League of Legends r.

Kolejny patch (11.2) jest planowany na czwartek, nie środę

W środę nie zobaczycie aktualizacji. Pojawi się ona dopiero w czwartek.

Zobacz też:

Patch 11.2 – kiedy?

Zgodnie z harmonogramem patchów w 2021 roku aktualizacja 11.2 (najbliższa) zaplanowana jest na czwartek, 21 stycznia. W środę nie zobaczymy nowego patcha.

Dlaczego czwartek, a nie środa?

Zazwyczaj aktualizacje są wydawane w środy. W nadchodzącym tygodniu patch będzie jednak miał miejsce w czwartek. Zmiana dnia aktualizacji wynika z dnia wolnego od pracy (również dla rioterów) w USA, który ma miejsce w trzeci poniedziałek stycznia. W tym roku jest to 18 stycznia. Dzień wolny opóźnia prace nad nową aktualizacją, dlatego zostanie ona wydana w czwartek.

Amerykanie obchodzą wtedy święto znane jako Dzień Martina Luthera Kinga. Ma ono upamiętniać narodziny Martina Luthera Kinga Jr., amerykańskiego pastora baptystycznego, lidera ruchu praw obywatelskich, działacza na rzecz równouprawnienia w USA, zamordowanego 4 kwietnia 1968 roku przez przeciwników politycznych. To właśnie po zabójstwie aktywisty rozpoczęto starania o ustanowienie święta upamiętniającego jego dokonania. Od 1986 roku obchodzone jest w USA jako dzień wolny od pracy.

W 2021 roku – poza patchem 11.2 – ma pojawić się jeszcze pięć aktualizacji w niestandardowym terminie: jedna we wtorek (11.23) oraz dwie w czwartek (11.4 i 11.14).