Gamer Lifestyle r.

Jak zacząć grać w World of Warcraft? – podstawy, wybór rasy, serwera, klasy, granie za darmo

Od jakiegoś czasu możemy kupić nowy dodatek do World of Warcraft - Battle for Azeroth - dlatego też do gry napłynie wielu nowych, jak i starych graczy. Część osób zada sobie pytanie: "jak zacząć grać w WoW-a?". W tym artykule znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

Nie, nie będzie tutaj mowy o prywatnych serwerach. Wszystko, o czym piszę, dotyczy tylko serwerów globalnych.

Kupno gry

Na początku należy oczywiście zakupić grę. Aby w pełni cieszyć się rozgrywką, należy mieć podstawkę i wszystkie dodatki. Jak najlepiej kupić grę obecnie? Wstrzymałbym się z kupnem dodatku Legion na jakiś czas. Kosztuje on obecnie ponad 100 zł, a niedługo wyjdzie Battle for Azeroth, więc posiadacze battlechesta dostaną go za darmo. No właśnie… Battlechest. Jest to skrzyneczka zawierająca podstawkę WoW-a oraz wszystkie dodatki do Warlords of Dreanor (czyli bez Legionu). Jeśli się nie mylę, to obecnie Legion jest dostępny również w Battlechescie, więc nie ma sensu kupować dodatku Legion, chyba że dla pudełka. Oczywiście lepiej to sprawdzić.

Co zawiera battlechest prócz dodatków? Dostaniemy w nim za darmo 30 dni gry. Jeżeli macie znajomego, który gra w World of Warcraft, to warto założyć z nim RAF-a, ponieważ obydwoje otrzymacie ciekawe profity. Jeżeli ktoś nie wie, o czym mowa, to odsyłam go do tego artykułu – KLIK!.

Okej, ale ile to wszystko kosztuje? Battlechest to wydatek o wartości 30-40 zł, Legion (jeżeli ktoś się uprze, że kupi) to około 100 zł, nowy dodatek Battle for Azeroth myślę, że około 180 zł. Ponadto będziecie musieli opłacać abonament, który kosztuje 100 zł. Jeżeli nie wiecie, o co chodzi, to polecam wpisać w Allegro frazę “Wow prepaid”. Ale spokojnie, jeżeli nie stać Was na opłacanie 60 dni gry, na to też jest sposób. W WoW-a można grać za darmo, kupując tokeny za golda. Na początku nowego dodatku można nafarmić się golda na nawet pół roku, a jak ktoś chce, to i więcej, więc gadanie, że WoW jest za drogi, jest trochę głupie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak zarabiać golda, to polecam ten artykuł – KLIK!.

Aha… Ważne jest, by podczas kupna wybrać odpowiedni region. Jeżeli mieszkacie w Ameryce, to granie na europejskich serwerach może być problematyczne przez ping. Warto mieć to na uwadze.

Jeszcze taki szybki tip. Jeżeli macie wolniejszy internet, to warto zacząć pobierać WoW-a jeszcze przed kupnem. U mnie zajmuje on 50 GB.

Jeżeli nie wiecie, czy World of Warcraft Wam się spodoba, to zerknijcie na wersję próbną. Możecie tam grać do 20 poziomu całkowicie za darmo. Oczywiście są pewne ograniczenia, np. brak dostępu do domu aukcyjnego.

Wybór serwera

Wybór serwera jest ważną rzeczą, jeżeli nie chcecie potem go zmieniać tylko dlatego, że nie ma z kim grać. Jeżeli chcecie raidować, to dobrym pomysłem będzie wybór “polskich” serwerów. Dlaczego “polskich”, a nie polskich? Bo grają tam inne narodowości, ale ilość Polaków, jaka jest na dwóch serwerach, o których zaraz powiem, przeważa. Okej… Pierwszym serwerem będzie Burning Legion, na którym obecnie gram. Jeżeli chodzi o raidowanie, to lepiej wybrać Hordę niż Alliance. Po pierwsze, bo są lepsi, fajniejsi i takie tam lorowe rzeczy, a po drugie, bo na Burning Legionie najwięcej gildii jest właśnie po stronie Hordy. Jaki jest minus tego serwera? Polacy… I to, że zarabianie na nim jest dość problematyczne. Mogę Wam to przedstawić klasycznym memem.

I nie, nie ma nic dobrego w niskich cenach.

Drugim serwerem, na którym stosunkowo gra więcej graczy Alliance, jest Defias Brotherhood. O tym serwerze słyszałem tylko jedno: “Drugi Burning Legion”. Ciekawe, jak niskie ceny mają…

SPIS WSZYSTKICH GILDII, KLIKNIJ!

Wybór rasy i klasy

Czym grać? Jest na to tylko jedna prawidłowa odpowiedź… Graj, czym chcesz. Ciekawe, prawda? Nie ma sensu nastawiać się od razu na pro gamerowanie, bo to po prostu bez sensu. Ja jako gracz WoW-a nie jestem na nie nastawiony, gram raczej bez spin, a przez każdy patch prócz ostatniego raidowałem poziom trudności mythic (czyli najwyższy).

Jeżeli nie wiesz, co wybrać, to najprościej jest odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: kim chciałbym być w takim świecie? Krasnolud łowca? Proszę bardzo. A może Blood Elf mag? Nie ma problemu. Czysta dowolność. Osobiście tylko raz zmieniłem płeć oraz rasę mojej postaci. Z trolla na orczycę. Wiecie dlaczego? Denerwował mnie ten garb u trolla.

Ponadto jest coś takiego jak “class trial”. Rodzicie się jako postać 100-levelowa i przez 8 godzin możecie ją testować. To na pewno pomoże Wam w wyborze.

Podstawy gry

Ostatnią rzeczą są podstawy. Jeżeli chcecie raidować, a jesteście nowymi graczami, to warto najpierw nauczyć się swojej klasy. Po pierwsze przeczytaj, co dokładnie dany skill robi, po drugie poszukaj na YouTube jakichś poradników (jest ich masa), spójrz, jak grają inni, naucz się rotacji. Możesz również skorzystać z tej strony – KLIK!.

Na raidy przygotowuj się tak jak należy. Zabierz jedzenie z buffami, kup flaski, pre-potiony. Jeżeli nie wiesz, jakie dokładnie musisz kupić, po prostu zapytaj się kogoś z gildii. Na pewno Ci pomoże.

Okej. Myślę, że to wszystko, co powinniście wiedzieć o tym, jak zacząć grać w World of Warcraft. Mam nadzieję, że pomogłem. Jeżeli macie jakieś pytania, to śmiało, postaram się odpowiedzieć.