r.

Transfery w LCK!

LCK – LoL Champions Korea, najsilniejsza liga świata w przerwie między sezonami także się zmienia. Obecnie ma miejsce burza dotycząca praw transmisji spotkań. Skupmy się jednak na rzeczy najważniejszej, czyli transferach graczy. Oto krótkie podsumowanie tego, co wiemy do tej pory.

Przeczytaj również dziś na How2Play w dziale League of Legends:

LoL Champions Korea – transfery

lck boom

Wszyscy zapewne słyszeliśmy o zmianach, które dotkną drużyny w Europie i Ameryce. Mniej jednak mówi się o transferach w najsilniejszej lidze świata, którą jest LCK. Oczywiście mamy dopiero początek okienka transferowego w Korei, jednakże doszło już do kilku istotnych przetasowań.

marin

Zacznijmy od Mistrzów Świata, czyli SKT T1. Z drużyny postanowił odejść jej kapitan a jednocześnie shotcaller – Marin. MVP ostatnich mistrzostw, podjął decyzję o poszukaniu nowych wyzwań. W SKT wygrał tak naprawdę wszystko, a biorąc pod uwagę plotki o jego problemach z nadgarstkami, nie dziwne byłoby gdyby szukał większych pieniędzy czy to w Chinach czy NA. Z organizacji postanowili odejść także Easyhoon oraz Tom. Póki co nie jest jasne gdzie będą oni grać w kolejnym sezonie, ale na pewno poszukają drużyny, w której odgrywaliby kluczowe role.

300px-JinAirLogo

Całkowicie rozpadł się skład drużyny Jin Air Wings. Ze składu odeszli kolejno: GBM, Trace, Chaser oraz Cpt Jack. GBM przenosi się do NA do drużyny NRG Esports, której właścicielem są osoby powiązane z Sacramento Kings. Na papierze nowa organizacja wygląda na bardzo silną, jednakże Koreańczycy występujący w amerykańskich drużynach radzili sobie dotychczas średnio. Przyszłość Chasera i Trace’a jest na chwile obecną nieznana i nie wiadomo tak naprawdę czy zostaną oni w ogóle w Korei. Inaczej sytuacja wygląda z Cpt Jackiem, który w przyszłym sezonie nie będzie grać. Zdecydował się on pójść na uczelnie wyższą i kontynuować swoją edukację.

ambition

Równie wielkie odejścia miały miejsce w CJ Entus. Z organizacji odeszli przede wszystkim CoCo i Ambition. Wcześniej z drużyną pożegnali się także rezerwowi: Helper, Trick oraz Max. O ile odejście trójki subów wielkim problemem dla CJ nie będzie, o tyle rozstanie się z CoCo i Ambition na pewno odbije się, na jakości całego zespołu. CoCo, który zdominował początek minionego sezonu swoim Ezrealem czy Viktorem i Ambition uznawany za najlepszego Junglera w Korei, stanowili o sile całego składu. Zastąpienie ich będzie szczególnym wyzwaniem dla szefów organizacji. Przetasowania nastąpiły także w sztabie trenerskim CJ, odeszli Kan, Song and Jun, a w ich miejsce sprowadzeni zostali Cain oraz Reach.

300px-Samsung

 Znamy już jednak dalsze losy Ambition, który dołączy do Samsung Galaxy. Natomiast z drużyny byłych mistrzów świata odchodzą Eve, Ace, BlisS, Fury, Luna oraz trener Horang2. Być może organizacja doszła w końcu do wniosku, że musi wyłożyć spore pieniądze na kilku dobrych graczy, żeby powtórzyć sukces z czwartego sezonu.

300px-NaJin_logo

Wielkimi odejściami został także dotknięty Naijin e-mFire. Dziś dowiedzieliśmy się, że z drużyny odchodzą: Ggoong, watch, Cain, Pure, Ohq oraz TANK. Z Naijin wcześniej pożegnał się także Zefa. Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o przyszłości tych graczy, natomiast pewnym jest to, że kilku z nich znajdzie się w najlepszych drużynach różnych lig.

Kolejnych odejść i transferów można spodziewać się w najbliższych dniach. Spowodowane jest to tym, że kontrakty koreańskich graczy kończyły się z dniem wczorajszym. Co chwilę pojawiają się plotki o kolejnych zmianach i możecie być pewni, że gdy tylko będzie miał miejsce jakiś HIT transferowy, zostaniecie o tym poinformowani!