League of Legends r.

Nowa postać: Viego, Zniszczony Król – umiejętności

Zniszczony Król dołącza do League of Legends! Oto Viego.

Zobacz też:

Przypominamy też, że czekamy na grę Ruined King:

Kiedy Viego trafi do gry?

Viego zostanie dodany do gry w patchu 11.2, planowanym na czwartek, 21 stycznia 2021 r.

 Viego, Zniszczony Król

„Żadna cena nie jest zbyt wysoka. Nie ma okrucieństw, do których się nie posunę. Dla niej… zrobię wszystko”.

Umiejętności

Dominacja Suwerena (pasyw)

Viego może na krótko zawładnąć ciałem wrogiego bohatera, którego pomógł zabić, lecząc się przy tym o pewien procent jego maksymalnego zdrowia. Podczas zawładnięcia cudzym ciałem Viego korzysta z przedmiotów, ataków i umiejętności (poza superumiejętnością) zgładzonego wroga, ponadto zyskuje darmowe użycie swojej superumiejętności, Łamacza Serc. Podczas używania cudzego ciała Viego zyskuje też dodatkową prędkość ruchu, jeśli porusza się w kierunku wrogich bohaterów.

Ostrze Zniszczonego Króla (Q)

Biernie: ataki Viego zadają obrażenia odpowiadające pewnemu procentowi aktualnego zdrowia celu w ramach dodatkowych obrażeń przy trafieniu. Gdy Viego atakuje wroga, którego ostatnio trafił umiejętnością, cios jest podwójny. Drugie uderzenie zamiast zadawać zwykłe obrażenia, wysysa zdrowie z celu, nakłada efekty przy trafieniu, możliwe jest też zadanie trafienia krytycznego. Ten bierny efekt działa też podczas używania ciała wroga.

Użycie: Viego wykonuje swoim mieczem pchnięcie w przód, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom.

 Widmowa Paszcza (W)

Viego kumuluje mgłę, a następnie doskakuje w przód i ciska nią, ogłuszając i raniąc pierwszego trafionego wroga. Czas ogłuszenia i zasięg podmuchu mgły zwiększają się wraz z czasem ładowania, zadawane obrażenia i dystans doskoku pozostają bez zmian.

Ścieżka Przerażenia (E)

Viego rozciąga chmurę Czarnej Mgły wokół znajdującego się w pobliżu muru. Będąc we mgle, Viego zyskuje kamuflaż, a także prędkość ataku i prędkość ruchu.

Łamacz Serc (R)

Viego opuszcza ciało, w którym akurat przebywa, i teleportuje się w przód, atakując znajdującego się w zasięgu wroga z najniższym poziomem zdrowia zadając mu dodatkowe obrażenia zależne od jego brakującego zdrowia. Pozostali wrogowie znajdujący się w zasięgu zostają odrzuceni.