r.

Pochodzenie postaci cz.3

Było Piltover, więc nadszedł czas na konkurujące z Miastem Postępu państwo-miasto - Zaun! Zobacz, czym się tak bardzo różnią!

Zobacz dziś również w dziale League of Legends:

Zobacz wcześniejszą nację!

Zaun jest miastem-państwem leżącym na północno-wschodniej części Valoranu znanym również jako Miasto Przywilejów. Miasto niestety niszczy siebie samo poprzez toksyczne resztki z fabryk, które strasznie zanieczyszczają środowisko. Centrum Zaun zazwyczaj jest zaduszone przez smog, który tworzy specyficzny odcień nieba zwany “Zauniańską Szarością”. Mimo że zanieczyszczenie w mieście jest naprawdę wysokie, to najbardziej zanieczyszczonym miejscem są ścieki kanalizacyjne. Przepełnione są różnorodnymi odpadkami z fabryk, które mieszając się razem ze sobą, tworzą dziwną miksturę przepełnioną magią.

Zaun

Najważniejsze lokacje mieszczące się w Zaun

  • Akademia Techmaturgii – najważniejsza uczelnia dla mieszkańców, którzy mogą tu rozwijać swoje pasje związane z techmaturgią.
  • Laboratorium Dr-a Mundo – najważniejsze miejsce prowadzenia badań Dr-a Mundo, właśnie tutaj jego ciało zostało skażone chemikaliami.
  • Priggs Industries – największy obręb przemysłowy Dr-a Priggsa. Znajduje się tutaj większość fabryk. Pod ziemią mieszczą się tajemne laboratoria, w których przeprowadzane są rozmaite doświadczenia. Jest tutaj również więzienie dla osób, które rujnują postęp Zaun. Kiedyś Graves był jednym z więźniów, jednakże udało mu się uciec.
  • Sump Works – znajduje się tam Sector 90TZ, w którym znaleziono Twitcha po jego mutacji.
  • Laboratorium Viktora – główne miejsce badań prowadzonych przez Viktora, niestety został odebrany przez Piltover. Jayce ukradł kryształ energii Viktora i używa go do własnych eksperymentów.

Twitch_VU_concept

Kultura

Mieszkańcy Zaun są uważani za najbardziej egocentryczną społeczność. Wynika to z faktu prawa do robienia tego, na co mają ochotę, tworząc najbardziej wolne miasto w Valoranie. O dziwo, mieszkańcy Zaun są dumni ze swego miasta. Na każdej ulicy znajdują się kramy z różnymi ekscentrycznymi rzeczami. Sklepikarzami są bardzo ambitni ludzie, których głównym celem jest uzyskanie największego zysku. Swoją rywalizację określają “duchem zdrowej konkurencji handlowej”, co czyni Zaun miastem-państwem.

Przykładem wolności zauniańskiej jest pewna silnie żrąca substancja “Shimmer”, popularna wśród młodzieży. Jest ona pochodzenia techmaturgicznego. Nałożona na skórę, stymuluje ją, zmieniając jej kolor zależnie od emocji przeżywanych przez użytkownika. Choć częste stosowanie może doprowadzić do obumarcia mięśni i skóry, nieprawdziwe plotki o nadnaturalnych superzdolnościach zwiększają jej popularność. 

Jinx posiada charakterystyczny strój dla Zauninczyków.

jinx_the_loose_cannon_by_yumedust-d6tdopu

Festiwal Walki

Jest to festiwal walk pomiędzy Zaun a Piltover. Głównym celem tego wydarzenia jest prezentacja swojej wyższości nad drugim miastem w techmaturgii przy użyciu pokojowych środków. Festiwal oficjalnie odbywa się od co najmniej 16 lat.

Relacje z innymi nacjami

  • Noxus – miasto posiada przyjazne warunki z tą nacją. Noxus wspiera Dr-a Mundo w jego ambicji, by stworzyć idealnego naukowo wzmocnionego mordercę. Najemnicy z Zaun zostali również zatrudnieni przez Noxus podczas inwazji na Ionię. Kiedy wskrzeszenie Urgota okazało się problemem dla noxiańskich nekromantów, zauniański profesor Stanwick Prididly zaproponował stworzenie mu nowego ciała.
  • Piltover – wrogo nastawione do siebie nawzajem, głównym powodem jest sposób wykorzystania technologii Hextech przez Zaun, z którym Miasto Postępu się nie zgadza.

 

Ciekawostki

  • W języku niemieckim “Zaun” oznacza “płot” lub “ogrodzenie”.
  • Przed aktualizacją Twisted Treeline był jedynym żyjącym lasem w Zaun.
  • Właśnie w Zaun Twisted Fate zyskał umiejętność teleportacji.

 

Tajne dokumenty eksperymentu Z.A.C.

Z.A.C._Lab_Documents_Page_0

Z.A.C._Lab_Documents_Page_2

Z.A.C._Lab_Documents_Page_3

Z.A.C._Lab_Documents_Page_4

Z.A.C._Lab_Documents_Page_5

Z.A.C._Lab_Documents_Page_6

 

Mam nadzieję, że podczas czytania nie ugryzł Was żaden zmutowany szczur i napiszecie mi swoje opinie w komentarzach!