Counter Strike r.

World of Warcraft – Blizzard nerfi Recruit-A-Friend

System Recruit-A-Friend działa nieprzerwanie od długiego czasu w World of Warcraft. Wraz z patchem 7.3.5 Blizzard postanowił go znerfić.

Dla tych, którzy nie wiedzą, system RAF to system, w którym jedna osoba zaprasza drugą do gry, a grając razem, otrzymują one profity.

Jakie nagrody były do tej pory?

Osoba rekrutująca dostawała:

  • Wierzchowca dwuosobowego, zwykłego lub zwierzaka (tylko gdy przyjaciel miał na koncie minimum 90 dni subskrypcji).
  • Szybsze levelowanie z drugą osobą (+200%).
  • Miesiąc abonamentu (tylko gdy przyjaciel miał na koncie minimum 90 dni subskrypcji).

Osoba, którą rekrutowaliśmy, dostawała:

  • Szybsze levelowanie z drugą osobą (+200%).

Nie wspomniałem tutaj o jeszcze dwóch nagrodach, ale to potem.

Nerf

Recruit-A-Friend działał tylko na poziomach 1-100. Wyekspienie we dwie osoby na 100 poziom to kwestia trzech dni przy działającym RAF-ie. Patch 7.3.5 zajął się skalowaniem levelowania, zwiększeniem trudności potworów, spowolnieniem ekspienia i właśnie systemem RAF.

Bonus z szybszego ekspienia został znerfiony aż o 150%, co znaczy, że obecnie przyspieszenie to tylko 50%. Ponadto nie skaluje się ono z heirloomami, więc maksymalne przyspieszenie to tylko 50%. Wychodzi na to, że czy zaprosicie przyjaciela do gry, czy kupicie heirloomy – nie poczujecie żadnej różnicy w przyspieszonym ekspieniu.

Warto wspomnieć, że gracze, którzy korzystali z RAF-a przed nerfem, wciąż mają 200% bonusu, więc warto się pospieszyć, bo później trudniej będzie wylevelować postać. Wystarczyło, abyście zaprosili znajomego przed 18 stycznia, a dwukrotnie szybsze levelowanie byłoby Wasze.

Pozostałe nagrody takie jak teleportowanie graczy czy przyznawanie poziomów będą wciąż dostępne bez zmian.