r.

Senna: kiedy zostanie wydana? czy jest opętana? dlaczego nie ma regionu?

Niektórzy z Was pewnie są zdziwieni, że wczoraj na PBE nie pojawiła się Senna. Kiedy ją zobaczymy? Poza tym kilka szczegółów na jej temat od riotera Reav3.

Zobacz też:

Senna – kiedy zostanie wydana?

Z Riot Pls wiemy, że Senna ma trafić na serwer PBE we wtorek, 29 października. Testowana będzie przez część cyklu 9.22 i 9.23.

Podczas drugiego dnia ćwierćfinałów Mistrzostw 27 października Riot zaprezentuje Sennę w grze (zobacz harmonogram rozgrywek). Dzień później (28 października) Riot opublikuje Spojrzenie na bohatera z kulisami powstawania postaci.

Na serwery live planowo ma trafić 10 listopada, czyli w patchu 9.22 (testy na PBE jednak nadal zajmą około dwóch tygodni).

Czy Senna jest opętana?

Niektórzy gracze sugerują, że Senna jest opętana lub corrputed – jak Star Guardian Xayah i Rakan. Rioter Reav3 jednak temu zaprzeczył. Wyjaśnił, że jest ona jedynie stworzona z Czarnej Mgły. Jako Strażnik Światła może oczyścić mgłę i użyć jej jako broni. Z tego powodu ma tez kontrolę nad formą, którą prezentuje.

Senna samodzielnie kreuje swój wygląd i dobrowolnie zdecydowała się na przyjęcie formy, którą miała jako człowiek – ponieważ może kontrolować mgłę za pomocą zdolności Strażnika. Większość bohaterów z Shadow Isles nie jest jednak w stanie tego robić, dlatego ich wygląd uległ znacznej modyfikacji.

Dlaczego Senna nie ma przypisanego regionu?

Na stronie Uniwersum większość postaci posiada przypisany region. Nie dotyczy to jednak Senny i Luciana – jeśli spróbujemy przejść na stronę ich regionu, zobaczymy błąd 404.

Reav3 wyjaśnił, że wynika to z tego, że Senna i Lucian jako Strażnicy są odrębną instytucją – niezależną od regionu. Wiemy jednak, że oboje urodzili się w Demacii.