League of Legends r.

Aphelios zostanie wydany dzień przed pełnią księżyca

Aphelios, nadchodzący bohater, zostanie wydany dzień przed pełnią księżyca.

Zobacz też:

Aphelios, Alune, Diana, Leona

Więcej o znaczeniu imion Apheliosa i Alune.

 • Aphelios – jego imię może znaczyć “oddalony od słońca”, jest bratem bliźniakiem Alune; nadchodzący nowy strzelec w LoL-u.
 • Alune – jej imię może znaczyć “oddalona od księżyca”, jest siostrą bliźniaczką Apheliosa, znamy ją z biografii Apheliosa.
 • Diana – należy do Lunari*; jest Aspektem księżyca i dysponuje jego mocą.
 • Leona – należy do Solari; jest Aspektem słońca i dysponuje jego mocą.

Cała czwórka może symbolizować dobowy cykl dnia i nocy. Aphelios jako świt, Leona jako południe, Alune jako zachód i Diana jako zmierzch.

*Oryginalnie Diana została wychowana przez członków Solari. Po czasie zainteresowała się wierzeniami wyznawców Lunari. Zbuntowała się przeciwko Solari i uciekła. Nie wiemy, czy oficjalnie dołączyła się do wyznawców Lunari.

Dwa wyznania na Górze Targon

Aphelios, Alune, Diana i Leona – cała czwórka pochodzi z Góry Targon.

 • Solari – wierzą, że prawdziwe światło pochodzi wyłącznie ze słońca. Księżyc postrzegają jako coś zdradzieckiego i nikczemnego. Walczą z Lunari.
 • Lunari – wierzą, że księżyc jest źródłem życia i równowagi oraz istnieje w harmonii ze słońcem. Ich wiara zakłada wieczny cykl: noc i dzień, słońce i księżyc. Zapewnia to światu idealną równowagę. Walczą z Solari.

Wydanie bohatera, fazy księżyca

Aphelios został zapowiedziany 19 listopada. Według informacji z klienta gry, zostanie wydany 11 grudnia. Na PBE pojawi się 25 lub 26 listopada.

Bohater jest wyznawcą Lunari. Ci są utożsamiani z księżycem. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Księżyc ma cztery fazy: pełnię, kiedy jest w pełni widoczny na niebie i nów, gdy widoczna część Księżyca nie jest oświetlona przez Słońce. Przed pełnią jest ostatnia kwadra, przed nowiem – pierwsza kwadra. Cykl księżycowy trwa średnio nieco ponad 29 dni 12 godzin.

 • 12 listopada – pełnia.
 • 19 listopada – ostatnia kwadra, zapowiedź Apheliosa.
 • 26 listopada – nów, Aphelios może pojawić się na PBE 25 lub 26 listopada.
 • 4 grudnia – pierwsza kwadra.
 • 12 grudnia – pełnia, dzień po wydaniu Apheliosa.

Ale hej, co to oznacza dla graczy i czy jest się o czym rozpisywać? Bohater zostanie wydany w czwartek, zwykły późnojesienny czwartek, kiedy sprzyjające położenie Księżyca wpłynie na bezsenność wielu graczy LoL-a, którzy postanowią spędzić ten czas przed komputerem. Tyle.

Zjawiska astronomiczne

Tutaj nie mamy się czego dopatrywać. Do końca roku możemy liczyć jedynie na obrączkowe zaćmienie słońca, które przypadnie na 26 grudnia (i prawdopodobnie nie będzie widoczne w Polsce).

SUNday i MOONday

Jeżeli Aphelios zostanie wydany dzisiaj, tj. w poniedziałek 25 listopada, pojawi się kolejna ciekawostka.

Ogółem, oczekiwano ujawnienia bohatera w niedzielę. Po angielsku, głównym języku gry, to “sunday”, a poniedziałek “monday”. Jeśli odrobinę to przekształcimy, powstanie nam “SUNday” i “MOONday”. Aphelios, oddalony od słońca, nie mógł być wydany w sunday.

Naciągane? Pewnie. But hey, that’s just a theory. A GAME THEORY!

Podejrzewam, że analogicznie moglibyśmy odnaleźć powiązania Garena i całej Demacii z fazami księżyca… Senna również została wydana dzień po nowiu. Jakoś jednak trzeba zabić czas w oczekiwaniu na najnowszego bohatera. Czemu by tego nie zrobić z How2Play? Jeśli jesteście ciekawi, jak trudną do opanowania postacią będzie Aphelios (PS. bardzo) lub poznać bliżej jego biografię (skróconą) czy rioterów pracujących nad nim, wpadajcie tu częściej.