League of Legends r.

Kim jest Taliyah?

Riot zaprezentował nam zwiastun nowego bohatera (klik!). Wśród społeczności League of Legends od razu zapanowała burza spekulacji. Przytoczymy najciekawsze z nich...

Zanim przejdziemy do spekulacji ustalmy kilka faktów, które można wyczytać z lore nowego bohatera (pewnie większość z Was przez nie nie przebrnęła – to kilka stron bitego tekstu):

 • Taliyah jest kobietą
 • Bohaterka jest związana z żywiołem ziemi lub kamieniami (m.in wyrywa z ziemi potężne wyrwy piasku/kamieni i nimi manipuluje)
 • Posiada ona kamienne skrzydła
 • W zajawce przed rozwinięciem tekstu możemy przeczytać: “Młoda czarodziejka kamieni z Shurimy
 • W tekście jest mowa o wyrzuceniu wroga kamieniami w powietrze  (czyżby knock-up?)
 • Bohaterka używa procy (być może działa na zasadzie Gnara, że – po zgromadzeniu X zasobu – zmienia swoją formę)
 • Bohaterka urodzona w Shurimie była wykorzystywana jako żywa broń przez Noxian. Pewnego dnia stwierdziła, że nie chce dalej tak żyć. Podczas ucieczki spotkała w jaskini Samuraja (Yasuo), gdzie wspólnie z nim walczyła przeciwko napotkanym wrogom; poprosiła go o pomoc, jednak ten odmówił, tłumacząc się tym, że ma inne ważne sprawy na głowie, jednak powiedział Taliyah, że ma się udać na północ (do Freljordu). Na pożegnanie bohaterka dała Yasuo kawałek nitki, którą ten spiął sobie włosy. Yasuo, aby się odwdzięczyć, podarował Taliyah nasionko klonu. 

Kim jest Teliyah?

Teliyah

 • Z ostatnich 12 wydanych bohaterów – 3x ADC, 2xMag, 3xFighter, 3xSupport, 1xAssassin – jak dobrze widać, najmniej wydano zabójców – Riot wspominał o ich przyszłym reworku, być może Teliyah będzie jednym z nich (oczywiście jako mag w formie AP)

Teliyah

 • 19 listopada 2014 roku na platformie Reddit użytkownik WhyRenektonWhy, który zasłynął z przepowiedzenia nadejścia Kalisty, Gnara oraz Rek’Sai, podał informację o bohaterze noszącym przydomek Rin. Miałby on jakoby posiadać aż 11 umiejętności oraz władać trzema żywiołami. O dziwo, w historii Teliyah, możemy wyczytać, że ma skrzydła (powietrze), włada kamieniami (ziemia) oraz dostała od Yasuo w prezencie nasionko klonu (natura/przyroda)

Teliyah

 • 24 kwietnia 2015 roku na łamach serwisu How2Play przedstawiliśmy wypowiedź Meddlera, w której zapowiedział mechanikę nowego bohatera:

Z pewnością jeden z nowych bohaterów dostanie mechanikę pozwalającą tworzyć oraz manipulować minionami. Wprowadziłoby to niesamowite zmiany w gameplayu oraz możliwości taktyczne. Takowy bohater nie mógłby jednak spamować umiejętnościami na każdą linię, rodziłoby to zbyt duże problemy ze split-pushem. Jego mechanika nie może być toksyczna.

Teliyah

 • 19 stycznia 2016 roku na portalu publikowaliśmy cytat Meddlera, w którym omawiał koncept bohatera manipulującego otoczeniem: 

Przez jakiś czas rozmawialiśmy o umiejętnościach, które pozwalałby niszczyć otoczenie – myślimy, że to całkiem ciekawy pomysł. Nie zawsze musiałoby to oznaczać wyrwanie drzewa na stałe z mapy, jednak – przykładowo – podpalenie go. Jednakże, aby to się stało, w pierwszej kolejności muszą zostać naniesione zmiany w mapie – to ogromna praca. Mam nadzieję, że szybko zobaczymy takowe w League of Legends. Oczywiście, razem z nimi moglibyśmy zaprojektować bohatera manipulującego otoczeniem. Pytanie tylko, czy nie nałożyłoby to na niego zbyt dużo ograniczeń technicznych. Totalnie odjechanym pomysłem byłyby sytuacje, w których jakaś umiejętność niszcząca dany element mapy wymuszałaby na współtowarzyszach i wrogach inny styl gry.

Cassiopeia_0

 • Na koniec takie moje luźne spostrzeżenie – wraz z reworkiem magów Cassiopeia na swoim [W] otrzymuje nowy efekt CC “Uziemienie”, które sprawia, że bohaterowie pod jego wpływem nie mogą używać umiejętności ruchowych. Moim skromnym zdaniem, Riot nie będzie chciał, aby tylko jedna postać w grze posiadała ten efekt, wiec moje oczy są zwrócone na Teliyah i mam cichą nadzieje, że odgadłam częściowo jedną z jej umiejętności.

A Wy macie jakieś teorie, przypuszczenia lub zgadzacie się z naszymi? Piszcie w komentarzach!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]