Gamer Lifestyle r.

Jak zarabiać golda w World of Warcraft?

Chciałbyś pograć w World of Warcraft, ale nie stać Cię na opłatę abonamentu? Grasz na pirackich serwerach? Może czas to zmienić... W World of Warcraft od dłuższego czasu jest opcja płacenia za grę złotem z... gry. 

A więc skoro jest taka opcja, to dlaczego by z niej nie skorzystać? Ci, którzy grają w WoW-a i kupują abonament za złotówki, na pewno chcieliby nieco odciążyć swoje wydatki i grać za darmo. Tak naprawdę nie jest to takie trudne. Jeżeli należycie do grupy, która gra na serwerach prywatnych – och… Lich King… Jak dobrze bić go osiem lat z rzędu… Bo Legion taki słaby i w ogóle – to jedynym wymogiem będzie kupno Battlechestu (30-35 zł) i najnowszego dodatku (około 100 zł). W tym artykule nie pokażę Wam dokładnych miejsc farmy golda, ale opowiem nieco, jak go farmić, by w miesiąc zarobić na token. I nie, nie wyfarmię go za Was. 

Wbij maksymalny poziom postaci

Nie jest to konieczne, aczkolwiek najłatwiej się farmi postacią na 110 poziomie. Zbierz nieco gearu, przejrzyj angielski Youtube (potem podam niezłe kanały o goldzie) i wyrusz na farmę.

Teraz kilka kwestii co do serwera i samej postaci. Serwery “low population” przeważnie mają niezłe ceny przedmiotów na AH (auction house), aczkolwiek sprzedaż takich itemów może zająć dłużej niż na tych “high population”. Osobiście odradzam Wam dwa serwery, jeżeli chcecie zarabiać golda. Będą to Defias Brotherhood i Burning Legion (EU). Zapytacie dlaczego… Najlepszym argumentem jest to, że grają tam w większości Polacy, a to powoduje nieco cebuli na AH, dlatego też za item X na BL-u czy Defiasie zapłacimy przeważnie kilka razy mniej niż na innych normalnych serwerach. Sam gram na BL-u i szczerze odradzam, jeżeli zależy Wam na goldzie, bo fakt… Burning Legion (albo Onion, he he) jest dobrym serwerem, jeżeli ktoś chce sobie pograć PvE lub PvP. Wtedy jest to dobry pomysł, bo znajduje się tam dużo ludzi, którzy porozumiewają się po polsku. A Defias… to Defias. Też grają Polacy, aczkolwiek nie wiem, jak stoi tam z PvE i PvP. Jeżeli chodzi o PvE, to sądząc po wowprogressie, nie jest to za dobry serwer.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco, jak stoi dany serwer z aukcjami, jakie są ceny itp., to polecam stronę: https://theunderminejournal.com/#eu.

Kolejną kwestią jest oczywiście postać. Do farmienia poleciłbym zrobić sobie druida balance. Dobre czary AoE, szybkie poruszanie się, po prostu ideał. Po wbiciu 55 poziomu możecie stworzyć dodatkowo death knighta (respi się od razu na 55 lvl), a na 98 poziomie demon huntera. Trzy postacie i można farmić.

Profesje

Wybór dobrych profesji to klucz do sukcesu. Na swoim mainie używam profesji zbierackich. W moim przypadku jest to skinning i herbalism. Można też bawić się w mining. Używam profesji zbierackich na głównej postaci, ponieważ na niej gram najwięcej, a samo przelogowanie się na drugą i przerobienie tych itemów nie trwa długo, więc na drugiej postaci mam już całkowicie inne profesje. Tak naprawdę da się zarobić na każdej (oprócz inżynierii). Spróbujcie pobawić się w alchemię, enchanting czy inskrypcję. Z tego zdobywałem największy łup.

Transmogi

Przedmioty do transmogryfikacji są dość opłacalne, ale nie jest to gold na szybko. Jeżeli wyfarmicie z 500-1000 przedmiotów, to dopiero wtedy tak naprawdę możecie bawić się w jakiekolwiek ich sprzedawanie. Mi przy siedmiuset aukcjach z transmogami dziennie schodzi około 5, więc mam prawie gwarantowane 2000 golda na dzień. Poza tym oczywiście wystawiam roślinki, skałki, skóry itp., a więc na dzień kilka lub kilkanaście tysięcy zawsze wpadnie.

Roślinki, skałki i skóry

Skoro jesteśmy przy temacie roślin, skałek i skórek, to warto zaznaczyć, ile trzeba tego wyfarmić. Wczoraj obliczyłem, że jeżeli będę zbierał dziennie dwieście sztuk różyczek z Suramaru, to token wbiję w jakieś 26 dni. Czas takiego farmienia to około godzina, a jako że jestem graczem PvP od jakiegoś czasu, to podczas oczekiwania na rated battlegroundy, omawiania taktyk itp. zbieram cały czas roślinki, więc nawet tego nie odczuwam. Po prostu zbierajcie wszystko to, co jest na najnowszych krainach, a następnie wystawiajcie na aukcje.

TradeSkillMaster

Addon TSM jest niezbędny do szybkiego wystawiania przedmiotów i zarobku w WoW-ie. Ja jednak chciałbym tutaj omówić kwestię snajpienia itemów. W internecie bez problemu znajdziecie skrypty i poradniki, jak ustawić snajpera na aukcję, więc po skonfigurowaniu go możecie wejść na aukcję i znajdować przedmioty, które są wystawione bardzo tanio. Dodatkowo dzięki TSM-owi będziecie szybciej wystawiać i odbierać aukcje, więc same profity.

Tutaj wrzucam oficjalną stronę TradeSkillMastera: https://www.tradeskillmaster.com/

Jak go ustawić? Zajrzyjcie na dwa polskie kanały o zarabianiu golda w WoW-ie.

Kanał nr 1

Kanał nr 2

Flipping i zaniżanie cen

Zaniżając ceny, sami strzelacie sobie w kolano. Gdy widzę, jak jeden człowiek wystawia jedną roślinkę o 90% taniej niż ten nad nim, to aż mam ochotę go znaleźć i spalić mu PC, aby więcej nie był w stanie tego zrobić. Naprawdę… Nie jest tak trudno wystawić coś o jedną sztukę brązu taniej. I tak się sprzeda. Może będziecie musieli poczekać dodatkowe 40 minut, ale jeżeli jest duże zapotrzebowanie na dany item, to robienie undercuta o milion procent jest zwykłym kretynizmem i tylko podkreśla “inteligencję” tej osoby.

A czym jest ten flipping? Flipping to skupowanie itemów o zaniżonej wartości, a następnie ich odsprzedawanie za normalną cenę lub nieco wyższą. Uczulam Was tylko, abyście kupowali te rzeczy, które się sprzedadzą na 100% (na theunderminejournal jest napisane, co się sprzedaje), bo inaczej zostaniecie z towarem i będziecie na minusie. Proste? Ano proste.

PvE/PvP

Jeżeli gracie na PvP, to zarabianie nie powinno być dla Was problemem między przerwami, jednak jeżeli gracie PvE, to zarabianie… również nie powinno być dla Was problemem. Czasami z potworków, które nas zatrzymują w drodze do komnaty bossa na raidzie, lecą itemy, które ludzie kupują, aby nieco ubrać swoją postać. Raz dropniecie item za 10 000, a raz za 200 000. Gdy raidowałem trzy razy w tygodniu, to średnio na miesiąc z takich itemów miałem po 80 000. Potem tylko kilka godzin farmienia roślinek i token uzbierany.

Systematyczność

No i ostatnim punktem jest systematyczność. Nie odkładajcie farmienia golda na token na ostatni dzień, bo po prostu albo Wam się to nie uda, albo nie będzie Wam się chciało siedzieć 20 godzin przy komputerze. Gdy kupicie pierwszy token, to od razu zabierzcie się za zbieranie golda na kolejny. Łatwiej jest poświęcić tę godzinę dziennie przez trzydzieści dni aniżeli piętnaście godzin w jeden dzień.

No i to by było wszystko, czym chciałbym się z Wami podzielić o zarabianiu golda. Jeżeli chcecie, to kliknijcie w link poniżej, bo warto.

KLIK