r.

Pochodzenie postaci cz.1

Pewnie wiesz, że nasi ulubieni bohaterowie posiadają swój własny świat, w którym żyją. Pomiędzy różnymi nacjami zdarzają się spory. Dla przykładu - między Bandle City a Bligewater czy Demacią a Noxusem. Dowiedz się, dlaczego ich relacje są takie, a nie inne.

Bandle City jest miastem-państwem leżącym we wschodniej części Valoranu, nad którym pieczę sprawuje Dennison Jadefellow. Mieszka w nim zdecydowana większość Yordli. Ochraniają ich wielkie góry Sablestone, które oddzielają kraj Yordli od Ziem Voodoo. Podobno nad miastem góruje niedokończony statek kosmiczny Mothership, z którego wypadła nawet babeczka!

Bandle_City

Mieszkańcy

Bandle City zamieszkują stworzenia zwane Yordlami. Są one bardzo niskie, często posiadają mniej niż 1 m wzrostu. Ich wygląd różni się od ludzkiego. Yordle posiadają zwierzęce uszy i nosy podobne do kocich. Ich skóra ma natomiast rozmaite kolory. Może być ona gładka jak u człowieka lub pokryta futerkiem.Wiele żeńskich Yordli wyższego stanu posiada gładką, niebieską skórę. Ich dłonie są czteropalczaste, stopy mogą mieć od dwóch do czterech palców. Yordle posiadają słabszy wzrok niż ludzie, lecz nadrabiają to lepszym słuchem.

 

yordle_explorations__knkl_by_knockwurst-d7m0urm

Kultura

Yordle w porównaniu do ludzi potrzebują kontaktu z innymi. W tym przypominają trochę zwierzęta. Są przyjaźnie, spokojnie i życzliwe nastawione do innych mieszkańców Bandle City. Jeśli takowego kontaktu nie mają, wtedy ich zdrowie psychiczne pogarsza się. Yordle, którzy zostali odizolowani na długo np. do więzienia, zmieniają się diametralnie. Dobrym przykładem jest Veigar Panicz Zła, który wraz ze swoimi kompanami został wrobiony i zamknięty w noxiańskim więzieniu. Po pewnym czasie popadł w szaleństwo. Stał się ponury i zapragnął szerzyć zło.

awesome-new-teemo-vs-veigar-joj-picture.w654

 

Wojsko

Każde państwo-miasto musi posiadać swoje oddziały – tak jest i w Bandle City. Jego oddziały wojskowe dzielą się na trzy pododdziały:

  • Komandosi Meglinga – są najstarszą jednostką yordlowej armii, która działa po dziś dzień. Są sławni ze swojej odwagi i bezwzględności. Do tej nacji należy Tristana, której marzeniem było zostać jednym z komandosów.
  • Zwiadowcy Statku-Matki – jest to odział wywiadowczy. Jednym z najlepszych zwiadowców jest Teemo, który pomimo swojego słodkiego wyglądu jest bezwzględnym zabójcą.
  • Screaming Yipsnakes – jest to jednostka powietrzna wykorzystująca Rozpoznawczy Operacyjny Frontowiec Latający, który został zaprojektowany przez Corkiego.

teemo_business_card_by_dasqui-d5r9mbn

 

Relacje z innymi nacjami

  • Bligewater – niestety są nie najlepsze, gdyż często statki Yordli są atakowanie i plądrowane przez mieszkańców wyspy Blue Flame Island
  • Demacia – zachowują pokojowe stosunki. Poppy została mianowana wysłannikiem pomiędzy państwami-miastami
  • Ionia – są one raczej neutralne, chociaż jeden z Yordli – Kennen  – należy do ioniańskiego zakonu Kinkou
  • Piltover – pokojowo nastawieni, wiele znanych naukowców w Piltover to Yordle. Znajduje się tam Akademia, w  której uczy Heimerdringer wraz z Ziggsem.

Po poznaniu głębiej ich nacji nadal myślicie, że Yordle to tylko słodkie stworzonka, które aż ma się chęć wziąć do domu? Napiszcie swoje opinie w komentarzach.