League of Legends r.

Reav3 o Apheliosie*: “Prawdopodobnie najtrudniejsza postać do opanowania w grze”

Aphelios będzie najtrudniejszą postacią do opanowania w grze. Jesteście gotowi na Broń Wiernych?

Zobacz też:

Aphelios

“Prawdopodobnie najtrudniejszy [bohater] do opanowania w grze. Przygotujcie się na rozegranie nim kilku gier” – tak o Apheliosie wyraził się Riot Reav3 w wątku na Reddicie poświęconym planom na bohaterów z października.

Reav3 przeprowadzał AMA (Ask Me Anything) 15 października, dzień przed 10-leciem League of Legends. W wątku “Macie jakieś pytania dotyczące bohaterów?” pojawiło się pytanie o to, która z postaci jego zdaniem wymaga najwięcej umiejętności od gracza. Rioter odpowiedział krótko: “Ten bohater jeszcze nie wyszedł ;)”. Wskazał, żeby wyczekiwać kolejnej roadmapy. To właśnie tam pojawił się pierwszy zwiastun Apheliosa.

Według przecieku z surrenderat20 Aphelios miałby używać pięciu różnych broni. Znajduje to odzwierciedlenie w roadmapie z października:

[…] Bezustanne szkolenie, doskonalenie umiejętności władania różnymi broniami wiary, zmienianie ich tak, jak zmieniają się cykle księżyca z wciąż powracającym tym samotnym głosem…

Niektórzy podejrzewają, że bronie byłyby zapewniane przez Alune, siostrę Apheliosa – wskazuje na to bowiem biografia postaci:

Choć napędza go trucizna czyniąca z niego niemowę, to kieruje nim jego siostra Alune z odległego świątynnego sanktuarium, wpychając arsenał broni z kamienia księżycowego w jego ręce.

Najtrudniejsza postać w grze

Obecnie za najtrudniejszą postać w grze uznaje się Azira. Bohater jest szczególnie lubiany przez graczy w wysokich dywizjach i silnie zależny od obecnej mety w grze, umiejętności mechanicznych gracza oraz nawet drobnych nerfów. Jego siła nie wynika tyle z przeliczników, co z możliwości tworzenia skomplikowanych kombinacji umiejętności.

Riot Games jako przykład trudnej postaci często wymienia Yasuo. Wielu graczy neguje to ze względu na różnicę w popularności oraz skalowania się bohaterów: 0/13/0 Yasuo zrobi w grze o wiele więcej niż Azir z podobnymi statystykami.

Spójrzcie na to, jak Azir wyglądał w rękach TL FeniXa. Trudno mi sobie wyobrazić jeszcze trudniejszego bohatera.

*Oryg. “Probably the most difficult ADC to master in the game, get ready to put some games in” zostało zmienione – usunięto słowo “ADC”.