League of Legends r.

Biografia Yuumi, Magicznej Kotki

Riot opublikował biografię Yuumi!

Zobacz też:

Yuumi, Magiczna Kotka

Na przedmieściach Bandle City znajdował się niegdyś zalesiony wąwóz, w którym migotały skrzydełka księżycowych ciem, a rzeka pełna była tęczowych ryb. W domku mieszczącym się pośród zielonych drzew mieszkała yordlowa czarodziejka Norra wraz ze swoją kotką, Yuumi.

Urodzona z magiczną mocą ochrony, Yuumi przez wiele lat rozkoszowała się leniwym życiem, rzucając się na promienie słońca i ucinając sobie drzemki pod myszodrzewami. Gdy miała ochotę na przygodę, dołączała do Norry podczas wypraw przez rzeczywiste i duchowe krainy. Norra spędzała czas na zbieraniu dziwnych przedmiotów, takich jak zniszczone kubki, odłamki kolorowego szkła oraz materiał z zabawnymi wzorami. Każdy z artefaktów badała z olbrzymim szacunkiem, ale Yuumi nigdy nie rozumiała, w jakim celu to robi. Niemniej jednak Yuumi korzystała ze swojej magii, by chronić Norrę, a po powrocie do domu ogrzewała jej stopy.

Drzwi między światami są bardzo kapryśne i rzadko się otwierają, nawet dla tak zwinnych istot jak koty. Yuumi przyglądała się, jak inni Yordlowie przez wiele dni czekali, aż wschodnia gwiazda ustawi się odpowiednio względem konkretnego kamiennego łuku, albo brodzili pośród bagiennych lilii, wypatrując srebrnego kwiatu, który otworzyłby drzwi. Jednakże Norra posiadała potężną Księgę Wrót, która umożliwiała jej natychmiastowe udanie się w miejsce zilustrowane na jej stronach. Gdy Norra otwierała portal, wraz z Yuumi radośnie wskakiwały między świecące karty, docierały na miejsce przeznaczenia, a po chwili dołączała do nich księga.

Yuumi nigdy nie zwracała większej uwagi na księgę, aż do pewnej bezgwiezdnej nocy, gdy powróciła do domu z wabienia księżycowych ciem za pomocą światła i odkryła, że Norra zniknęła. Zobaczyła księgę na biurku swej pani i w panice zaczęła przeglądać jej strony, zauważając, że część została wyrwana w całości. Nie mogąc odczytać tytułu, Yuumi krzyknęła w rozpaczy, nazywając ją po prostu „Książką”. W odpowiedzi księga zadrżała i Yuumi z zaskoczeniem odkryła, że słyszy fragmenty myśli pośród szelestu papieru. Mimo że nie posiadała głosu, Książka przemawiała głośno i wyraźnie. Yuumi dowiedziała się, że Norra udała się w miejsce tak niebezpieczne, że zniszczyła portal, przez który wyruszyła.

Yuumi wiedziała, że musi uratować Norrę, i zwróciła się do Książki o pomoc. Każda z tysięcy stron prowadziła do innego miejsca wzdłuż magicznych linii przecinających świat rzeczywisty i duchowy. Strona, z której skorzystała Norra, została zniszczona, ale być może Książka mogła przenieść je blisko. Yuumi i Książka musiałyby zbadać każde możliwe wrota. Stała się strażniczką Książki, przysięgając chronić ją z lwią odwagą — gdyby wpadła w niepowołane ręce, drzwi do Bandle City mogłyby stanąć otworem dla nieprzyjemnych gości.

Yuumi i Książka wyruszyły w podróż, odwiedzając niebezpieczne, nieznane krainy. Yuumi próbowała wyczuć zapach Norry w podmuchach wiatru, ale bezskutecznie. Podczas gdy Yuumi czasami robiła przerwy w poszukiwaniach, by podążyć tropem myszy lub odzyskać siły, ucinając sobie kocią drzemkę, Książka zachowywała się irytująco ostrożnie, narzekała na stracony czas i denerwowała się niebezpieczeństwami, które mogły napotkać. Niemniej jednak Yuumi i Książka były zdeterminowane, by odnaleźć swą panią i sprowadzić ją do domu.

Gdy Yuumi wyjątkowo mocno tęskniła za Norrą, często poszukiwała innych towarzyszy. Jednym z jej ulubieńców był noszący drzwi pasterz o gęstych wąsach i donośnym śmiechu. Yuumi odpoczywała na jego ramionach, ochraniając go przed wściekłymi, śnieżnymi duchami sprowadzającymi gradobicia, a on dostarczał jej świeże ryby.

W końcu Yuumi wyczuła zapach swej pani w rozległych, shurimańskich ruinach. Kopiąc głęboko w piasku, odkryła odłamany kawałek niebieskiej ceramiki, który wyglądał jak fragment jednej z filiżanek Norry. Zanim jednak mogła zacząć kopać głębiej, spod piasku wynurzyła się dzika bestia, a Yuumi i Książka ledwo uciekły. Kotka mogła sobie tylko wyobrażać chaos, który nastałby, gdyby potwór zanurzył szpony w stronach Książki.

Mimo że do siebie nie pasowały, Yuumi i Książka szybko się zaprzyjaźniły, połączone miłością do Norry. Yuumi kontynuuje poszukiwania swej pani, by kiedyś mogła powrócić do ucinania sobie drzemek w słońcu, u boku Norry.