r.

Oculus – nowy wymiar gry!

Jak wszyscy wiecie, od dłuższego czasu na rynku dostępne są google Oculus Rift. Co o tym sprzęcie sądzą nasi polscy youtuberzy? Zobaczcie sami!

Oculus – nowy wymiar gry!

Chyba każdy z nas słyszał o goglach Oculus Rift, które przenoszą nas w niesamowity świat – wirtualną rzeczywistość. Wielu z nas pewnie nieraz marzyło, aby ,,wejść do gry” i poczuć, jak to jest grać w faktycznie pierwszoosobowym wydaniu! Co prawda, Rift nie jest doskonałym sprzętem, a rozdzielczość mogłaby być dużo lepsza, jednak ma on niesamowity potencjał i – kto wie – może w niedalekiej przyszłości będzie nam służył nie tylko do grania w gry, ale również do internetowych spotkań z naszymi przyjaciółmi.

Rojo

Co o tym wynalazku sądzą nasi ulubieni youtuberzy?

Tomasz „Gimper” Działowy w jednym ze swoich pierwszych kontaktów z goglami mówi o niesamowitych emocjach:

„[…] ten pierwszy spadek w dół to jest totalna MASAKRA!”

co widać po jego zachwianej równowadze. W pierwszym odcinku serii z Oculusem nagranej przez Stuart „Stuu” Burtona możemy przestraszyć się samej reakcji youtubera na wyskakującego pająka. Patryk „Rojo” Rojewski znawca i wielbiciel horrorów – prezentuje nam grę Affected stworzoną pod konsolę Oculus Rift. W pierwszych słowach podkreśla:

„Granie na konsoli nie jest odpowiednie dla wszystkich…”

Już na samym początku gry można odczuć zawroty głowy oraz zaburzenia błędnika. Remigiusz „Rock” Maciaszek porusza temat przyszłości Oculusa. Opowiada o zakupie gogli przez Marka Zuckerberga [założyciel Facebooka] w celu przerobienia ich na narzędzie społecznościowe. Może już niedługo nie będzie trzeba lecieć tysiąca kilometrów, aby zobaczyć bliską nam osobę, czy załatwić spotkanie biznesowe? 

Podsumowując, Oculus Rift jest nadal rozwijającą się konsolą przeznaczona dla ludzi o mocnych nerwach, jeśli jednak należysz do tej grupy osób, jestem przekonany, iż jest to czas, abyś zaczął przygodę w nowym wymiarze gry!