Gamer Lifestyle r.

Premiery tygodnia: 14-20 maja

Trzeci tydzień maja obfituje w niesamowite premiery! Zarówno gracze PC jak i konsolowcy nie mają na co narzekać!

Nie da się ukryć, że ten tydzień należy do niezwykle bogatych pod względem pojawiających się tytułów, czy to jako debiut na innej platformie, czy jako zupełna nowość. Jakie premiery tego tygodnia przyjdzie nam zobaczyć?

Walden, a game

Data premiery: 15 maja 2018

Platforma: PS4

Dość ciekawy tytuł łączący narracje z elementami survivalu. Wcielamy się w XIX wiecznego filozofa, który przebywał nad tytułowym jeziorem Walden. Fabuła skupia się na przedstawieniu poglądów, które zostały zawarte w jego książce “Walden”. Jeśli chodzi o mechanikę, to jak w każdym survivalu- musimy dbać o potrzeby bohatera. Zbuduj dom, posadź drzewo…znajdź jedzenie, spróbuj nie zostać zjedzonym przez niedźwiedzia. Poza podstawowymi czynnościami musimy również zapewnić naszemu bohaterowi rozrywki takie jak czytanie książek, odkrywanie nowych dźwięków, eksploracja terenu. Jeśli tego zaniechamy, świat zacznie tracić kolory. W Walden, a game, możemy grać tylko sześć godzin, gdyż jest to odpowiednik jednego roku w świecie gry. Zabawa odbywa się w trybie singleplayer.

Dragon’s Crown Pro

Data premiery: 15 maja 2018

Platforma: PS4

Bijatyka, platformówka i kooperacyjny RPG w dwóch wymiarach- to właśnie Dragon’s Crown Pro! W tej grze wcielamy się w szukającego sławy (i pieniędzy) bohatera, który wraz ze swoją drużyną chce spenetrować podziemny labirynt. Oczywiście w poszukiwaniu pieniędzy. Do wyboru mamy sześć postaci reprezentujących typy znane i lubiane: elfa, krasnoluda, amazonkę, maga, czarodziejkę lub wojownika. Lokacje w grze są dwuwymiarowe, kolorowe. Rozgrywka jest szybka i intensywna, wymaga zastosowania strategii i pomyślenia przez chwilę. Bawić możemy się w cztery osoby.

 

Far: Lone Sails

Data premiery: 17 maja 2018

Platforma: PC

Kolejny survival w tym tygodniu! Tym razem trafiamy do zniszczonego świata. Tylko my (czy aby na pewno?) i nasz pojazd, o który musimy dbać. Nie przyjdzie nam tutaj rzucać dzidą w inne golasy, a przemierzać dna oceanów w poszukiwaniu części i paliwo do naszego pojazdu. Dzięki odpowiednim ulepszeniom możemy dotrzeć we wcześniej niedostępne miejsca i znaleźć nowe skarby. Choć szata graficzna wydaje się uboga, wprowadza ona odpowiedni klimat. Jesteśmy w końcu w zniszczonym, podwodnym świecie. Bawić możemy się sami. Ewentualnie z naszą łódką.

House Flipper

Data premiery: 17 maja 2018

Platforma: PC

Niczym w popularnych programach tym razem przyjdzie nam się zmierzyć ze zniszczonymi domostwami! House Flipper to gra w której zostajemy inwestorem kupującym zniszczone domy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko je wyremontować i sprzedać. Powtarzając to kilkukrotnie możemy pojechać na jakieś Karaiby, czy coś… Tak czy inaczej, zakupione domy skrywają w sobie wiele niespodzianek, gdzie zgniłe skarpetki to może być najlepsze, co możemy znaleźć. Poza samymi remontami przyjdzie nam również urządzić mieszkania kupując meble, dobierając kolory ścian i dodatki. Rozgrywka toczy się w trybie dla jednego gracza.

 

 

Co poza tym?

W tym tygodniu możemy zakupić również grę Hitman: Definitive Edition na konsolę (PS4 oraz Xone) będącą kompletnym wydaniem Hitmana z 2016 roku.

Po prawie roku od premiery możemy zakupić grę Albion Online na platformę Steam!

Little Nightmares: Complete Edition  będzie dostępne na Switcha już 18 maja.

 

Czy któraś z gier przykuła Waszą uwagę? Może zdecydujecie się na jakiś zakup? A może w tym tygodniu nic ciekawego? Dajcie znać w komentarzach!