League of Legends r.

Nowe postacie i reworki w 2021 roku: Viego i trzy postacie związane z Powrotem Zniszczonego Króla

Rok 2021 rozpoczynamy z wydaniem Viego, Zniszczonego Króla. A co dalej?

Zobacz też:

Minimum sześć nowych bohaterów w ciągu każdego roku

W zeszłym roku Riot zapowiadał, że zamierza wydawać przynajmniej sześć nowych postaci w ciągu każdego roku, po jednej na każdą linię (dwie na mida). Potwierdzono, że tak ma być też w 2021 roku.

Dżungler

W pierwszej kolejności wydany zostanie dżungler: Viego, Zniszczony Król. Wkrótce pojawi się on na PBE.

Zobacz umiejętności.

Powrót Zniszczonego Króla wyznaczy kierunek trzech kolejnych bohaterów, którzy pojawią się w tym roku. Będą oni powiązani z jego historią.

Top laner

Po Viego zobaczymy top lanera: wojownika zadającego obrażenia magiczne i skirmishera. Większa liczba tego typu postaci ma wprowadzić różnorodność na górnej alei, ale też zapewnić większe możliwości wyboru na innych liniach.

Nie wiemy, po której stronie opowie się ta postać – może ona być zarówno zwolennikiem, jak i przeciwnikiem Zniszczonego Króla.

Możliwe, że postać ta będzie powiązana w jakiś sposób z szyciem – przy jej zapowiedzi kilkakrotnie pojawiło się słownictwo do tego nawiązujące (tailor-madesew together).

Easter-egg związany z tym bohaterem został umieszczony w grze The Ruined King.

Mid laner

Kolejną postacią ma być ponury mag artyleryjny, który – a raczej która, bo użyto w stosunku do niego zaimków żeńskich – wolałaby, żeby jej w ogóle nie zaczepiano.

Wiemy, że postać pochodzi z Bandle City (“Ale nawet znoszenie tych wszystkich umiejętności rzucanych na prawo i lewo jest lepsze niż siedzenie w tym beznadziejnie radosnym Bandle City”).

Strzelec na niestandardową pozycję

Trzecim bohaterem związanym z Powrotem Zniszczonego Króla będzie strzelec na niestandardową pozycję. Oznacza to, że – podobnie jak Senna – jego główna linia może być inna niż bot (np. top, mid czy dżungla). Postać ta ma być nowym Strażnikiem Światła.

Reworki