League of Legends r.

Taliyah – znamy umiejętności!

Znamy skille Taliyah! Zobaczcie!

Poprzednie informacje na temat Taliyah:


Czy udało nam się odgadnąć skille nowej bohaterki? Sprawdźmy!

image

Taliyah – Tkaczka Skał – skille

Ciężko jest być innym, a niszczycielskie moce Taliyah zawsze wyróżniały ją z tłumu. Jest kontrolującym magiem i potrafi panować nad ziemią, po której kroczy, by zamienić ją w zabójczą broń. Jeżeli zechce gdzieś dotrzeć, cały świat się zmieni, aby ją tam doprowadzić.

Pasyw – SKALNA SURFERKA

Znajdując się poza walką, Taliyah zwiększa swoją prędkość ruchu, gdy porusza się przy ścianach.

[Q] – UTKANA SALWA

Biernie: Taliyah zyskuje prędkość ruchu, gdy przemieszcza się po wyjałowionej ziemi.

Użycie: Taliyah wyrywa fragmenty otaczającej ją ziemi i ciska pięcioma kamiennymi odłamkami w wybranym kierunku. Podczas korzystania z umiejętności może poruszać się swobodnie. Użycie Utkanej Salwy zamienia obszar w wyjałowioną ziemię na kilka minut. Kolejne użycia Utkanej Salwy na wyjałowionej ziemi spowodują wystrzelenie tylko jednego pocisku.

[W] – SEJSMICZNY WSTRZĄS

Taliyah oznacza wybrany teren. Ziemia wybucha z niewielkim opóźnieniem, wyrzucając w powietrze wszystkich przeciwników znajdujących się na danym obszarze i zadając im obrażenia. Taliyah może ponownie użyć Sejsmicznego Wstrząsu zanim wybuchnie, aby cisnąć celami w wybranym kierunku – nawet przez ściany.

[E] – ROZPRUTA ZIEMIA

Taliyah rozrzuca przed sobą kamienie. Przeciwnicy, którzy doskoczą przez zniszczoną ziemię, otrzymają obrażenia od wybuchu. Po kilku sekundach pozostałe kamienie wybuchają i zadają obrażenia po raz drugi.

[R] – ŚCIANA TKACZKI

Taliyah koncentruje się przez chwilę, a następnie przywołuje olbrzymią ścianę wirujących skał, która przedziera się przez Rift w wybranym kierunku. Taliyah może ponownie użyć Ściany Tkaczki podczas koncentrowania się, aby podróżować na szczycie ściany, gdy się pojawi. Otrzymanie obrażeń lub wydanie polecenia ruchu w dowolnym kierunku zakończy podróż.

image (1)

Synergie

Lucian_OB

Wrogowie walczący na pierwszej linii znajdą się pod ciągłym ostrzałem pocisków i kamieni, gdy staną naprzeciw Taliyah i Luciana. Dodatkowo, jeżeli Kleryk Broni zostanie kiedyś złapany przez przeciwników, Tkaczka Skał może użyć superumiejętności, aby przywołać kamienną ścianę w pobliżu. Bezwzględny Pościg pozwoli Lucianowi przeskoczyć przez ścianę w bezpieczne miejsce.

LeeSin_OB

Skuteczne ganki Lee Sina w połączeniu z wędrowaniem Taliyah powodują, że środkowa faza gry jest niezwykle niebezpieczna dla ich przeciwników, ale najlepiej współpracują podczas walk drużynowych. Gdy Lee używa Smoczego Gniewu, aby wrzucić przeciwników w Rozprutą Ziemię Taliyah, przekonają się oni, jak szkodliwe dla zdrowia mogą być kopnięcia i kamienie.

Poppy_OB

Ganki Taliyah są niezwykle niebezpieczne, gdy Strażniczka Młota użyje Bohaterskiej Szarży, aby przygwoździć przeciwnika do ściany Tkaczki Skał. Podczas walk drużynowych Poppy może użyć swojego młota, aby przerzucić przeciwników na drugą stronę ściany, jeszcze bardziej oddzielając ich od reszty drużyny.

Kontry

Zed_OB

Taliyah dobrze sobie radzi ze zwinnymi przeciwnikami, o ile może odgrodzić się od nich ziemią, ale ma problemy z wrogami, którzy mogą ominąć jej kamienny ostrzał i przebić umocnienia. Powinna trzymać się z dala od superumiejętności Władcy Cieni, bo inaczej pozna Znak Śmierci.

Malphite_OB

Tkaczka Skał najlepiej się sprawdza, stojąc z dala od walki, ale Malphite ma w zwyczaju sprowadzanie walki do swoich celów. Kontrola tłumu i inicjacja Okruchu Monolitu są zgubne dla Taliyah – trudno jest tkać kamień, gdy żywy głaz wyrzuca cię w powietrze.

LeBlanc_OB

Jeżeli Taliyah nie może złapać bohatera za pomocą Sejsmicznego Wstrząsu, zadawane przez nią obrażenia znacznie się zmniejszają. A tu nagle pojawia się LeBlanc, która ma dość sztuczek, aby uziemić Taliyah. I ją zabić.

Gra w alei

Taliyah skupia się na kontroli – ustala, gdzie i kiedy będzie walczyć, rozstawiając pułapki dla swojego przeciwnika z alei. Aby wygrać starcia, może zablokować fragment alei za pomocą Rozprutej Ziemi, a następnie wepchnąć przeciwnika w pułapkę za pomocą Sejsmicznego Wstrząsu. Gdy jej przeciwnik będzie widoczny, szybka Utkana Salwa zmniejszy jego poziom zdrowia.

Spamowanie umiejętności Taliyah w alei powoli będzie osłabiać jej zdolność do walki, ponieważ ziemia wyjałowiona przez Utkaną Salwę nie zapewni wystarczającej liczby pocisków, aby powstrzymać szybko zbliżających się przeciwników. Doświadczeni grający Taliyah będą powoli wyjaławiać ziemię, tworząc szlak prowadzący do swojej wieży. Może wykorzystać takie ścieżki do ucieczki, gdy żądni krwi wrodzy dżunglerzy odwiedzą ją w alei.

Jeżeli wygrywa potyczki i unika ganków, Taliyah doskonale sprawdza się w doprowadzaniu stworów pod wieże dzięki swoim atakom obszarowym. Gdy pozbędzie się wrogich stworów, umiejętność bierna pozwala jej wskoczyć na kamienną deskę i posurfować do bocznej alei z wstrząsającą prędkością. Będzie poruszać się wzdłuż ścian mapy, stale zwiększając swoją prędkość ruchu, a następnie wpadając do alei towarzyszy. Kupienie Echa Luden pozwoli najwspanialszej (i jedynej) shurimańskiej surferce na jeszcze szybsze poruszanie się, przez co stanie się niezwykle niebezpieczna.

Potyczki

Jeżeli sądziliście, że gankująca Taliyah to nadciągający kataklizm ze względu na jej umiejętność bierną, poczekajcie, aż osiągnie poziom szósty. Ściana Tkaczki pozwala jej z łatwością wędrować do pozostałych alei, a ściana, na której przybywa, może zablokować drogę ucieczki pechowcom, których postanowi zgankować.

Sprytni gracze Taliyah będą używać jej superumiejętności, aby błyskawicznie wywierać nacisk na odległych celach. Wroga drużyna atakuje Smoka? Wspaniale: dotrzyjcie tam i wypełnijcie jamę Rozprutą Ziemią, a następnie wyrzućcie stamtąd wrogiego dżunglera za pomocą Sejsmicznego Wstrząsu. Przeciwnicy walczą z Baronem i otrzymują dużo obrażeń? Super: odpalcie superumiejętność, aby odgrodzić ścianą jamę z Baronem w środku, wystawiając kruchych przeciwników swoim towarzyszom.

Najsilniejsze przedmioty Taliyah umożliwiają jej jeszcze lepszą kontrolę nad ruchami przeciwników. Gdy trafi uciekającego przeciwnika Utkaną Salwą, posiadając jednocześnie Kryształowy Kostur Rylai, efekt spowolnienia znacznie ułatwi jej wrzucenie przeciwnika w Rozprutą Ziemię. Przedmioty, które zwiększają prędkość ruchu Tkaczki Skał w walce, pozwolą na szybkie zajęcie odpowiedniej pozycji do kontrolowania pola walki.

Walki drużynowe

Podczas walk drużynowych umiejętności obszarowe Taliyah umożliwiają jej doskonałe kontrolowanie pozycji przeciwników. Może użyć Sejsmicznego Wstrząsu, aby odrzucić nadchodzących molochów z dala od walki, a następnie spowolnić znajdujących się z tyłu przeciwników za pomocą dobrze umieszczonej Rozprutej Ziemi. Superumiejętność Taliyah nie zadaje obrażeń, co oznacza, że ona sama nie wniesie eksplozywnej mocy do walki, ale może użyć Ściany Tkaczki, aby rozdzielić przeciwników i rzucić się na wystawionych wrogów, zanim zaatakują pozostałych.

Po zakończeniu walki drużynowej Taliyah może wykorzystać sytuację z szybkością i gracją. Umiejętność bierna pozwala jej na szybkie poruszanie się wzdłuż ścian dżungli, dzięki czemu może dogonić uciekających wrogów lub dotrzeć do odległej wieży. Po dotarciu do późnej fazy gry, gdy rozwinie swoją superumiejętność na trzeci poziom, jej zasięg znacznie się zwiększa – Taliyah może ukraść wrogie niebieskie wzmocnienie po walce, a następnie skorzystać ze Ściany Tkaczki, aby dotrzeć do wrogiego Krzewogrzbieta i zyskać podwójne wzmocnienie.

 

Jak Wam się podoba nowa postać?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]