r.

Seraphine – mid laner czy support? Do jakiej roli jest przeznaczona nowa bohaterka?

Mid laner czy support? A może obie role?

Zobacz także:

Seraphine zapowiadana była jako “sensacyjny mag na mida”. Jako “sensacyjna” z pewnością się sprawdziła – zarówno dzięki zapowiedziom w social mediach, jak i biografii przedstawiającej ją jako gwiazdę Piltover.

Z pewnością jest też magiem. Jej zestaw umiejętności może jednak wzbudzać pewne wątpliwości co do roli. Z jakim zamysłem więc ją tworzono? Rioter Reav3 wyjaśnił, że jej pierwszorzędna rola to zdecydowanie mid laner. Nie oznacza to jednak, że nie może być grana w roli supporta – tworzono ją również z myślą o tej roli.

Wierzymy, że będzie grana zarówno na supporcie, jak i na midzie – i nie mamy nic przeciwko temu. Przeliczniki uczynią ją bardziej wartościową na midzie, a jako że wszystkie jej umiejętności zadające obrażenia są skillshotami, prawdopodobnie będą wymagały dostosowania. Istnieją inne przykłady bohaterów dostosowanych do tego, by sprawdzać się i na midzie, i na supportcie (np. Lux czy Morgana).

Rioter rozwinął tę myśl przy okazji porównania bohaterki z Soną [zobacz: Seraphine to Sona 2.0? Rioter broni zestawu umiejętności nowej bohaterki]:

Wybrałbym Seraphine, gdybym grał na midzie, a Sonę, gdybym grał na supporcie. Nie zrozumcie mnie źle: myślę, że Seraphine będzie grywalnym supportem, ale uważam, że jej pierwszorzędna rola to mag mid laner, który odróżnia się od zaklinaczy [zobacz: Klasy i podklasy bohaterów w League of Legends]. Mid Seraphine gra jak zasięgowy mag oparty na wombocombo, obrażeniach i efektach obszarowych, co wydaje się zdecydowanie inne od Sony.