trzymamy za Ciebie kciuki!

Zobacz też:


Trevor “Nasteey” to 20-letni main supporta z Challengera. Mieszka w Ameryce Północnej, w stolicy stanu Kalifornia. Nasteey należy do Programu Partnerskiego League. Jako streamer i youtuber tworzy treści związane z Ligą Legend, konkretniej: poradniki. W jego ostatnich filmach znajdziemy m.in. “10 najgorszych supportów z low ELO”, “unranked do Diamentu Morganą”, “czy Zilean to postać dla Ciebie”. Na YouTube posiada 35 tysięcy subskrybentów.

Przeciek Yuumi

Pełen artykuł na temat jej imienia, wyglądu (splash art oraz model w grze) i niepotwierdzonych umiejętności przeczytacie tutaj:

Przeciek nowej postaci: Yuumi?! Imię i wygląd! // Aktualizacja: WYCIEK SKILLI

Jak doszło do wycieku?

To był błąd człowieka czy maszyny?

Nasteey, ze względu na bycie partnerem League, ma podpisaną umowę o zachowaniu poufności. Dzięki temu może nagrać wcześniej filmy poświęcone nowym bohaterom, by opublikować je już kilka minut po ujawnieniu postaci. Warunek jest taki, by nie udostępniać chronionej zawartości przed wyznaczonym terminem, inaczej twórca naraża się na olbrzymie kary finansowe.

Nasteey postanowił zaplanować publikację filmu. Robił to już wcześniej. Tym razem wkradł się błąd, przez który film został opublikowany wcześniej, a konkretniej: 25 kwietnia ok. godziny 22.10.

Youtuber postanowił go jak najszybciej usunąć. Zrobił to w przeciągu kilku sekund. Sekund, które wystarczyły, by jego subskrybenci włączyli film, ściągnęli miniaturkę i zrobili screeny.

Jeden z nich upublicznił trzy screeny (miniaturkę i dwa z modelem z gry) na oficjalnym Discordzie społeczności League of Legends [patrz: Przeciek nowej postaci: Yuumi?!]. Inna osoba (lub być może ta sama – nie mamy żadnego potwierdzenia) podzieliła się informacjami na temat jej umiejętności. Wszystko to trafiło do posta na Reddicie, a potem rozniosło się po całym Internecie.

Nasteey postanowił napisać do osoby, która udostępniała te informacje, z prośbą o ich usunięcie. Ta mu krótko wyjaśniła: “Jesteś w dupie, to jest już w Internecie”.

Do wiadomości publicznej informacja przeszła około godziny 23:20.

Krótko po zdaniu sobie sprawy z tego, co się stało, Nasteey napisał na swoim Twitterze: “Nie wiem, czy kiedykolwiek w swoim życiu czułem się tak przybity. To naprawdę ssie”.

Jest to druga sytuacja z wyciekiem chronionych danych przez partnera League. Poprzedni miał miejsce przy okazji pełnego reworku Akali. Jej autor, Professor Akali, nie został wtedy ukarany – o czym poinformował sam Riot Reav3.