League of Legends r.

Relacja z Finałów EU LCS w Krakowie

Przygotowaliśmy dla Was relację z finałów EU LCS, które odbyły się w ubiegły weekend w Krakowie. Poza opisem wrażeń mamy dla Was wideo z minionej imprezy. Zapraszamy do oglądania.

eu lcs

Jak pewnie większość z Was wie, ostatnio rozegrane finały EU LCS odbyły się w Polsce, a konkretniej mówiąc w Krakowie na Tauron Arenie. Każdy fan e-sportu był podekscytowany faktem, że poza ogólnym oglądaniem gier, spotkać można było Jankosa i Vandera, porozmawiać z nimi, i nawet zrobić wspólne zdjęcie. My, jako reporterzy dla portalu How2Play, mieliśmy okazję porozmawiać z jednym z najsławniejszych e-sportowców z League of Legends. Wywiad z Vanderem możecie obejrzeć tutaj: klik.

lcs2

Ogólne doświadczenia

Pierwszym, co dało się zauważyć po przybyciu pod Tauron Arenę, były wszechobecne tłumy. Masa ludzi z wielu krajów przechadzająca się po placu, jak i stojąca w długich kolejkach do różnych atrakcji. A tych nie było mało. Fani streamów mogli spotkać swoich idoli, w tym m.in. Nervariena czy Kubona. Poza tym, na placu znajdowały się miejsca z pamiątkami i mini salon tatuażu. Oczywiście chodziło o tatuaże zmywalne, naklejane na skórę. Wzory przedstawiały logo drużyn lub samego LoL-a. Jak zauważycie na zdjęciach, sami profesjonalni gracze skusili się na takie ozdoby.

lcs6

lcs7

Po wejściu do budynku i zajęciu miejsc dookoła sceny, uwagę skupiały różnorodne efekty świetlne i dźwiękowe. Do tego głosy setek fanów i dziesiątki czapek Teemo. Oczywiście my, jako prasa, mieliśmy dostęp do stref zamkniętych dla zwykłych gości, jednak o wrażeniach od naszej strony później.
Pierwszego, jak i drugiego dnia samo rozpoczęcie imprezy było bardzo widowiskowe. Przed startem gier, tłum był proszony o wykrzykiwanie takich haseł jak: “League of Draven”, “GG Well played” itp. Ale największe emocje wzbudziło pojawienie się samych graczy i to, że Jankos i Vander wyszli do publiczności okryci polskimi flagami. Braw i okrzyków “H2K” nie było końca.

Opinie gości i wideo relacja!

Nie może zabraknąć opinii samych przybyłych fanów LoL-a. Postanowiliśmy zapytać kilku przypadkowych osób o ich wrażenia z imprezy. Goście okazali się bardzo mili i chętnie udzielali odpowiedzi. Zobaczcie wideo relację z najciekawszych wypowiedzi. Jeśli byliście na finałach, być może znajdziecie siebie gdzieś w tłumie. Dodatkowo udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę z cosplayerką Angeliką, która wykonała cosplay Ashe.

Finały od strony prasowej

How2Play wysłało na finały dwójkę redaktorów. Raczej nie trzeba pisać kogo, gdyż widać to między innymi po wywiadach, ale dla jasności: ja i 5hadow mieliśmy to szczęście doświadczyć tak ciekawego wydarzenia. Był to nasz pierwszy wyjazd tego typu, więc wszystko wydawało się stresujące, ale i ekscytujące. Uczucie mijania profesjonalnych graczy w czasie przechadzania się po kulisach było nie do opisania. Do tego rozmowy z Rioterami, którzy byli przemiłymi ludźmi. Chętnie odpowiadali na pytania i wyjaśniali, jak będzie wyglądała cała impreza. Do tego w pokojach prasowych zapewniono nam wszystko, co było potrzebne do pracy. Zadbano również o smaczne przekąski i naprawdę różnorodną pod względem dań kolację. Wszystkie mecze oglądaliśmy ze specjalnie wydzielonych miejsc, gdzie spotkaliśmy wielu innych redaktorów, w tym z dużych i znanych stron internetowych czy też programów telewizyjnych.

Na koniec dnia, każdy serwis mógł zapisać się na wywiad z wybranym graczem. Jak już widzieliście wcześniej, nam udało się trafić na Vandera i Zvena. Próbowaliśmy również zapisać się na wywiad z Jankosem, ale wiadomo, nie można mieć wszystkiego. Wywiady przeprowadzaliśmy w specjalnie wydzielonych pokojach. W międzyczasie, gdy czekaliśmy na pokój, można było porozmawiać z innymi osobami, w tym z pracownikami Riotu czy nawet samymi graczami. Mimo ogólnego zmęczenia całym dniem pracy, każdy był pogodny i chętnie współpracował z innymi.

Vander o organizacji imprezy powiedział:

“Co do organizacji to raczej zastrzeżeń nie mam. Pokoje, w których przebywamy przed i po meczach, gdzie się przygotowujemy, rozmawiamy, są o kilka klas wyżej niż na innych eventach w innych krajach. (…) Więc tutaj jest no… luksusowo”.

lcs3

lcs5

eu lcs

Zdjęcia pochodzą ze strony: klik.

A Wy? Byliście na finałach EU LCS? Czy może oglądaliście mecze przez Internet? Cieszycie się, że to G2 zwyciężyli? Podzielcie się swoją opinia. Możecie również napisać co sądzicie o rozwoju e-sportu w Polsce. Jesteście zadowoleni z tego, że takie imprezy jak finały LCS czy IEM przyciągają coraz więcej ludzi, czy może jest to dla Was obojętne? Napiszcie, co o tym sądzicie!