League of Legends r.

Minimum sześć nowych bohaterów w ciągu każdego roku: po jednym na każdą linię (dwóch na mida)

Riot ponownie definiuje swoje cele w zakresie wydawania nowych postaci. Co roku możemy spodziewać się sześciu nowych bohaterów: po jednym na każdą linię oraz dodatkowego championa na mida.

Więcej nowych bohaterów

W 2020 roku Riot chce się skupić na wydawaniu nowych bohaterów. Uznano, że większość postaci, które wymagały reworków, już je otrzymało – dlatego zobaczymy teraz więcej nowych bohaterów. Reav3 wyjaśnił:

Oczywiście wciąż są bohaterowie, których można by ulepszyć, ale skala ulepszeń potrzebnych w ich przypadku jest znacznie mniejsza.

Rioter przedstawił też, dlaczego ważne jest wydawanie nowych postaci:

Głównym powodem, dla którego wciąż wypuszczamy nowych bohaterów, jest udostępnianie graczom nowych, wciągających sposobów podejścia do rozgrywki, Dla wielu graczy są oni jakby minipakietami dodatków do League i zawsze bezpośrednio po opublikowaniu nowego bohatera jego współczynnik wyboru jest bardzo wysoki. I nawet jeśli sami ich nie wybieracie, spotkania z nowymi bohaterami podczas rozgrywki zmuszają was do uczenia się nowych rzeczy i doskonalenia się.

Zdecydowano jednak, że ważne jest też, by co najmniej raz w roku pojawiał się bohater na daną linię – żeby każdy gracz mógł znaleźć coś dla siebie. Oznacza to więc, że w tym roku zobaczymy nowe postacie do każdej roli.

Nowe postacie na każdą linię

Jak to będzie wyglądać w 2020 roku?

  1. Sett – dedykowany na topa.
  2. Wkrótce poznamy nową dżunglerkę (przeznaczoną do dżungli oczywiście)…
  3. …oraz nowego zabójcę (nie znamy jednak jego dedykowanej roli – prawdopodobnie będzie to mid).
  4. W dalszej części roku wydany zostanie strzelec (prawdopodobnie na bota)…
  5. mag (być może na mida)…
  6. …oraz wspierający tank (support).

W ten sposób Riot wyda bohaterów do każdej roli.

Sześć nowych bohaterów rocznie

By zrealizować cel wydawania postaci na każdą linię, Riot uznał, że należy wypuszczać co najmniej sześciu bohaterów roczniepo jednym dla każdej linii z wyjątkiem mida – w tym przypadku będą to dwie postacie, jako że jest to najpopularniejsza rola w grze, a – jak stwierdził Reav3 – “gracze grający w środkowej alei zabójcami oczekują czegoś zupełnie innego niż ci grający magami”.

Co roku Riot chce więc wydawać jednego top lanera, dżunglera, supporta ADC oraz dwóch mid lanerów: zabójcę i maga.

Oczywiście może się zdarzyć, że w danym roku plan ten nie zostanie zrealizowany – jednak jest to standard, do którego będą dążyć twórcy.

A co z reworkami?

Wciąż będą one realizowane, jednak zobaczymy ich nieco mniej. Obecnie Riot pracuje nad reworkiem Dr. Mundo.