Gamer Lifestyle r.

Legends of Runeterra: wyciek nowej gry Riotu to fake

Portal Not a Gamer opublikował artykuł o "oficjalnie ujawnionych screenach gry League of Runeterra". Nie ma mowy na to, żeby były prawdziwe.

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra” to zarejestrowany 12 października 2018 r. znak handlowy. Spekuluje się, że jest to jedna z nowych gier Riot Games. Jak wskazuje jej tytuł, gra prezentowałaby świat Runeterry z szerszej perspektywy niż lore League of Legends. Domniema się, że mogłaby być to gra MMORPG z otwartym światem – nic jednak jasno nie wskazuje gatunku tworzonego produktu… ani tego, czy w ogóle jest grą.

Jak dotąd Riot Games potwierdził prace wyłącznie nad dwoma grami: Hytale (tytuł tworzony przez Hypixel z pomocą Riotu) oraz nieokreśloną bijatyką (która prawdopodobnie może nazywać się Tellstones).

Riot Games od dawna deklaruje chęć urzeczywistnienia liczby mnogiej w nazwie swojej firmy.

Wyciek screenów z Legends of Runeterra

HoangQuyBa, twórca artykułu z Not a Gamer poświęconemu nowej grze Riotu, nie podaje dokładnego źródła “oficjalnie ujawnionych screenów”. Zamiast tego stosuje zwrot, że “w ostatnim ruchu [firmy] screeny Legends of Runeterra zostały nagle ujawnione”.

Nie udało nam się dotrzeć do żadnego innego źródła zrzutów ekranu nowej gry poza tym portalem, który również nie podaje miejsca, skąd one pochodzą. Subreddit r/legendsofruneterra milczy. Na portalu Not a Gamer nie pojawia się żadna informacja o współpracy z Riot Games.

W tej wersji LoR byłoby grą MMO ze stylem znanym z dalekowschodnich produkcji. Logo gry wyglądałoby identycznie jak to LoL-a, podobnie interfejs – zachowano w nim identyczny wygląd paska postaci (zdrowie, mana, portret i poziom), chatu; u dołu znajdowałby się pasek umiejętności z 8 slotami.

Pamiętajmy jednak, że w lutym The_Cactopus zaprzeczył temu, że Riot pracuje nad MMO związanym z League of Legends:

Na pewno tego nie zrobimy, przykro mi. Nie pracujemy nad League MMO.

Omówmy ujawnienie screenów z Legends of Runeterra.

Logo gry

Trochę zaskakujące byłoby to, że nowa gra miałaby takie samo logo, jak LoL… z pewnymi błędami. Zwróćcie uwagę na ostatnie “A” i to, że najeżdża na poprzedzające je “R”. Również kolorystycznie wypada o wiele gorzej od pierwowzoru: ostry gradient, brak tekstur i wzorów. W tle znajduje się grafika z opowiadania ze strony Uniwersum: “Upadek Icathii” (drugi obrazek w galerii).

legends of runeterra fake screen 1 logo
Źródło: https://notagamer.net/
Oryginalna grafika ze strony Uniwersum

Logo LoL-a

Rozgrywka

Doscrollowaliście się do sedna całego artykułu, czyli screen z rozgrywki z Legends of Runeterra.

Jeżeli od czasu do czasu odwiedzacie Uniwersum League, powinniście być w stanie rozpoznać tło “gry” z wycieku. Jest to grafika zatytułowana “Incognium Zindela z Runeterry” użyta w opowiadaniu “Dzień postępu“. Do grafiki dodano interfejs (łudząco podobny do LoL-owego – mistyfikacja takiego nie jest trudna dla wprawionego grafika) oraz stojącego z przodu rycerza, który jest… grafiką rycerza z Legionu Tryfariańskiego, najbardziej elitarnej jednostki noxiańskiego imperium.

Do screena dodano poświaty za bohaterami, niebieskie nicki i stylizowane hextechowe wykrzykniki sugerujące możliwość podjęcia akcji z danym NPC-em.

Jeżeli nowa gra Riotu faktycznie wyglądałaby jak kolejny przeglądarkowy klikacz na wzór Heroes VII – to ja odpadam.

Źródło: https://notagamer.net/

Incognium Zindela z Runeterry

league of legends piltover

Legion Tryfariański

W screenie użyto żołnierza stojącego po prawej, w pełnym uzbrojeniu. Został dodatkowo obrócony w pionie.

legion tryfariański armia noxusu league of legends

Dlaczego piszemy o tym wycieku?

Otrzymujemy pytania w związku z tym, czy napiszemy o “nowej grze Riotu”. Z chęcią o niej napiszemy, gdy tylko wyjdzie – albo jeżeli fejkowe zrzuty ekranu będą wyglądać realistycznie. Do tej pory wszystkie wiarygodne informacje zebraliśmy w artykule:

Nowa gra Riotu: Tellstones? Nowe znaki handlowe, domeny i ogłoszenia o pracę

Choć na pierwszy rzut oka screen z LoR-a może wyglądać rzetelnie, w rzeczywistości wykorzystuje istniejące grafiki – stworzenie takiego “fałszywego wycieku” dla osoby, która potrafi co nieco przeklikać w Photoshopie, jest bardzo łatwe.

Wyciek screenów z Legends of Runeterra
jest nieprawdziwy