r.

Aphelios miał mieć 25 broni i… siłę zależną od aktualnej fazy księżyca?

CertainlyT to prawdopodobnie jeden z najbardziej zaskakujących twórców postaci w League of Legends. Jego bohaterowie słyną z tego, że są wyjątkowo przyjemni dla gracza, który ich wybiera, ale wyjątkowo nieprzyjemni dla przeciwników. Nietypowe pomysły pojawiły się również przy tworzeniu Apheliosa.

Zobacz też:

25 broni Apheliosa

W ostatecznym wydaniu Aphelios ma pięć broni, których różne kombinacje umożliwiają uzyskanie właściwie 22 umiejętności (w tym 17 Q, pozostałe – R). Jak się jednak okazuje, nasz ulubiony designer, czyli Bradford “CertainlyT” Wenban (ten sam, który stworzył uwielbiane przez graczy postacie, takie jak Darius, Zed, Yasuo czy Zoe), miał na Apheliosa nieco bardziej rozbudowany pomysł. Koncept ten ujawnił Mark “Scruffy” Yetter w jednym z tweetów:

W pewnym momencie, kiedy byliśmy na wczesnym etapie eksplorowania konceptu “mistrza wszystkich pistoletów”, CertainlyT chciał dać mu dosłownie 25 broni. Naprawdę doceniam to poświęcenie dla konceptu, ale LOL.

Co by to oznaczało dla gry? Że Aphelios mógłby mieć właściwie 600 Q i 25 R – czyli łącznie 625 umiejętności – oczywiście przy założeniu, że Q każdej broni głównej można połączyć z każdą bronią dodatkową, a R jest odrębne dla każdej broni. Jest to jednak maksymalna liczba – pamiętajmy, że w obecnym zestawie Gravitum jako broń główna ma tylko jedną wersję Q, nie używa broni dodatkowych. Nadal możliwe byłoby jednak istnienie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset alternatyw skilli.

Siła zależna od fazy księżyca

CertainlyT miał też inny pomysł – wyjątkowo nietypowy, jak na standardy Ligi. Tym razem zdradził go inny rioter, Nabi Tem:

Fun fact. Kiedy Aphelios był na etapie produkcji, CertainlyT wspomniał zespołowi testującemu, że chciał, żeby siła Apheliosa zmieniała się zależnie od faz księżyca w świecie rzeczywistym.

Do dziś nie wiem, czy był poważny.

Blake “Squad5lol” Smith, jeden z twórców gry, stwierdził: “Był poważny”. Wracając jednak do tweetów na profilu Nabi Tem:

Parafrazując to, co powiedział [Certainly T]: “Chcę, żeby gracze wyszli na zewnątrz, zobaczyli, że jest pełnia, i pobiegli do domu, by grać w League”.

Odparłem: “Ale co, jeśli byłoby duże zachmurzenie lub smog…”.

Nabi Tem dodał, że pojawiła się także wypowiedź: “Chcę, by Riot Games zastrzegł prawa do księżyca”.

Cóż, trzeba przyznać, że byłby to ciekawy sposób realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu przez zachęcanie graczy do spędzania większej ilości czasu na dworze w wyczekiwaniu na pojawienie się księżyca…